Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Апел за помош на Илија Јосифовски

Апел за помош на Илија Јосифовски 22 Јул 2012 17:06 #207990

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Пријатели,

ве повикуваме да земете учество кон хуманитарен чин наменет за лекување на 17 годишниот Илија Јосифовски кој боледува од леукемија,

а лекувањето треба да се изврши во Германија. Сите ние можеме да придонесиме овој млад живот да не згасне. Секој кој сака и има можност да донира жиро сметката е
ilija josifoski 210700000598044 во Тутунска банка


Тел за донации:

075 143 350

070 143 111

077 143 413

Досега родителите собрале преку донации 16.000 евра, а им недостигаат уште 4 - 5.000 за да можат да заминат на лекување.

Може да се донира и на жиро сметка

Тутунска банка- филијала Охрид

210- 700000598044 на име Миле Јосифовски
со назнака - хуманитарна помош за Илија Јосифовски
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Апел за помош на Илија Јосифовски 22 Јул 2012 17:39 #207991

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
So sreka na Ilija mu posakuvam sto pobrzo ozdravuvanje :srekno: Tukusto zavrtiv na mobimak :srekno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Апел за помош на Илија Јосифовски 22 Јул 2012 17:57 #207994

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Донирано! Нека е со помин. :srekno:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.