Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Бесилка

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 12:52 #181833

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Врска неам маматобе, ова е моја измишљотина :muahaha: може сами да си поставуваме правила :laugh: добра идеја ти е ако ја има буквата на правото место да ја откриеш, ајде ќе се уходаме ваљда :poimnemam:

тротинет
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 13:00 #181842

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Добро женски, нели ако ја погодиш буквата треба да се стави на место и тоа онолку пати колку што ја има во зборот. Така е барем вистинската бесилка. Или ова е некој мутант?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 13:43 #181866

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Така е. Не мора веднаш да се погодува зборот, може буква, по буква. Ја има буквата А? Или веќе погоден е зборот?
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 18 Фев 2012 13:44 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 13:49 #181870

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Тротинет.


:tupco: Тек сеа видов дека микимаус веќе пишала тротинет.
Последна промена: 18 Фев 2012 13:52 by Helix.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:16 #181881

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Не е уште погоден.

Ја има и буквата А. Ај да ви помогнам, дел од гардероба е :)

ТР_ _ _ _ _ _


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:18 #181885

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Тренерка?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:22 #181888

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
:da:

Па у тренерки по дома, прво тоа на памет ми падна :tupco:
Идам ја сеа Хуго да го гледам, па да пишам у Оскари!

Ајде Микимаус - давај нов збор во меѓувреме!


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:24 #181889

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
т---- 5 букви
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:31 #181892

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
А што е? Град у Јапан?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:33 #181894

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
:muahaha: не предмет
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:34 #181897

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
топка
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:36 #181900

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Т---А
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:37 #181903

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
тегла
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:50 #181910

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Т---А ниедна буква не погоди :raspolozise
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 14:57 #181912

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Ја има ли буквата И во зборот?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 15:02 #181916

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
:ne:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 15:08 #181917

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Мора да има уште една самогласка освен А. Е, И и О ги нема, значи мора да има У.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 15:15 #181919

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Муабетов со оваа мутант бесилка ко шо ја кажа Барт е погодуваш збор и доколку во зборот кој ќе го кажеш има некој буква која се наоѓа на точното место, тогаш ја откривам. значи не се погодуваат букви него директно целиот збор го погодуваш
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 15:15 #181920

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
ТУТУН?
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 15:23 #181922

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Ај затоа што искачам ќе ви кажам за да може да продолжите без мене

Танга :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 18 Фев 2012 16:51 #181939

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
mikimaus wrote:
Ај затоа што искачам ќе ви кажам за да може да продолжите без мене

Танга :hahaha:

Вака е малку чудно, пошто јас А веќе ја исклучив како можност (двапати ја има, ама нели според новиве правила само на крај ја напиша). Хмм... Не знам. :emm: Ај да си играме најнормално бесилка, ко што треба, м? Што мислите?
Последна промена: 18 Фев 2012 16:52 by Helix.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika, Frogy, bart

Ре: Бесилка 19 Фев 2012 16:50 #182102

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
И ја би така да ја играм, ама ај прво да видиме што ќе каже главниот уредник т.е.Микимаус
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 20 Фев 2012 08:35 #182283

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Тек сега ја видов поракава :tupco: Секако друшки зошто да не, воопшто не ми смета :zelen: Значи играме класична бесилка со погодување букви?? Ајде па да почнеме

9 букви
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 20 Фев 2012 08:40 #182284

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
A ?


P.S (a neli se objasnuva sto e predmet, grad...?)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бесилка 20 Фев 2012 08:55 #182289

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4

А

Буби ова advanced level бесилка е :hahaha:

п.с да си го запишам негде зборот ќе го забораев :zelen:

п.п.с може уште едно правило? колку букви има зборот толку пати вкупно сите да погаѓаат букви?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.