Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Членовите на Родители и деца - повторно во акција

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 17 Ное 2010 21:40 #73672

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Браво девојки!!! СЕКОЈА ЧЕСТ!!! Ве молам контактирај те ме за донирање, зашто со време сум тнка :unsure:
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 00:16 #73751

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Super ,bash mi e milo devojki!Ja imate i mojata poddrska. :)
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 17:45 #74068

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Денес зборев со личност која е многу упатена во ова (да не речам длабоко навлезена) и ми рече дека мораме пред се да се регистрираме како здружение,непрофитабилно.
потоа да имаме конкретно одредена цел - каде ќе помагаме, да бидеме транспарентни - како ќе помагаме, како ќе се трошат парите, како ќе се собираат парите и сл, за ако сакаме да добиме и помош од фирми, не само луѓе.

А што се однесува до акцијата - најдобро е да не се расштркуваме на многу страни, туку да се фокусираме на еден до два настани, за да биде и квалитетно и привлечно.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Zlatna, Goddess^, Molly

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 17:51 #74076

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Браво за иницијативата :love: , само информирајте што како се организира, па доколку можам и јас би се уклучила. А за донации верувам секој член ќе сака и ќе донира колку може
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 18:17 #74089

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Никако да стигниме со мама Васе да одиме до центарот за слух....се` нешто зафатени се со комисии, бирократии, дрн дрн :blink: Утре е новата закажана дата, па ќе видиме :poimnemam:

А што стана со посетата од некој на домот за доенчиња во Битола? :)
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 18:28 #74094

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
јас пишав дека ќе ви кажам ама навистина треба да седнам да направам муабет што би се рекло во 4 очи бидејќи муабет по телефон е краток и без многу податоци. јас сакам да дознаам конкретно дали имаат потреба од нешто, на пример креветчиња, шишиња за млеко, постелнина, кадички за бањање за да знаеме дали сме во можност толкава сума да собереме или не.
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 18:29 #74096

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
jas vikendov ostavam za poseta na zlaten sremac, samo da se javam ke vi kazam za koe vreme i ke vi pisam. pa koj saka bujrum.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 18:32 #74100

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Ако не` носиш после тоа на едно долго и јако - сме ЗА :P
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Ное 2010 18:46 #74111

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Vit a plezr :hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 03:20 #74294

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Cestitki za idejata, posakuvam poskoro realiziranje.
Vi stojam na raspolaganje vo sekakva forma, moralna, finansiska....
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 03:28 #74299

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
vo ponedelnik vo 12h sme vo cenatrot.uspeavme da ripneme nekoj birokratski proceduri,direktorkata kje ne ceka.jas bev vekje ednas da ne pisuvam del po del,posle posetata kje podneseme izvestaj za situacijata tamu.

g-gja goddess od upravniot odbor kje mi pravi drustvo.koj saka bujrum :)
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 03:38 #74301

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
И јас можам во понеделник да дојдам ;)
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 03:51 #74312

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Јас за жал нема да можам да излезам од работа тоа време. :(
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 03:54 #74313

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Не е проблем, сега и онака овие почетни работи ги бркаме тие кои имаме време :love:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 04:48 #74343

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Anna Molly wrote:
И јас можам во понеделник да дојдам ;)

uste eden clen na odborot samo treba da si odberes uloga,koja prva dama kje ja prestavuvas?
obama i sarkozi se zafateni :)
kje se piseme po pp za kontakt tel.
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 05:28 #74367

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Еј а баш сакав да бидам Карла, дека ептен сме блиску у килажа :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ајде чекам ПП, и одиме ;)

Ќе јадам ќотек за офф топиков :angel:
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 14:25 #74415

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
jas malku bev otsutna i ne ve sledev , ama sepak procitav sto se' ste smislile
bravo za inicijativata
periodov sum epten knap so vreme , ama sekako ke se sobiraat pari pa bi ucestvuvala :guskanje:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 19 Ное 2010 14:26 by Dolphin.
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 17:23 #74521

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Остварен е контакт со луѓето во Златан Сремац.Чекам позив од директорица и да прецизираме средба, бидејќи не беше тука, па зборев со една вработена таму.
Инаку беа ептен задоволни што пак се јавуваме и мислиме на нив.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 19 Ное 2010 17:24 by Big Sister.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 17:30 #74525

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
te molam i crven tepih da pobaras :) da bide se po protokol,samo ne pisa koja dama si ti.ustvari ti si kralicata :)
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 19 Ное 2010 17:37 #74528

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
:muahaha:

Aj em d kvin of t vorld.... :muahaha:

cergice ke pobaram. taman so krunata da mi odi!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 03 Дек 2010 19:32 #82378

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Бев на приредба во дневниот центар за деца со посебни потреби во Гостивар, и навистина колку и да ја доживувам емотивно целата ситуација и колку и да ми е жал за дечињата морам да признаам дека прекрасно си поминав, навистина тие дечиња ми се особено мили и нивните насмевки ми го направија денов сончев! Па ете како еден предлог здравје понатака, би можеле и ним некако да им помогнеме,потребна им е помош!
Последна промена: 03 Дек 2010 19:41 by biljann.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, prasence, Frenky

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Мај 2011 00:35 #136329

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Sto se sluci so humanitarnive akcii, ni zamre muabetov :(
Se registrirase li humanitarnata RID organizacija?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 18 Мај 2011 02:16 #136354

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Да Здружението е регистрирано, но сеуште не можеме да се усогласиме со слободно време за регистрирање на трансакциската сметка, па да се активираме целосно.
Едни ни се трудни, други породени, трети зафатени.
Се надевам наскоро ќе средиме.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 21 Мај 2011 22:44 #137238

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ане, сакам и јас да се вклучам во Здружението. Може ли да ја пишеш сметката на која треба да си ја уплатам членарината...Ајде со лесно нека е работата на Здружението :pijani:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Членовите на Родители и деца - повторно во акција 21 Мај 2011 22:53 #137242

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Супер Ананда, само ние некако не успеваме да се најдеме сите слободни да го средиме тоа со сметката. Штом биде ќе пишеме.

:)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Најново на форумот

 • No posts to display.