Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Апел за помош на малата Ева !!!

Ре: Апел за помош на малата Ева !!! 29 Авг 2012 03:47 #211604

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Сега прочитав во Вест и навистина страшно - директорката на клиниката тврди дека девојчето било лечено овде, но дека нема врска оти и останувале десет дена живот. Требало да се оперира пак ама по една година. И уште пишува дека биле издвоени од фондот 25.000 евра за лечењето нејзино.

Значи срамота не видена. Некој кој навистина има потреба нема да добие помош, а воедно од вакви лажни случаи (ако се докаже дека е лага) ќе изгубат луѓето волја да помагаат.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 29 Авг 2012 05:49 by Big Sister. Причина: граматичка грешка
The administrator has disabled public write access.

Ре: Апел за помош на малата Ева !!! 30 Авг 2012 04:55 #211718

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Искрено, се фрапирав кога прв пат слушнав на вести. Не би сакала да верувам дека е така, ама каде има дим има и оган. А, онака отпосле кога си размислував, некако, покрај толку вакви случаи, овој баш ми се наметна како многу често спомнуван и апелиран на многу сајтови. Сега и тие деманти од родителите ми делуваат сувишно, кога веќе се направи толкава брука.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 30 Авг 2012 05:01 by bart.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.