Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
  • Страна:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ТЕМА: Стара облека

Ре: Стара облека 14 Јан 2011 13:17 #101817

• Thatcher
  • Thatcher's Avatar
  • senior
  • exDamjana
  • Теми: 2918
  • Thank you received: 1734
I jas se slozuvam so Ane. Iskreno malku nezgodno mi padna, ne sakam da me poistovetuvaat so nekoj/a od forumov sto napravila taka. Mene ako mi potreba takva rabota, ke si kazam ... ke pobaram za mene. Nema da se krijam zad drugi.

I seuste ostanuva toa - koj ima doma nesto nepotrebno i mu smeta mozeme da go dademe tamu. A ako saka nekoj tocno da znae koj ke go zeme i nosi neka ne me bara :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Јан 2011 15:14 #101877

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
  • Теми: 2893
  • Thank you received: 1864
Дамјана нема потреба да се чувствуваш навредена оти навистина никој тебе не те спомена. Дискутиравме за тоа дека кога ќе однесеш директно во институција не се знае каде ќе завршат работите. И секако дека не треба да се генерализира.:)

Ре: Стара облека 20 Јан 2011 07:29 #103647

• ana80
  • ana80's Avatar
  • new born
  • Теми: 5
jas imam potreba od obleka za mene i decata ednoto mi e 5 godini a drugoto 5 meseci,luge sram ne sram toa e takva ni e situacijata ne stigaat pari baska jas sum doma samo soprugot raboti so dve deca i ke stignele kako ne letaat koga si zel koga otisle.
dvete se maski
Последна промена: 20 Јан 2011 15:24 by Big Sister.

Ре: Стара облека 20 Јан 2011 15:27 #103706

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Ana нема зошто да се срамиш. Впрочем и ние земаме носена облека, ама имаме среќа да имаме постари батковци во семејство. И најчесто ја носи за по дома.
Ќе се организираме и ќе ги собереме. Еве од мене сигурно имаш барем еден пакет, оти син ми е 5 и пол години. Ќе ти соберам и обувки и облека.

А кој сака друг член нека се јави. Ти можеш да ми пратиш број како да те контактирам.
Поздрав и секое добро
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Стара облека 20 Јан 2011 15:33 #103709

• Mama Sani
  • Mama Sani's Avatar
  • senior
  • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
  • Теми: 2653
  • Thank you received: 1852
ana80 wrote:
jas imam potreba od obleka za mene i decata ednoto mi e 5 godini a drugoto 5 meseci,luge sram ne sram toa e takva ni e situacijata ne stigaat pari baska jas sum doma samo soprugot raboti so dve deca i ke stignele kako ne letaat koga si zel koga otisle.
dvete se maski

Ana80 jas nemam nisto za maski deca, samo zenski sme doma :laugh: No mozbi imam nesto za tebe, ke ti pisam PP da mi kazes koj broj na obleka nosis i koj broj na cevli, imam nekoi pantolani i sakoa, a isto i cevli sto ne se nitu edna obleceni, uste etiketite stojat na niv.
Последна промена: 20 Јан 2011 15:34 by Mama Sani.

Ре: Стара облека 20 Јан 2011 15:37 #103713

• Molly
  • Molly's Avatar
  • senior
  • Теми: 2294
  • Thank you received: 1512
Ана нема место срам :da:
Сум кажала и пак ќе кажам, не знаеме што ни носи утрешниот ден, затоа едно браво за искреноста, зошто има многу кои ја злоупотребуваат добрата воља.
100пати сум рекла, не знам можеби утре кога ќе имам дете нема да бидам добро финансиски ситуирана,и ако не тука, незнам каде би се обратила за мала помош :love:

Ајде мамички, знам дека повеќето зборувавте дека имате облека која сакате да ја дадете.

