Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Еден збор=слика

Еден збор=слика 14 Фев 2011 04:37 #112342

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Ајде една нова игра.
Играта оди вака: јас пишувам збор(или поим) а членот после мене става слика која го опишува мојот збор и после сликата дава нов збор кој наредниот член треба да го претстави со слика :)

Виножито


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 04:40 #112344

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
vaka mislis ? :OK:


vlakno ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 04:52 #112351

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
да баш така :OK:
ама ме измачи :zelen:кокиче


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 04:54 #112354

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111Tanga :P
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 04:54 #112355

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60


nosorog
Последна промена: 14 Фев 2011 04:56 by Ананда.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 04:57 #112358

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12

чизми


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 04:59 #112364

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60


kamshik..da odgavara uz chizmive :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 05:03 #112367

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
hahahahha dobra si :OK:lisici (da naprajme komplet :hahaha:


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 05:04 #112369

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26


avion za Pariz
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 14 Фев 2011 05:05 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 05:05 #112371

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111


dedo.......da vi raspiam dozivljaj :laugh::sram2:
trtlata na mamika
Последна промена: 14 Фев 2011 05:06 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 05:07 #112372

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
jas veke go rasipav so zatvorenikov :muahaha:

[img size=300x400]i1.trekearth.com/photos/54691/grandfather_yen.jpg[/img]

lule za dedovo
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 05:08 #112373

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12

abe cel pribor :laugh:

ami aj ....Baba


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
Последна промена: 14 Фев 2011 05:11 by Elijana.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 05:13 #112378

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
eve mu i baba , ama ne go bendisala izgleda
:muahaha:
[img size=300x400]cdn.berryreview.com/wp-content/uploads/2008/03/grandmother.jpg[/img]

taksi
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 05:15 #112379

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12


avtobus


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 11:53 #112404

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60


плата :roll: ќе биде ваљда денес :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 13:44 #112423

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Еве плата за Ананда, се надевам ќе и завршат работа :)Мајмунче мало ;)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 14:01 #112432

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12


сонце


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 14:31 #112449

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111


volsebnik
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 14:33 #112453

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
[img size=320x240]www.bergoiata.org/fe/collection1/artist%20unknown_wizard.jpg[/img]

Тенџере :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 14:37 #112458

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111


gezve
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 19:06 #112620

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7


Компјутер
Последна промена: 14 Фев 2011 21:19 by Molly.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 19:22 #112625

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7Спална :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 19:31 #112627

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9


Пица
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 19:44 #112631

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111motor
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Еден збор=слика 14 Фев 2011 20:23 #112645

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52


Leto
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.