Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Ве молам за помош на малата Христина

Ве молам за помош на малата Христина 20 Ное 2012 12:33 #222193

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Драги членови на РиД. Се работи за едно 13 годишно девојче од Велес. Се вика Христина и боледува од церебрална парализа. Потребна и е операција на ножињата за да може барем некако да се придвижува. Лани и направија на едното ноже, а годинава треба на другото. Потребни се 60000 денари и тоа што поскоро за да операцијата биде успешна. Нејзините родители се социјални случаи, а мене девојчето ми е роднина. Ги молам модераторите да ми пишат дали може тука да ја пишам ж-ска за да неделава се собере неоја паричка... Ви благодарам и се надевам на вашата помош
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ве молам за помош на малата Христина 20 Ное 2012 13:16 #222203

 • cinderella
 • cinderella's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Thank you received: 5
 • Карма: 0
A dali ima telefonski broevi za donacija ?
Mislam deka taka bi se sobrale poveke sredstva
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Ве молам за помош на малата Христина 20 Ное 2012 15:00 #222210

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Имаше ама поминаа 3 месеци колку што се дозволени од операторите и сега броевите се исклучени. За тие три месеци се собраа минимални средства, за жал... :zid:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ве молам за помош на малата Христина 20 Ное 2012 15:31 #222211

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Ж-ска:

Прокредит Банка
380465901800187
Донација за лекување

Пишете ми ако има шанса нешто да уплатиме. Ви благодарам
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.