Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Прашање и одговор!

Ре: Прашање и одговор! 18 Фев 2012 14:27 #181890

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Немам единка сум. :girlpink:

Дали се сметаш себе си за згоден/згодна????
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 18 Фев 2012 15:24 #181923

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ма најзгодна :muahaha:


се санкаше на снегов кој полека заминува?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Прашање и одговор! 18 Фев 2012 15:32 #181927

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
se sankaaaaav i uzivav :jupi:

Obozavas li testenina?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 02:52 #181949

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Онака, средно :)

Грицкаш ли нокти?
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 02:57 #181950

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Ne i toa e edna navika sto uzasno me nervira kaj drugi.
Dali imas koronka na zab?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 03:21 #181951

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Da

Zdrigas li?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 04:41 #181965

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Pa normalno :poimnemam: zar ima nekoj sto ne zdriga :wtf:

Povekje sakas da gotvis ili da cistis?
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 04:43 #181968

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Да готвам дефинитивно.

Повеќе сакаш да читаш книга или да гледаш филм?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 04:52 #181975

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Pa normalno zar ima nekoj sto ne zdriga

Јас незнам да ждригам :blink:

За книги сум повеќе во лето да читам, а филмови обично во зимски период. Значи 50:50;)

Дали имаш долги нокти и во која боја ги лакираш?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 05:04 #181977

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Не, мразам долги нокти, му се бута цела пудра под нив.

Се шминкаш за на работа? (подетален опис)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 05:22 #181983

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Кога работев, се шминкав, ама минимално-коректор на подочњаци, римел, малце руменило.

Каков римел користиш?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 05:24 #181984

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Да, ама како и за секаде речиси, со минимален број "продукти": коректор за подочници, сенка и римел. Толку.

Што превземаш кога косата ти е во хаос, а немаш врме да ја средиш?? :rofl:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 05:27 #181985

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Ја залижувам и врзувам во реп.

Дали секој ден ставаш парфем?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 05:44 #181994

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
od Nebo ostana neodgovoreno prasanjeto.;)

Si kupiv sega skoro Loreal 4D rimel i prezadovolna sum.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 05:48 #181996

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
DA,mi ostana navika,ako ne stavam ko sugava sum :P
Se farbas li i kakva farba koristis?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 19 Фев 2012 05:54 #181999

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
macika wrote:
Pa normalno zar ima nekoj sto ne zdriga

Јас незнам да ждригам :blink:

:laugh: ete ima i nekoj sto nezae da zgriga :laugh:


Da se farbam i sega koristam syoss crna.

Ti smrdat li nozete posle cel den vo konduri?
trtlata na mamika
Последна промена: 19 Фев 2012 05:57 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Фев 2012 09:01 #182295

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Едно време ми се случуваше ДА :sram: , ама сега не во ниту едни, научив нова финта, до работа со чизми а тука сум во салонки :zelen:

Најкреативното нешто кое си го направила ?:poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Фев 2012 10:01 #182336

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Па,8 саата пишував на рака проект за Алехандар-Велики и го прогласија за најубав,составив песна од 10 строфи за Вера Циривири-Трена сеуште им стои на пано и го исфарбав син ми жут со степче :muahaha:
Си се шишала ли некогаш сама?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Фев 2012 10:18 #182360

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Да :hahaha: штета што немам слика.
Кога последен пат си гледала хорор филмче?
??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Фев 2012 10:43 #182386

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Ima mozebi cela godina pominato otkako ne sum gledala horor

Dali sekogas koga izleguvas od doma se sminkas?


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 07 Мар 2012 16:15 #186835

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
ne sekogas , mnogu retko ako mi tekne ne sum mnogu po sminkanjeto

dali sekogas kupuvas brendirana garderoba ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 16 Мар 2012 21:32 #189073

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Не.Купувам брендирана ама не често,ако ми стои и е квалитетна ако сака и од Марс нека е.
Која е работата на која си најгорда досега,што си ја направила потполно сама?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Мар 2012 09:13 #189902

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Првата работа е што и помогнав на моја блиска пријателка да излези од тешка депресија( суицид ) без никакви последици, а другата е што помогнав на еден дечко да не се удави :)

Како ти помина изминатиот викенд?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, forumce

Ре: Прашање и одговор! 20 Мар 2012 09:41 #189910

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Пола работно- пола неработно, т.е. во саботата бев цел ден на работа, а во неделата пола ден шетав а другата половина од денот ја преспав- суперски.


Од каде тој ник?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прашање и одговор! 20 Мар 2012 09:44 #189912

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Др по Ветеринарна медицина + моето име ;)

Што планираш за Велигден...каква ќе Ви биде Велигденската трпеза?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.