Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Да и помогнеме на Емануела!!!

Да и помогнеме на Емануела!!! 02 Мај 2014 16:45 #250428

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Денес ми пристигна овој мејл. Ве молам сите, кој колку може да донира!
АПЕЛ ЗА ПОМОШ
Нашата ќерка Емануела Костоска боледува од ретка болест во светот Dg. Sy Prader Willi, Sleep apnea. За да може да продолжи животот на нашата трета ќерка потребно е да се набави апарат за дишење во текот на сонот- Trilogy 100, чија цена изнесува 10.000 евра, а фондот не ги покрива трошоците. Овој апарат е единствена можност за животот на детето, а без него најчесто завршува летално во текот на атаките на апнеа при спиење. Бидејќи ние родителите
сме финансиски крајно исцрпени поради долгогодишното лекување на Ема во Бугарија, Германија.
Ве молиме колку што можете да донирате за да ја спасиме нашата ќерка затоа што животот е единствено богатство, а ние родителите и нејзините две сестри не можеме да го замислиме животот без неа.

Жиро сметка на која ќе може да ги уплатите средствата:

210-5016770854.29

Банка-НЛБ Тутунска Банка АД Скопје
Назив на примач- Емануела Костоска

Телефонски број на One- 075/143-750

Доколку ви се потребни дополнителни информации може да не контактирате на телефонските броеви

071/290-487 Костоска Валентина
071/290-893 Костоски Тони
Ви благодариме однапред!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 03 Мај 2014 04:20 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да и помогнеме на Емануела!!! 03 Мај 2014 04:19 #250434

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
eve i broevi od drugite operatori


ВИП 077/143-314

Т-мобиле 070/143-122
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.