Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Да помогнеме

Да помогнеме 06 Јун 2013 12:15 #240654

 • Simona`s mom
 • Simona`s mom's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 184
 • Thank you received: 73
 • Карма: 3
Денес случајно го видов прилогот на Сител од пред три дена,и тоа го видов веднаш после веста за починатото девојче во Куманово и сеуште не можам да се соземам.
www.sitel.com.mk/edna-decenija-sama-bez-...id-vo-deset-kvadrati
Женава живее во тешки услови неподвижна,за храна понекогаш зависи од милоста на комшиите ,инвалидската количка и е расипана ,има проблеми и со говорот(веројатно и други) и не била одаман на лекар..Нема жиро сметка ниту адреса,а форумов има помагано многу пати,дали би можеле некако да се организираме и да и помогнеме,макар со храна и инвалидска количка?
Некако и лично го доживеав ова,мене ми се има во осмо оделение случено ужасен пад на физичко на јарец,се онесвестив,но за среќа не скршив ни врат ни рбет
Јас би платила лекарски преглед за женава ако тоа и е најургентно,но ниту возам,ниту пак сопругот ми е тука да ми помогне да ја однесам..или би дала пари за друго..дали имате идеја како да се изведе ова,навистина има многу луге на кои им треба помош,жалосна глетка..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да помогнеме 06 Јун 2013 16:05 #240666

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
Simona's mom, jas mislam deka ovaa zena bez problem moze da se zgrizi vo domot Banja Bansko vo Strumica za lica so telesen ivaliditet. Jas kje probam da reagiram preku direktoraata i da i go pratam linkov za zal bidejki e vozrasna mora da pobara da bide smestena. Taka da dokolku navistina sakash da se zaangazirash bi te zamolila da gi iskontaktirash sitel i da im predlozish da pomognesh vo kontakti so Banja bansko, tamu se zgrizeni mnogu vakvi lica i odlichno funkcioniraat i drzavata mnogu i pomaga. Po toa shto jas go znam tamu se navistina srekkjni.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Simona`s mom

Најново на форумот

 • No posts to display.