Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Бан за членот над тебе!

Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 04:37 #12439

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Најдете било каква причина да го банирате членот над вас.

Ајде да видам мене кој и зошто би ме банирал? :whistle:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 04:47 #12453

 • Freya
 • Freya's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 38
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
хахахаха, оти си многу строга :laugh:
ЕЛИСАВЕТА - 8 години
ИВАНА - 4 години
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 04:49 #12455

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Бан за Фреја затоа што е премногу згодна :cheer:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 04:49 #12457

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
бан затоа што си умна глава
Последна промена: 10 Јан 2010 04:50 by vecki.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 05:02 #12481

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
за вецки оти одма утна на почеток во играва :P
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 05:04 #12484

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Бан за Анката оти не ни ги стаила уште смајлињата :P :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 05:09 #12489

 • Freya
 • Freya's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 38
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
хахха бан за тебе оти жими све без да видам знаев дека ке ја банираш за тоа :))))
ЕЛИСАВЕТА - 8 години
ИВАНА - 4 години
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 05:25 #12499

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Е ондаК уште еден бан за тебе дека така добро си ме прочитала :P :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 05:27 #12501

 • Rocka
 • Rocka's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • ♥ ★ ♡ ★ ♡ ★ ♥
 • Теми: 82
 • Thank you received: 4
 • Карма: 119
Ban za tebe oti imas najmnogu Karmi!
Just because you’re leaving doesn’t mean I’m letting you go.
Time has a wonderful way of showing us what really matters.

Death Of The Poet
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 05:30 #12504

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Бан за Рока затоа што готви подобро од мене :P :P :P :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 05:38 #12512

 • Rocka
 • Rocka's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • ♥ ★ ♡ ★ ♡ ★ ♥
 • Теми: 82
 • Thank you received: 4
 • Карма: 119
Ban za kinky zato sto e posexy od mene ! :laugh: :laugh:
Just because you’re leaving doesn’t mean I’m letting you go.
Time has a wonderful way of showing us what really matters.

Death Of The Poet
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 06:08 #12546

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ban za Rocka za toa sto ne me ostava da spijam :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 06:32 #12565

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Бан за Kinky зошто има напишано најмногу пораки :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 19:42 #12656

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Ban za EckaGj deka ima najubav i najromanticen datum za svadba :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 19:44 #12657

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Ban za biljann oti taka sakam :) :) :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 19:52 #12664

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Бан за Авантуристка дека претходно и беше сменет никот :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 20:45 #12683

 • Biljana
 • Biljana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 41
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
ban za bubamara zatoa sto ima prekrasen avatar :silly:
[link=http://lilypie.com] [/link]
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 22:48 #12754

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Ban za Biljana zatoa sto ima ist avatar kako srculence
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 10 Јан 2010 22:50 #12758

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
бан за салигрем дека има 500 пораки и повеќе лајкови од мене :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 11 Јан 2010 00:34 #12805

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ban za Biljann zatoa sto se usovrsila vo online igricive :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 11 Јан 2010 00:42 #12812

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
ban za Kinky deka e epten dobra forumdzika B)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 11 Јан 2010 02:08 #12851

 • mama 87
 • mama 87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 88
 • Карма: 2
Ban za delfin76 oti si stavila naocari za sonce za po doma :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 11 Јан 2010 02:40 #12858

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Бан за мама зашто има голем потпис со 3 тикерчиња :P
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 11 Јан 2010 02:46 #12863

 • adi
 • adi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • nenaspieni ama srekni
 • Теми: 79
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
Ban za mama Ane oti ja nema na slikata na avatarot
The administrator has disabled public write access.

Одг: Бан за членот над тебе! 11 Јан 2010 04:38 #12952

 • mama 87
 • mama 87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 88
 • Карма: 2
Ban za adi oti i moeto bebence ima isto tolku kosa kako tvoeto(Toa na avatarot)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот