Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Бан за членот над тебе!

Ре: Бан за членот над тебе! 20 Мар 2012 08:10 #189882

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Бан за тебе зашто се утепав од смеење во темата Виц на денот :OK: :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Бан за членот над тебе! 27 Мар 2012 04:15 #191125

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Бан за Аделле оти многу ми се допага аватрот!
??
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 27 Мар 2012 04:57 #191133

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Ban za mama oti deneska e mnogu radosna :fijuk:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mama

Ре: Бан за членот над тебе! 27 Мар 2012 09:20 #191204

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Ban za Mami Anje zs i se jade kompir :P
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Бан за членот над тебе! 18 Апр 2012 06:16 #195015

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
За да продолжи играва :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 18 Апр 2012 06:38 #195022

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Ban za tebe zasto gubis delovi od prslukot
You make me happy
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Бан за членот над тебе! 18 Апр 2012 07:03 #195035

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
:ljutko:

Бан затоа што ме потсеќа на тој срамен момент :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 18 Апр 2012 07:17 #195037

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ban za Sister oti denes ke me odanoci :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 18 Апр 2012 14:42 #195106

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Бан за Дамјана оти не е веќе модератор :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 20 Апр 2012 06:12 #195358

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Бан за ананда зашто одамна не сме биле на кафе ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 23 Апр 2012 07:32 #195788

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Гоооолем бан....кога и да ја читам она со колегите се договара за јадење ваму- таму, а ја овде седам сама.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 23 Апр 2012 09:35 #195817

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Бан за Барт пошто ја снема неколку дена, и ко мртви пувала станавме. :ljutko:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Бан за членот над тебе! 23 Апр 2012 09:40 #195818

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ааааа, бан за Клаудија затоа што кажува глупави зборови....пувало, бе...а, башка ја си бев болна, ама овој пат на вистински.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Бан за членот над тебе! 24 Апр 2012 15:28 #195996

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Бан за Барт...пошто денес се укопав у темата сам против сите и ме изнасмеа со одговорите :rofl:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 24 Апр 2012 15:57 #196000

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Ban za Katerina81 oti ima prekrasna kerkicka :love:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Марфи

Ре: Бан за членот над тебе! 25 Апр 2012 03:11 #196057

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ban za Mami Anje oti uste ne se olesnila :cmok:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Бан за членот над тебе! 25 Апр 2012 05:57 #196105

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Банче за Елка затоа што слабо игра фудбал.:rofl:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Бан за членот над тебе! 25 Апр 2012 06:00 #196106

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Бан за Барт зашто секој ден нешто ЌЕКА :zelen:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Бан за членот над тебе! 25 Апр 2012 09:08 #196168

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Ban za Mama Ane zosto e mnogu zgodna :da:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Бан за членот над тебе! 25 Апр 2012 11:37 #196197

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Ban za Roze sto se seksa vo 5ti mesec vo bremenost. :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Roze

Ре: Бан за членот над тебе! 25 Апр 2012 15:02 #196219

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Бан за Мацика оти и е криво за Розе :hahaha:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Бан за членот над тебе! 27 Апр 2012 09:33 #196502

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Бан за Мами Ање- што чека уште?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mami-Anje

Ре: Бан за членот над тебе! 27 Апр 2012 11:45 #196523

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Бан за Барт,бидејќи сме најактивни во игриците...и башка потежок збор не можеше да смислиш ологарх :mdf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 27 Апр 2012 17:30 #196568

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Бан за Катерина- колку кила беше тежок?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бан за членот над тебе! 30 Апр 2012 02:25 #196797

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Бан за Барт - исто колку моето последно зборче евангелИЕ :rofl:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.