Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Помогнете ѝ на оваа кутра девојка од Скопје

Помогнете ѝ на оваа кутра девојка од Скопје 15 Ное 2012 06:07 #221416

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Ми дојде линк за оваа вест на ФБ, од една пријателка и еве ја споделувам со вас. Кој колку може нека помогне.
Во текстот се дадени и телефонски броеви за контакт со луѓето кои го пишале текстот.

Помогнете ако можете. Ова што го гледате на сликите не е отпад или бувљак туку е нечив дом, дом со 3 ѕида бидејќи четвртиот го изел забот на времето. Во вакви услови во Скопје животари едно живо битие, без струја, без вода, без храна, без основни услови за хигиена заглавена во институциите и заборавена од пријателите.

Личноста (која по свој избор сакаше да не и го откриваме името) преживува питачејќи и лутајќи по улиците. Пар скинати патики и фармерки се сè што има на овој свет, ни домот со 3 ѕида не е нејзин туку е нечива добра волја и привремено решение кое наскоро ке се сруши.

Повеќе
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 15 Ное 2012 06:09 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, Dilberta

Ре: Помогнете ѝ на оваа кутра девојка од Скопје 15 Ное 2012 06:31 #221421

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
eve go linkot od alfa tv.se nerviram zoshto ovde drzvata mora da pomogne nekako. cela pomosh shto i se dava e ednokratna, najgolemiot problem nema koj da i go reshi. nea i treba pod itno mesto za ziveenje.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помогнете ѝ на оваа кутра девојка од Скопје 15 Ное 2012 07:39 #221445

 • Dilberta
 • Dilberta's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 514
 • Thank you received: 722
 • Карма: 0
Може ли преку РИД здружението да се организираме и да помогнеме барем еднократно на девојката. Мене ми е многу позгодно на закажано место да донесам, место да ги контактирам дадените телефони во линковите. Ако може да се организираме би било супер.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помогнете ѝ на оваа кутра девојка од Скопје 15 Ное 2012 07:57 #221451

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Татјана, може да се јавиш дирекно кај луѓето на телефоните и да прашаш дали и како може да се помогне оти сигурно и тие ќе организираат нешто како да се помогне. Taка може да се вклучи секој кој сака, кога сака и може во нивната акција.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 15 Ное 2012 08:21 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dilberta

Најново на форумот

 • No posts to display.