Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Прашање и одговор!

Ре: Прашање и одговор! 20 Мар 2012 10:05 #189918

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
не знам :zelen: , да прашам кај мајка или кај свекрва зш ќе се оди на ручек на едно од тие две места, зависи од распоред на мм. а да пред ручек обврзателно едно :kafe: на Широк сокак :poimnemam:

Што ти се прави во моментов?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Мар 2012 10:26 #189924

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Ми се лежи и ми се чита книга, а околу мене многу апетисани :hahaha:

Дали работата те исполнува, дали те прави среќна?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Мар 2012 11:32 #189931

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Најискрено, ме прави ПРЕсреќна, ја сакам со секој атом од моето битие :love: Единствено, понекогаш посакувам да предавам на помали деца...Го гледам мој Ники и неговите учителки, па како децата ги гушкаат и бацуваат :srce: Боже, има ли нешто поубаво од тоа да си цел ден опкружен со мали ангелчиња? Еднаш бев да одржам час на третоодделенци, и никако не успеав да повикам некого по име..кога креваа рачиња да одговараат на моите прашања сите ги викав злато, срце, душо... :love:

Кога последен пат си бил/а на викенд, и каде?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Мар 2012 16:40 #190003

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Па скоро месец дена помина, а инаку бевме во Маврово.

која ти е омилена дестинација која би сакал/сакала да ја посетиш?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 21 Мар 2012 04:00 #190057

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Сент Петерзбург, нешто во последно време само таму ми се сака, а ми изгледа далекууу :laugh:

Зависен/а си од?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 21 Мар 2012 04:13 #190063

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Буби, кога ќе одиш натака, викај ме за друштво да ти правам :zelen:

Зависна сум....па ајде нека биде од интернет и чичко гугл (не можам да замислам што правеле луѓето претходно)

Дали си задоволен од тоа што го имаш постигнато досега на личен и професионален план?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Прашање и одговор! 21 Мар 2012 05:33 #190100

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Generalno DA, iako sekogas se stremime kon podobro neli :) Privatno uste si go cekame bebus, ama i toa ke bide :da:

Kakov mobilen telefon imas?


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Прашање и одговор! 27 Мар 2012 08:53 #191192

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
I phone 4s mnogu mu se raduvam B)
Dali jades zabi ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 27 Мар 2012 09:43 #191211

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Прво читам дали јадеш заби и се чудам како:what: :laugh:
Не,не јадам жаби.
Дали уживаш во лежењето на плажа,сончање,капење,игри во вода,пливање или повеќе си за под сенка кафе,мафе,играње друштвени игри и сл.?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 01 Апр 2012 07:31 #192079

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Уживам во лежење на плажа,сончање,капење,игри во вода....

Дали немаме попаметна работа па играме тука :rofl:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 01 Апр 2012 16:40 #192122

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
mene ne mi e gubenje vreme doaganjeto na forumov , me relaksira , virtuelni drugarki si imam tuka ;)

koja ti bila najinteresna prvoaprilska maska dosega,ne na drug tuku na sebe sto si ja imal/a?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 01 Апр 2012 18:43 #192132

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Пењуар од бабата на другарка ми, врз него плетено елече, доле хулахопки и врз нив чорапи до глужд малку поткинати на петите, влечки, а на главата виклери. И така возев :laugh:

Најдобро поминат одмор, кога и каде
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 11 Апр 2012 10:46 #194065

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Првиот одмор сама во 8-мо одд. во Љубаништа.....мислам дека имавме повеќе песок у шатор него на плажа....ама беше екстра. Со нас беше и симпатијата па можеш да замислиш....имам 100 слики од тој одмор и ми останат како најдраг до сега....

каде ќе одиш на одмор годинава?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 11 Апр 2012 15:20 #194106

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Поим неам :poimnemam: Има една опција за канарски острови, би била ептен среќна ако испадне таа комбинација :aleluja:

Ќе шетате ли за велигденскиве празници?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 11 Апр 2012 15:29 #194108

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Ne kaj nas e obicaj se cekaat gosti,taka da doma ke sme :)
Kade planiras na letuvanje?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 04 Јул 2012 01:43 #206279

 • Станчева
 • Станчева's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • легач...
 • Теми: 250
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Годинава ќе ја прескокнеме изгледа, освен ако нешто не излезе last minute :aham:

Кога последен пат те изненадил партнерот и со што?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 04 Јул 2012 05:33 #206325

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Во петокот ме носеше на балет :flert:

Како си облечена во моментов?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 04 Јул 2012 07:12 #206347

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
:sram2: уште сум во пижами(сексуљави)
Кога последен пат се напи,да не речам опи :kez: добро,и што?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 04 Јул 2012 07:17 #206349

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Е, сега има проблем....јас воопшто не пијам алкохол, така да никогаш не сум била во таква состојба ;)

Како планираш да го поминеш викендот?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 04 Јул 2012 08:09 #206353

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Незнам,еве баш сега мм ми вика ќе ме носел негде :jeee: а каде незнам,само нека е покрај вода,умрев више :crknav:
Журкање у диско или кафана и певаљка :tupco:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 23 Јул 2012 02:40 #208015

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Порано диско увек....сега некако повеќе кафанче...само без ова певаљкава..може и ЦД :)

Добра партија секс или добра партија трач и зафрканција со другарки :opaa:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 23 Јул 2012 18:29 #208142

 • Станчева
 • Станчева's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • легач...
 • Теми: 250
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
У моментов би избрала :trac:

Излегување навечер со мт или со другарки?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 10 Мар 2013 17:23 #234549

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
So drugarki :roll:

Posledna procitana kniga?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 10 Мар 2013 17:36 #234551

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Пурпурен хибискус - Чимаманда Надичи
Дали мт ти подарува цвеќе само за 8-ми март?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 10 Мар 2013 18:20 #234555

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Mojot ne mi podaruva cveke ni za 8 mi Mart :angry:
Inaku nema voopsto navika da mi podaruva cveke. Obicno mi kupuva parfemi. :fijuk:

Дали сакаш да пешачиш?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.