Ре: Стара облека 20 Јан 2011 15:47 #103718

• Annabel Lee
  • Annabel Lee's Avatar
  • ВИП
  • Information is not knowledge - Albert Einstein
  • Теми: 3879
  • Thank you received: 1773
Ana, моето синче е 10 месеци, па можам да ти давам облека како што ќе ја надраснува. Не се срами воопшто. 90% од луѓето така прават. И мене ми ја даде братучедка ми од нејзиното дете. Облеката е од Англија и многу е квалитетна, а и колку може едно детенце да ја оштети. Пиши ми контакт по ПП ќе се договориме, ќе ти давам како што ќе ја надраснуваме облеката. Ќе ми биде многу мило.

Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 20 Јан 2011 15:48 by Annabel Lee.

Ре: Стара облека 20 Јан 2011 15:50 #103720

• kalinche70
  • kalinche70's Avatar
  • junior
  • Теми: 581
  • Thank you received: 302
Jas imam od moeto sinche za tvoeto postaro detence ,ke se organiziram so mama Ane,a ti kontaktiraj so nea i ke ti donesam shto imam:cmok:
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior

Ре: Стара облека 20 Јан 2011 16:22 #103748

• Dolphin
  • Dolphin's Avatar
  • senior
  • Теми: 2766
  • Thank you received: 642
ana80 , karma od mene :cmok:
jas site alista od sin mi kako rastese taka gi davav na edna bratucedka , za nejzinoto dete
i znaev deka ke si se iznoseni , sto za doma sto za nadvor
zosto da ne si pomagame , vo skaf doma ako stojat nikakva korist nemaat , zatoa poklonete nekomu komu e najpotrebno :srce:
i nie sega vo ovoj period od zivotot sme finansiski zadolzeni , pa koristime obleka od bliski ponekogas , sto se mora ne e tesko ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 20 Јан 2011 16:26 by Dolphin.

Ре: Стара облека 21 Јан 2011 03:10 #103990

• ana80
  • ana80's Avatar
  • new born
fala vi mnogu na site za razbiranjeto

Ре: Стара облека 25 Јан 2011 20:12 #105735

• Mama K
  • Mama K's Avatar
  • new born
  • Што е мое,ќе си дојде...:)
  • Теми: 54
  • Thank you received: 56
И јас собрав стара облека од бебе па се до 1 ипол година за девојче,сочувани се,кој сака нека пише...исто и за поголемо девојче имам некој пакет...е сега како што пиша ана80 срам,несрам и јас имам потреба од облека за девојчиња од 1ипол година и 9 години...моментално сме со една плата,на кредити и за што попрво,а деца си сакаат... како што кажав еддвај собрав храброст да пишам тука...но тоа е..:sram: :sram:

п.с.имам и скафандер скроз нов,еднаш само облечен,за околу 5,6месечна возраст за девојче...

Ре: Стара облека 25 Јан 2011 20:16 #105739

• Thatcher
  • Thatcher's Avatar
  • senior
  • exDamjana
Mama K, nema zosto da se stegas. Kazi mi samo kolkavo ti e pomaloto devojce (krupno, sitno), da vidam dali moze nesto da najdam za nea. I sto ti treba poveke - bluzicki, trenjercinja, pantoloncinja ... pisi slobodno.
Ana80, nemam za maski decinja :(
Последна промена: 25 Јан 2011 20:17 by Thatcher.

Ре: Стара облека 25 Јан 2011 20:29 #105743

• Mama K
  • Mama K's Avatar
  • new born
  • Што е мое,ќе си дојде...:)
  • Теми: 54
  • Thank you received: 56
Малото ми е средно,ни крупно ни ситно ухх како ти објаснив,има 10 ипол кила и 77cm е висока,се надевам ме разбра..:sram: ...а за облека стриктно не одбирам,било што...и Дамјана фала ти многу однапред,ама навистина умирам од срам,ова не ми се десило до сега,аххх...:sram: :sram:

Ре: Стара облека 01 Фев 2011 00:30 #107826

• ana80
  • ana80's Avatar
  • new born
lele duso bas mi e milo sto ve olabaviv malku no toa e sto da pravime drzavava ne iscedi, baska toa mene me odjavija a mi falea samo tri meseci za da zimam porodilno e sega sedam doma so dve deca i na edna plata i znaes kako e..

