Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Сакам - не сакам

Ре: Сакам - не сакам 24 Фев 2011 01:08 #116273

 • bibip
 • bibip's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 30
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
sakam sladoled od vanila-ne sakam od cokolada
sakam caj-nesakam kafe
sakam tisina -ne sakam vreva
...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 24 Фев 2011 01:12 #116277

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
сакам кафе - чај не можам да смислам
сакам кафеава сенка за очи - не сакам зелена
сакам рок музика - не сакам турбо
сакам овошен сладолед - не сакам од чоколадо
сакам списанија - не сакам дневни весници
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 24 Фев 2011 03:25 #116358

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
сакам кока кола - не сакам џус,
сакам грав - не сакам леќа,
сакам црна гардероба - не сакам розе боја на гардероба,
сакам чевли - не сакам патики,
сакам бурек со месо - не сакам бурек со сирење
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 24 Фев 2011 05:47 #116456

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Сакам искрени лица. - Не сакам дволични луѓе, лицемери.
Сакам скромни и реални луѓе. - Не сакам егоисти.
Сакам вино. - Не сакам пиво.
Сакам комуникација со нормален тон. - Не сакам викање, наредување, преправање.
Сакам почитување. - Не сакам омаловажување.
Сакам пролет. - Не сакам есен.
Сакам вистина. - Не сакам лага.
Сакам да бидам одлучна, независна. - Не сакам "солење" памет.
Сакам приватност. - Не сакам душкање и навлегување во туѓите животи.
Сакам слобода. - Не сакам "притвор" :laugh:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 15 Сеп 2011 12:47 #153902

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Сакам да земам плата, ама ако може да не одам на работа.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 15 Сеп 2011 15:36 #153916

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Сакам слатко од смокви - не ги сакам свежи :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 15 Сеп 2011 15:48 #153918

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Сакам бело грозје - не сакам темно
Сакам обоени пијалоци - не сакам проѕирни
Сакам Македонија да победи во кошарка - не сакам Шпанија ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 15 Сеп 2011 15:49 #153919

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
сакам да јадам - не сакам да се здебелувам :P
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: None-bt, sole, Elka, julija

Ре: Сакам - не сакам 17 Сеп 2011 12:52 #154142

 • julija
 • julija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 265
 • Thank you received: 65
 • Карма: 0
Сакам сега да сум дома со најмилите а несакам да сум на работа.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 19 Фев 2012 16:33 #182099

 • марија ќеркичка
 • марија ќеркичка's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 21
 • Карма: 0
Сакам да разговарам цел ден на телефон а не сакам да разговарам на фејзбук
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 19 Фев 2012 18:29 #182147

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Sakam crveno vino, ne sakam belo...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 19 Фев 2012 19:38 #182156

 • Kimy
 • Kimy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 292
 • Thank you received: 43
 • Карма: 1
gi sakam site-a ne ja sakam SVEKRVAMI I DEVERMI!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 20 Фев 2012 12:18 #182418

 • Roxy
 • Roxy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Карма: 0
Сакам зима а не сакам есен
Сакам англиски а не сакам турски
Сакам вода а не сакам кафе
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 28 Мар 2012 03:31 #191284

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Сакам палачинки - не сакам да ги правам.
Сакам во лубеници и грозје да нема семки - не сакам сок од грозје
Сакам детево да заќути - не сакам да и се раздерам за да го направи тоа :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 28 Јул 2012 07:24 #208715

 • Roxy
 • Roxy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Карма: 0
Сакам на училиште,а не на распуст
Сакам да играм на фб,а не да гледам тв
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 28 Сеп 2012 05:20 #215305

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Sakam jogurt - nesakam mleko
sakam gotvam - a ne sakam potoa sadovite da gi mijam :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 28 Сеп 2012 08:10 #215366

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
sakam cokolado - ne sakam baklava
sakam crni mazi - ne sakam plavi :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 28 Сеп 2012 12:35 #215405

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
сакам чоколадо - не сакам чоколаден сладолед
сакам свежо овошје- не сакам негови преработки ( слатко , компот...)

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 28 Сеп 2012 18:39 #215457

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
sakam turska baklava so fstaci - ne sakam baklava so orevi
sakam banani - ne sakam ananas
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 28 Сеп 2012 18:41 #215458

 • Палестинец
 • Палестинец's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 34
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
Сакам жени - Не сакам мажи......
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 27 Мар 2013 08:32 #235800

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
сакам кафе-не сакам чај
сакам дожд и снег-не сакам жештини
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 30 Апр 2013 06:03 #238312

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Sakam svezo grozje - nesakam suvo grozje
Sakam mlecni proizvodi ( jogurt, pavlaka, sirenje ) - nesakam mleko :X
Sakam da ziveeme so mm I sinko vo mojit roden grad - nesakam da ziveam vo na mm rodeniot grad :X


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 30 Апр 2013 10:11 #238401

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
ne da sakam cokolado, BESRAMNO GO OBOZAVAM!!! :loveya: :srce: :3


sakam meseni raboti, pica, pita, burek, banica, kolpishmide...
sakam detsko smeenje
sakam ubavi knigi
sakam setanje pokraj ezero

ne sakam ni mnogu zesko, ni mnogu ladno
ne sakam nekulturni i neljubezni prodavacki/ kelnerki
ne sakam da patuvam so brod
ne sakam da dremam na plaza cel odmor
ne sakam cveklo
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 01 Мај 2013 11:32 #238510

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
сакам спанаќ
сакам секаков вид на морска храна
сакам слатко од капини
сакам сок од јаболко (по можност домашен)
сакам сестрани личности
сакам да патувам
сакам да изучувам нови странски јазици

го сакам синко многу, многу, многу

не сакам јагнешко месо
не сакам грашок
не сакам боранија
не сакам луѓе кои ептен гласно зборуваат
не сакам луѓе кои се наметнуваат, кои се дволични и себични
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 01 Дек 2013 18:44 #246883

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
сакам турско кафе без шеќер-ама до уживање
сакам сарми во секаква верзија и секогаш
сакам марула салата со младо кромидче
сакам пита со кисела зелка
сакам вицови
сакам да фотографирам
ги сакам новогодишните празници
сакам зима и снег
сакам добри трилер филмови
сакам мачиња и кучиња (особено скитниците)
сакам насмеани фаци

не сакам чај (дури ни болна)
не сакам јагнечко
не сакам лето (дури ни на плажа)
не сакам да носам розе боја, ниту небесно плава
не сакам да чистам со правосмукалка (ужас ме фаќа)
не сакам мрчатори и сезнајковци
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.