Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Оцена на аватар и потпис

Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 05:38 #179519

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
од 1 - 5 оценете ги аватарот и потписот на членот над вас.
и објаснете зошто (не) ви се допаѓа

нема љутиш, а кој се налути - магаре е :zelen:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 10 Фев 2012 05:38 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 05:40 #179521

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Морам да кажам 5 - и едното и другото :da:

Аватарот ти одговара на никот и е во контекст на целиот сајт :pijani: а потписот затоа што ти е личен и наменет само за тебе, па знам дека многу ти значи :)
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 05:43 #179526

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
5-ка за аватарот зашто секогаш кога ќе го видам ме потсеќа на магаренцето од Шрек (Еди Марфи) и многу си го сакам тој комичен лик од цртанот...

5-ка за потписот, зашто Лина е навистина Божица:love:

Едит: мојот аватар не е сменет од немање време, па слободно дајтеми оценка подолу:P
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 05:44 #179527

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Goddes, avatarot ti e hmmmmmm 3. Neznam sto ti znaci....nekoj te nasamaril, te napravil magare ili :poimnemam:

A potpisot ti e 5...bozenstven :love:

Idemo dalje, ama toa predhdno ne go brisam :P

Anabelke, avatarot ti e za 4, toa zosto ne si go smenila inaku ti e seksuljav ;)

A potpisot 5 :love: :love:
trtlata na mamika
Последна промена: 10 Фев 2012 05:48 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Goddess^

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 05:53 #179530

 • lavce
 • lavce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I Believe I Can Fly
 • Теми: 1158
 • Thank you received: 719
 • Карма: 90
Аватарот на Мајси е 5-ка , ја опишува нејзе со големата насмевка на секоја е**на слика, нема шанса Мајси да ја видам некаде по сликиве, а да не се смее и да не е хепи....

А потписот, ништо посебно, но и е оргинален и така ми е влезен потсвесно во глава, да сега на ќерка ми кога ќе и речам тртла или мамика ми текнува на нејзе и уште една особа од мое друштво, значи 5-ка :love:
...Medo Brundo, sad zaigraj ludo, Medo Brundo desilo se chudo
Medo Brundo, nauchio si sve, kad u neshto verujesh desiche ti se...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 06:06 #179536

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Avatarot na lavce e 5+ bas taka ja zamisluvam, lavica so lavce :cmok:
a potpisot isto taka 5, go opisuva nezinoto gledanje na svetot (barem kolku sto sum ja svatila jas :) ) deka ne treba da se gubi nadez, sto e nase kje si dojde.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 10:02 #179666

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Малку ме насмеа целата ситуација, Систерот пишува
нема љутиш, а кој се налути - магаре е

...и одма после се појави аватар со магаре :laugh:

Ајде да се задржиме на темата

Елка, аватарот е секси, ама веќе е демодиран ;) така да за него ќе ставам 4-

А потписот е одличен, оптимистики до крај и му давам чиста 5-ка :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 10:59 #179684

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Sanja, аватарот нешто посебно не ми се допага,оти не те замислувам така а и башка не ги обожавам Симпсонови :P па затоа е 3+. А за потписот...хм...два датуми кои ја означуваат најголемата радост :love: чиста 5!
??
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 11:18 #179694

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
mama avatarot mi e nekako mnogu bre sexy (ova izlgeda citajki gi postovite na preduvche pocnav poinaku da gledam na rabotive. :fijuk: )
Aj sega ozbilno iskreno ne mi se svija ovoj crno bel avatar pa ke dadam edna klimava 4.
A potpisot mi e super i cista 5-ka.

P.S Imam eden predlog iako ovde ne e mesto za predlozi ama dali ima moznost da nie forumdjikite sami si davame predlozi za potpis. Primer ovie denovi bas mi tekna primer za bart ili Klaudija specificni potpisi. Znaci potpisot da ne go dava samiot clen tuku da mu go stavaat clenovite zaradi odredena aktivnost na forumot. Primer bart odozdola iskusna zelka. :zelen:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, mama, Helix, butterfly87, bart