Ре: Стара облека 01 Фев 2011 02:17 #107846

• Thatcher
  • Thatcher's Avatar
  • senior
  • exDamjana
Jas prerediv doma i najdov nekolku parcinja obleka sto mislam deka moze da ja nosi pomaloto.
Ajde neka se prijavi uste nekoj ako ima nekoe parce sto ne mu treba, da ne bide samo ovie nekolku parcinja obleka. Kako i da e - do vikendov ke se vidime Mama K :)

Ре: Стара облека 02 Фев 2011 17:47 #108329

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Оние мајки кои сакаат да донираат за Ана80 - значи за машки дечиња едно од 5 години, другото од 5 месеци - нека ме контактираат да се организираме. Исто така може да донирате и женска облека бр 40 - 42.
Ајде луѓе врви времето :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Стара облека 03 Фев 2011 03:00 #108505

• kalinche70
  • kalinche70's Avatar
  • junior
  • Теми: 581
  • Thank you received: 302
Ane kazi mesto togash i vo tolku i ke doneseme :)
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior

Ре: Стара облека 08 Фев 2011 19:04 #110377

• Thatcher
  • Thatcher's Avatar
  • senior
  • exDamjana
Ako nekoj planira, moze da me kontaktira denes ili utre - da se organizirame za obleka za decinjata na Mama K. Navistina pomina dosta vreme i ako nekoj e vo moznost neka se javi da sobereme poveke.

Ре: Стара облека 11 Фев 2011 18:51 #111549

• biljann
  • biljann's Avatar
  • teenager
  • Welcome to Bibkoland!
  • Теми: 857
  • Thank you received: 372
Ќе се обидам и јас да пронајдам по нешто за мајката.сега баш ќе избарам дали има нешто останато од "слабото" време кога носев бр40

Ре: Стара облека 14 Мар 2011 00:21 #122002

• ana80
  • ana80's Avatar
  • new born
Zdravo mamicki :pardon:
Znam deka temava e za stara obleka no ne najdov nesto priblizno do ova sto sakam da ve prasam ,imam sedum mesecno bebence kolickata sto ja imavme so bato nekako veke popusti t.s ke ni padne pa sakav da ve prasam vas dali imate nekoja sto ne vi e potrebna barem letovo da ne se nosime vo race:(

Ре: Стара облека 03 Сеп 2011 08:43 #151987

• Annabel Lee
  • Annabel Lee's Avatar
  • ВИП
  • Information is not knowledge - Albert Einstein
  • Теми: 3879
  • Thank you received: 1773
Имам некоја облека од Андреј што веќе му е мала на возраст од 12-18 месеци. Ако некој е заинтересиран нека ми прати ПП. И кадичка имам за бебе до 1 и пол може да се бања во неа (розева).

Those who criticize our generation forget who raised it.

Ре: Стара облека 03 Сеп 2011 14:33 #152023

• maci_kirovska
  • maci_kirovska's Avatar
  • new born
  • Теми: 1
Zdravo mamicki,jas imam potreba od obleka za masko detence na vozrast od 4.5 godinki voglavno pantaloncinja,trenerki i bluzicki na dolgi rakavi.Ako ima nekoj sto ne mu trebaat i samo mesto mu drzat neka pisi.Pozdrav

Ре: Стара облека 26 Окт 2012 12:03 #218973

• prasence
  • prasence's Avatar
  • senior
  • Теми: 1346
  • Thank you received: 440
moja koleska ima potreba od garderoba za devojce za Godinka. Jas i dadov od Milena, pa ako ima nekoja od vas bilo sto neka mi pise, fala mnogu

Ре: Стара облека 01 Јул 2013 13:56 #241818

• cece1984
  • cece1984's Avatar
  • new born
  • Теми: 2
Потребна е облека за девојченце од 1 годинка!

Ре: Стара облека 01 Јул 2013 14:38 #241820

• Dilberta
  • Dilberta's Avatar
  • junior
  • Теми: 514
  • Thank you received: 722
Јас можам да соберам нешто ... додуше повеќе имам за малку поголемка накај 2 годинки, ама ако си заинтересирана пиши ми пп да се договориме.
  • Страна:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Најново на форумот

• No posts to display.