Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Стара облека

Стара облека 14 Сеп 2010 14:47 #51756

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Имам стара гардероба за дечиња до 2 - 2 и пол години. Ако знаете некој на кој што му е потребна, ве молам кажете ми, да му ја дадам.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Сеп 2010 15:35 #51796

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Анабел, јас порано својата облека ја давав во детското село во маџари што е. Паметам дека имаше и помали дечиња таму. Можеш да ја однесеш таму. Последнито пат, кога се селевме, се што најдов им однесов...не само облека прифаќаат и играчки и постелнина.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Сеп 2010 15:36 #51800

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ама таму да не се поголеми дечиња, плус немам кола за до таму:(
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Сеп 2010 15:53 #51805

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Прифаќаат облека и за помали дечиња. Бев јас однесов и од мојата и од Никола.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Сеп 2010 15:53 #51806

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Jas isto imam obleka za davanje za bebinja, do kaj 6-9 meseci. Slobodno neka me kontaktira nekoj ako znae komu mu e potrebno vakvo nesto.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Сеп 2010 17:42 #51835

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Jas nekni sreduvav stvari i se sto sobrav mu dadov na tatkomi ,ima edna zena so bliznacinja e okolu 5 meseci i mu rekov da i gi odnese,barem znam deka na nekogo ke mu pomognam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Сеп 2010 18:00 #51849

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
И ние минатата недела прередувавме плакари.
Алиштенцата на Алексеј кои нема да ги облакам на второто дете (ако некогаш го имам, здравје) ги спакував во два големи пакета плус нешто облека од мм и мене, постара но зачувана, ги дадов на еден пар со едно детенце од годинка и уште едно на пат.
Порано ги носев во Црвен крст или ги давав на локалниве Роми, на жената што го брише влезот, овој пат на луѓево кои се во тешка сиромаштија:( . Имаше и една полна ќеса со кондурчиња, сандали, патичиња од Алек, топлинки, се' им дадов ним.

Дамјана, јас би ги зела твоите за луѓево, бебето ќе им се роди на зима.
Ај по пп.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 14 Сеп 2010 18:01 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 14 Сеп 2010 18:43 #51893

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
јас ги носев порано во ЦК,ама сега има една Ромка често доага на врата и на нејзе и давам дел,дел на едни во комшии што ни се .Поубавите и поновите ги чувам во кутии со ознаки од кој до кој месец ,за второ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 27 Сеп 2010 00:27 #55463

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Собрав цела вреќа од Никола скоро нови алиштенца, по малку носени - за од 4- 5 години.
Сакам да ги носам во СОС селото или пак дајте предлог ако знаете некој кому му треба
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 27 Сеп 2010 01:29 #55484

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
i jas imam za davanje obleka.i od mene i od decata.sekoj pat gledam na razlicni lugje da ja dadam.familija,komsii,cistacka itn ako izleze nekoja akcija ili idea,pisete
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 27 Сеп 2010 02:20 #55502

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ајде ако сте расположени да се организираме пак.
за било когo ќе ги дадеме, ама може групно пак заедно.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 27 Сеп 2010 02:22 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 27 Сеп 2010 02:42 #55508

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Јас имам 3 кеси, не се нешто нови, ама ќе завршат работа.

Е сега, братучед ми ми даде контакт од една организација (Рето Центар - Надеж), иделе тие по дома и ги земале. Чекам да ги средам и моите алишта кога ќе ја вадам есенската гардероба, па да ги контактирам.

А ако носите во СОС, кажете да дадам...извинете што не можам јас да ги однесам, ама немам кола:(
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 27 Сеп 2010 03:57 #55516

 • Anik
 • Anik's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 59
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
I jas imam za davanje alista, za novorodencinja do 12 meseci.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 30 Сеп 2010 00:46 #56475

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Anabell распрашај се убаво кои се за кого оди таа облека, дали земаат за сите возрасти или не, па можеме да ги контактираме од кај сите што сакаат да дадат, да дојдат и земат.
убаво е да даваме на различни места.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 15:52 #58682

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
Ајде некоја акција да направиме со облеката која повеќе од икс причини не ја користиме...да се организираме
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
Последна промена: 06 Окт 2010 15:53 by kalinche70.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 16:00 #58686

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Јас немам дечиња, ама имам облека од мм и од мене.Мислам дека најдобро би било да се собереме сите кој што има и да се однесат во СОС :OK:
Јас лично имам многу лошо искуство со 11 октомври:mdf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 16:05 #58692

 • sunrise
 • sunrise's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Јас имам многу облека за давање најмногу од ќерка ми, а нешто и од мене. Баш сакам да ги дадам некому што знам дека ќе му бидат од корист.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 16:08 #58696

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
kje se organizirame nekako jas sabajlevo sobirav celi kupista od decava.samo ne sum za detsko selo.lani im pomina redot a i navistina imaat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 16:09 #58699

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
И јас чекам луѓе да се јават повеќе да однесеме. Имам една огромна вреќа собрано од минатата недела. А каде - дајте предлог...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 06 Окт 2010 16:10 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 16:10 #58700

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
И јас сеуште не сум ја дала облеката, ама ми е средена за давање.

Ако некој има идеја, се приклучувам.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 16:13 #58703

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Можеме во детскиот дом 25 Мај, каде се згрижени деца со воспитно социјални проблеми, или пак ако некој има во своја близина некое семејство на кое навистина му се потребни
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 06 Окт 2010 16:22 #58707

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
И јас мислам на некои семејства,ама каде ќе ги најдеме? Ни треба некој од социјално да ни каже на кое семејство што и како му треба(со оглед на возраста на децата)Детските во Детска амбасада?
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 25 Окт 2010 02:34 #64584

 • bibic
 • bibic's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 16
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Ane wrote:
Собрав цела вреќа од Никола скоро нови алиштенца, по малку носени - за од 4- 5 години.
Сакам да ги носам во СОС селото или пак дајте предлог ако знаете некој кому му треба

Ane zdravo, sega ja gledam temava, i ubavo sto ima humani lugje, Ako seuste gi imas alistata, imam jas komsice na koe mu se potrebni alistenca, ako sakas, pisi mi na pp, pa ke se dogovorime, pozzz
The administrator has disabled public write access.

Ре: Стара облека 25 Окт 2010 02:35 #64585

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Супер Бибич ги имам :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bibic

Ре: Стара облека 25 Окт 2010 02:39 #64590

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
hm,ti si najde care,jas kade da gi nosam? sobrav vrekji eden kup.od bebe pa do 4 god.se mislev da gi ostavam vo dare dzambaz pa od tamu da gi dadat nekomu.ama ne mi pravi keif taka.
dajte predlog,imali nekoj sto poznava licno nekoe semejstvo na koe navistina mu trebaat?
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.