Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Прашање и одговор!

Прашање и одговор! 22 Дек 2009 04:50 #2565

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Правилото е следно - давете одговор на прашањето поставено од членот пред вас, и поставувате следно прашање....


Колку често одиш на пазар? :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 04:52 #2568

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Еднаш месечно.

Дали играш спортска?
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 04:59 #2573

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Ne

Dali gotvis sekoj den?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 05:03 #2576

 • Juni08_Andrea
 • Juni08_Andrea's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 18
 • Thank you received: 8
 • Карма: 3
Zavisi,ne bas.
Cistis sneg?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 05:15 #2590

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Да и тоа баш вчера. Одамна го немав тоа правено, па може да се каже дека добро ми дојде таа рекреација!

Дали се радуваш на новогодишните празници?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 05:18 #2593

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Da

Soleno ili blago jadenje?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 11:28 #2649

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
soleno

dali ja sakas zimata
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 12:05 #2654

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Pa ne bas

Sto posauvas vo Novata godina ?
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 12:07 #2656

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Mногу среќа и многу време поминато со моите блиски..

Која ти е неостварена желба?
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 14:02 #2744

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Zasega vseluvanje vo noviot dom i uste edno bebence. Ama Ane me pogodi vo novogodisnata cestitka:)

Kade na zimovanje?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 16:05 #2880

 • kiki riki
 • kiki riki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 115
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
не одам никаде
каде за нова година?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 16:14 #2890

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Домче. Откако се роди Никола не ми се оди никаде за Нова година

Кој може најлесно да те изнервира?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 16:16 #2894

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Na rabota

Sto pravis vo slobodno vreme
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 16:58 #2927

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Слободно време, што беше тоа?! :(

Каков подарок посакуваш да добиеш за Нова година?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 17:26 #2955

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Uf mnogu sakam,ama eve edno,sakam nova kuka,odnosno da se dovrsat sitnicite pa Novogodisnata nok da ja pomineme vo novata kuka

Dali si ljubomorna ?
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 17:44 #2979

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
да :)

Каква музика сакаш?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 17:49 #2989

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Sega isklucivo novogodisni:)

Dali si optimist?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 17:51 #2991

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Da

sto sakate poveke NG ili Bozik
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 17:53 #2999

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Pa ja sakam i NG i Bozik

Sakas li sneg da vrne za Nova Godina ?
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 17:55 #3004

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Daaaaa

Dali si podaruvate za NG so soprugot pokloni?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 18:16 #3033

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
ДА
Дали лесно простуваш?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 18:18 #3036

 • lili
 • lili's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 2
 • Карма: 2
ZA ZAL DA!
sakas li da tracaris :-)?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 18:18 #3037

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
zavisi od situacijata

jades li sladoled ?
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 18:19 #3040

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
da

Sakas li da patuvas
The administrator has disabled public write access.

Одг: Прашање и одговор! 22 Дек 2009 18:20 #3042

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
O da

Cuvas li domasno milenice?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот