Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Апел за помош на Ана-Марија!

Апел за помош на Ана-Марија! 24 Јун 2013 04:16 #241642

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Друшки,

На 11-годишната Ана-Марија која боледува од ретка болест Rett syndrome и е потреба мала месечна помош за физикална терапија од 600 долари.

Се надевам нема да биде проблем да споделите со вашите пријатели, секоја мала помош од нас е од огромно значење за неа и за нејзиното семејство :srce:

Ова е линкот, па ве молам споделете го со вашите пријатели воземјата и во странство:


www.indiegogo.com/projects/ana-marija?show_todos=true

Многу ви благодарам :foryou:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Апел за помош на Ана-Марија! 04 Јул 2013 08:19 #241901

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Хумани друшки,

Ова е mail-от кој штотуку ми го испрати Билјана, мајката на Ана-Марија:

Ја отворивме и денарската донаторска сметка за Ана-Марија по барање на луѓето што можат да помогнат.
назив на примач- Биљана Властимирова-донација за Ана-Марија
жиро сметка 210-700000605416
Тутунска Банка АД Скопје
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.