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 11:41 #179706

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Macika,
avatarot odlicno ti odgovara , se vklopuva so tvoeto ime a veruvam i so tvojata licnost :) Jas gi obozavam avatarite so crtani likovi pa zatoa mojata ocenka e 5
Istoto se odnesuva i na tvojot potpis, iako ne te poznavam licno od postovite zakluciv deka si mnogu otvorena licnost, lesno si go izrazuvas svoeto mislenje, stois cvrsto na stavovite, nemas vlakna na jazikot , pa prema toa odlicno si go izbrala i potpisot ,5-ka i za toa :da:
Последна промена: 10 Фев 2012 11:41 by Nataly.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 11:51 #179707

 • Хава
 • Хава's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 182
 • Thank you received: 103
 • Карма: 0
Nataly,
со ова студеново време сите станавме пингвини,богами..а за твојот весел пингвинко,чиста 5.
потписот,Oscar Wilde ,да би била скалата до 10 и тоа ке е малку,вака останува само чиста 5.
M.2007
A.2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nataly

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 12:23 #179725

 • janaxxxx
 • janaxxxx's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 339
 • Thank you received: 149
 • Карма: 0
Хава аватарот ти е интересен ама не е баш по мој вкус „ Ступид дог„ што ли ти значи, али сепак бидејки има врска со детски работи т.е. цртан филм ке ти дадам една 4 на стабилни нозе.
А за потписот незнам со да кажам баш и не го свакам :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 12:25 #179726

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Хава за аватарот имаш 5, мене многу ми е смешен :laugh:
И за потписот имаш чиста петка, вистински точна латинска поговорка :OK:

Во меѓувреме за Јанахххх :) За аватарот сексиљав 5, а потпис претпоставувам за тикерот :) 5 за гравчето во мешето :love:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 10 Фев 2012 12:27 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 12:35 #179732

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Mama Ane 5 za avatarot, me potseka na tebe , ko da te gledam tebe. Vesela, mila, otkacena, srekna......:hug:

A za potpistot sto da kazam dve najgolemi 5...5 :love: :love:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 13:11 #179736

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Majsi, те оценија погоре веќе...Но да си кажам и јас. Аватарот - чиста 5. Личи на тебе (од таква каква што те замислувам од формумов), а впрочем секогаш имаш ведри и откачени аватари :).

Потписот - оригинален - повторно 5.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 13:20 #179740

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
A sto ne smee poveke od ednaska da se igra.....zosto be takaaaaaa :wtf:
Pa sto ako sakam na nekogo da mu go ocenam avatarot, a predhodno sum nemala moznost.........ne ke mozam buuaaaaaaaa
Ne si igram veke :ljutko:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 13:22 #179741

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Zosto jas na Majsi ne i go gledam potpisot,nitu na mama Ane nitu na Hava????:pardon:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 13:37 #179750

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
pcelickata maja e bas kako za tebe , potpisot onakov kakva sto si
znaci 5*** od mene za macika
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 15:42 #179783

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Dolphin-avatarot 5! omileni mi se slikite so zimska bajka, bas kako sto e kaj mene na ulica vo momentov :)
I za potpisot imam 5, vesel mi e :da: Ma celata si pozitivna!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 16:00 #179785

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Nebo од мене 5+ за аватарот(ако е дозволено плусчето :zelen: ) за потписот такоџе 5 :OK:
??
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 16:01 #179786

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Nebo.. avatarot soodveten a podpisot na mesto :) Smej se i pnatamu. Solidna 5 i za dvete :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 16:23 #179789

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
eve me mene pak ...
za avatarot cista petka , potpisot ne mi e nesto tolku kolku sto mi e komentarot pod avatarot - koga se rodi malata zvezdicka
epten mi e super
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 17:20 #179794

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Aj i jas na popraven :laugh:
Dolphin avatarot ti e epten vo moda, a da go smenis moze i vremeto kje se smeni pa ke ti se ispolni zelbata od potpisot :srce: :)

Cista petka za dvete
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 10 Фев 2012 18:17 #179801

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Мммм, Елка, новиов аватар ти е за 5+, те покажува во некое ново освежено и позитивно светло :) Потписот е со иста оценка, многу оптимистичен и реален. Во најскоро време ти посакувам и еден тикер со одбројување на due date :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Оцена на аватар и потпис 11 Фев 2012 03:10 #179827

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Avatarot nezen...kako malata Janka 5+++
i za potpisot isto 5+++,nema da i go utneme rodendenot ;)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.