Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Оцена на аватар и потпис

Ре: Оцена на аватар и потпис 14 Фев 2012 09:21 #180557

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
За Сања 2 петки: Симпсонови ги обожавам! А за мангупот и манекенката исто петка, кратко и јасно!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Оцена на аватар и потпис 14 Фев 2012 16:53 #180626

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Klaudija avatarot ti e ludnica, prvpat koga dojdov na forumov najmnogu vpecatok mi ostavi od site. Petka so zvezdicka i za avatarot i za potpisot.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Оцена на аватар и потпис 14 Фев 2012 17:02 #180627

 • nenuska
 • nenuska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 54
 • Карма: 0
Avatarot 5 a isto i potpisot
Понекогаш кога ќе речам добро сум посакувам некој да ме погледне во очи, да ме прегрнe цврсто и да ми рече знам дека не си добро.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 14 Фев 2012 19:54 #180647

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Аватарот ме потсетува на некоја глумица од шпанска серија,давам 3 ка!!
А потписот ти е супер :da:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 15 Фев 2012 02:41 #180649

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Frogy super avatarce slatko 5 od mene. A potpisot definitivno e prav pogodok . 5tka :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 15 Фев 2012 18:31 #180851

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Мацика, многу ми се допаѓа аватарот - ме потсетува на детството и цртаните филмови со пчеличката Маја - чиста 5-ка :OK: Потпис не гледам ...
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 07 Мар 2012 19:21 #186866

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
za avataarot 4 a za potpisot ogromna 5-ka
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Оцена на аватар и потпис 21 Мар 2012 14:07 #190210

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Потписот е ОК, да не речам цветен и пролетен ко времето надвор, а аватарот- едно климаво тројче, само што не паднало.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 21 Мар 2012 14:15 #190212

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
potpisot ti e epten otkacen , petka so pet zvezdi
avatarot mi e malku jeziv toa sto seta i gricka ...neeee
p.s. prv pat koga go vidov od mobilen (tuka ne mrda nisto) mi licese na nebo so zvezdi i mesecina pa si rekov sto i se stemni na bart hahahahaha
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Оцена на аватар и потпис 21 Мар 2012 14:53 #190219

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Потпис едно 3че... Аватар 4, убав интересен, пролетен:zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 21 Мар 2012 14:58 #190221

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Adelle :love:
Аватарот ти е ептен ослободувачки чиста 5 ка!
Во потпосот е целата вистина огромна 5 ка !
??
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Adelle

Ре: Оцена на аватар и потпис 21 Мар 2012 15:19 #190227

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
mama super mi e tvojov nov avatar. Cista 5
A i potpisot e soodveten. Bas e nekako veselo i odma te primetuvam ako si pisala. :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mama

Ре: Оцена на аватар и потпис 21 Мар 2012 15:43 #190233

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Macika pcelickata Maja me potsetuva na detstvoto za nea :cmok: i cista petka, plus i ti soodvetstvuva na imeto.
Potpisot isto taka 5, te opisuva onakva kakva sto si, barem tuka na forumov, za vo zivo ne mozam da kazuvam :poimnemam:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 21 Мар 2012 15:56 #190237

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Елка, петка ти се и потпис и аватар :da:
Аватаров ми е некако мистичен и секси и ведар, женствен...
Потписот-да, се сложувам, немаме друга должнот, освен да бидеме хепи :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.