Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Да и помогнеме на малата Јована

Да и помогнеме на малата Јована 23 Окт 2012 07:28 #218605

  • Frogy
  • Frogy's Avatar
  • Offline
  • senior
  • Full Time Mother
  • Теми: 1585
  • Thank you received: 1152
  • Карма: 21
На Јована Ѓоргиев од Битола, која има само 1 година и 8 месеци и не може да оди и да зборува, дијагностицирана и е Paralysis cerebralis (церебрална парализа) и West Syndrome (редок епилептичен синдром). Нападите се резистентни на терапија и не можат да се лечат во Македонија. Затоа и е потребно итно лекување во Истанбул, Турција за кое родителите немаат доволно средства.

Секој кој сака да помогне за собирање на тие средства може да направи донација на следната жиро сметка:
Јована Ѓоргиев
Тутунска Банка
210 700000 6021 18
Донација за лекување

Телефон за контакт: 077 523 727 - Ана

Однапред Ви благодариме за Вашата помош


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

  • No posts to display.