Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Сакам - не сакам

Сакам - не сакам 22 Дек 2009 04:42 #2560

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Сакам благи црни маслинки и зелени киселкасти
не сакам црни а кисели :laugh:

ако е јајце на око мора да е ровка жолчката
ако е варено мора да тврда

јогурт сакам ама не да е густ
ке си додадам водичка ако треба

и тн....

што сакате, а што не?
и не само од јадење... :cheer:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 22 Дек 2009 05:07 #2580

 • Juni08_Andrea
 • Juni08_Andrea's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 18
 • Thank you received: 8
 • Карма: 3
Sakam sarma
Ne sakam polneti piperki
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 22 Дек 2009 05:10 #2582

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
сакам фармерки со широки ногавици
несакам "цевка"

сакам пита со спанаќ
мразам обично приготвен спанаќ

сакам лето
не сакам зима
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 22 Дек 2009 17:52 #2996

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
сакам есен,сакам виножито,сакам дожд
не сакам пролет-имам алергија :laugh:

сакам џус од портокал,не сакам портокал.
сакам сос од домати,не сакам домати. :S
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 22 Дек 2009 17:58 #3006

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
sakam voda nesakam sok
sakam leto nesakam zima
sakam normalno podgotvena hrana nesakam brza hrana
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 22 Дек 2009 17:58 #3007

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
sakam sneg ne sakam zima
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 23 Дек 2009 18:07 #4209

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Сакам одмор на некое мирно планинско местенце, не сакам градска врева.
Сакам грав, не сакам леќа :laugh:
Сакам млеко со какао, не сакам само така чисто :P
Сакам кондури на ниско потпетици, не сакам на многу високи :)
Сакам да возам велосипед, не сакам да возам мотор.
Сакам, сакам... ни јас више незнам што сакам :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 23 Дек 2009 23:39 #4397

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
sakam da jadam ama ne sakam da se popravam
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 24 Дек 2009 00:51 #4429

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Сакам пролет,несакам дожд
Сакам грав,несакам леќа
сакам чоколадно млеко,обично не
сакам лето,несакам есен
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 24 Дек 2009 18:34 #4930

 • Ivana
 • Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Sweet and Tender Hooligan
 • Теми: 162
 • Thank you received: 16
 • Карма: 6
sakam leto, ne sakam zima
sakam more, sakam plaza, ne sakam kalivi ulici
sakam SONCE, ne sakam tmurni oblaci
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 25 Дек 2009 05:59 #5395

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Сакам весели мразам тмурни луѓе
сакам да положам несакам да уцам :)
сакам слобода несакам војни
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 25 Дек 2009 11:37 #5406

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Сакам тишина дома
сакам прошетки
сакам снег
не сакам гужви и не сакам фалење.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 11 Јан 2010 17:41 #13151

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
сакам лето, не сакам зима
сакам долги прошетки, не сакам да трчам
сакам весели луѓе
не сакам себични, злобни и лицемерни луѓе
сакам хармонија во семејството
не сакам дебилни шефови на работа
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 11 Јан 2010 17:56 #13160

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Sakam zima i leto
sakam nasmeani i iskreni lugje
sakam kafe bez seker
sakam ednostavni raboti
sakam skijanje i vozenje rolerki
sakam kulturen zivot i sportuvanje

Ne sakam esen
ne sakam licemerni i losi lugje (zatoa veke ne postojat takvi vo mojot zivot)
Ne sakam haos vo soobrakaj
ne sakam baklavi, tulumbi
ne sakam horor filmovi
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 11 Јан 2010 18:16 #13183

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Сакам лето
сакам море
сакам позитивни луѓе
сакам работа

Не сакам лицемерни луѓе
не сакам светска криза
не сакам ред на каса во маркети
не сакам болести
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 11 Јан 2010 20:12 #13296

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Сакам слатко од зрели смокви - не сакам од зелени
Сакам чоколино плус - не сакам обично чоколино :P
Сакам да одам на море - не сакам да ми се пика песок во купачите :laugh:
Сакам да се туширам со врела вода - не сакам да го потрошам бојлерот
Сакам искрени, отворени и директни луѓе - не сакам лицемерни и глумци
Сакам гласна музика - не сакам тивка
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Сакам - не сакам 11 Јан 2010 20:22 #13311

 • peperutce
 • peperutce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 46
 • Карма: 0
Сакам лето- не сакам зима
Сакам јогурт- не сакам млеко
Сакам позитивни и искрени луге- не сакам негативни и лицемерни луге
Сакам сама да одлучувам- не сакам да ми наредуваат и да ми солат памет
Сакам јагоди- не сакам благо од јагоди
Сакам да јадам- не сакам да готвам :P
Сакам шопинг- не сакам да трошам пари
Сакам да патувамммммммммммм, могу сакам многууууу :woohoo:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 20 Окт 2010 20:06 #63351

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Сакам да одам во шопинг - не сакам да трошам многу пари
Сакам да готвам - не сакам да ми остане јадењето
Сакам торта - не сакам чоколадо
Сакам џус - не сакам газиран сок
Сакам да се шетам - не сакам да ме шетаат
Кога зборувам сакам да ме слушаат - несакам кога се прават мутави
Сакам искреност - Не сакам лага
Сакам авантура - не сакам досада
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 20 Окт 2010 22:29 #63369

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Sakam cokolada - ne sakam torti
Sakam da vozam - ne sakam drugi da me vozat
Sakam da spijam - mrazam rano sabajle
Sakam Lena da mi se smee - ne sakam Lena da place....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 21 Окт 2010 01:24 #63413

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Сакам солено - не сакам благо
Сакам да ме масираат - не сакам да масирам
Сакам да уживам - не сакам да уживаат без мене :ljutko:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 21 Окт 2010 01:50 #63419

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Сакам сонце - несакам лето,
Сакам цвеќе во ливада, двор - не го сакам дома
Сакам благо - несакам кафе со шеќер,
Сакам кашкавал - несакам сирење :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 21 Окт 2010 01:53 #63421

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Sakam kafe- ne sakam mleko
Sakam da gotvam- ne sakam da mi spremaat
Sakam ubava kniga- ne sakam ekranizacii
Sakam da sum sama- ne sakam guzva
Sakam sonce i leto- ne sakam zima
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 08 Ное 2010 21:48 #70135

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
sakam soleno-nesakam blago
sakam jogurt-nesakam mleko
sakam sok od domat-nesakam salata od domat
sakam pzitivni luge-mrazam neg:mdf: :mdf:
sakam leto -mrazam zima
sakam kaskaval-nesaam sirenje
sakam smeenje-nesakam karanje itn......
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 10 Ное 2010 03:49 #70662

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
сакам бел крем - несакам црн
сакам јогурт - несакам млеко
сакам море - несакам езеро
сакам песок - несакам камења
сакам љубов - несакам омраза
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сакам - не сакам 17 Фев 2011 23:38 #114041

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
сакам роман - не сакам раскази
сакам макијато- не сакам еспресо
сакам црвени јаболка - не сакам зелени
сакам џус - не сакам кока-кола
сакам смоки - не сакам соленки
сакам црвено вино - не сакам бело
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.