Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Тим А vs Тим Б

Тим А vs Тим Б 26 Апр 2013 08:21 #237886

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Правила на игра:
Тим А:
-Играчи кој што username им почнува на овие букви:
- A C E G I K M O Q S U V W (и Кирилица)
-Јузери кои почнуваат на број се земаат во предвид во Тим А.

Тим Б:
-Играчи кој што username им почнува на овие букви:
- B D F H J L N P R T X Y Z (и Кирилица)
-Јузери кои почнуваат со симболи се земаат во предвид во Тим Б.


Тим А играчите треба на секој пост да додаваат (+5) од претходниот пост.
Тим Б играчите треба на секој пост да одземаат (-5) од претходниот пост.
Ако бројот стигне до 1000 - Тим А е победник!
Ако бројот стигне до 0 - Тим Б е победник!

500 е стартен број на играта...еве јас прва:

505

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 26 Апр 2013 16:39 #237912

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
510

:fijuk:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 26 Апр 2013 17:52 #237918

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
515 :hi5:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 26 Апр 2013 17:55 #237919

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
520 :prolet:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 26 Апр 2013 18:20 #237922

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
525


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 01:22 #237926

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
530
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 03:18 #237927

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
535 ;)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 03:24 #237928

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
540 :brm:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 04:09 #237930

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
545 :hello:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 04:13 #237932

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
550 :igra:
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 04:46 #237938

 • Ирис
 • Ирис's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 79
 • Thank you received: 17
 • Карма: 0
555 :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 05:42 #237940

 • Gabi*
 • Gabi*'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 63
 • Thank you received: 55
 • Карма: 9
560 :prolet:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 06:28 #237941

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
565-ги растуривме :ua:
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 08:03 #237945

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
560
ова не е право, тука повеќето се мама оваа, мама онаа
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 08:47 #237948

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
565 :opaa:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 08:49 #237949

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
570
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 09:17 #237951

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
575 :chilpil:
??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 09:25 #237952

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
580 :prolet2:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 09:37 #237953

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
585 :lize:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 12:03 #237956

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
580 (а бе па стварно сме малце од втор тим :neznam: )
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 12:28 #237959

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
585 :hello:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 14:50 #237963

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
580 :neznam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 14:58 #237964

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
585
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 15:27 #237966

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
580 i tocka :aham: :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Тим А vs Тим Б 27 Апр 2013 15:35 #237968

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
585 :pukam:
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.