Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Помош за Србија, БиХ и Хрватска

Помош за Србија, БиХ и Хрватска 20 Мај 2014 16:55 #250848

  • Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Offline
  • Султанa
  • Теми: 4119
  • Thank you received: 3812
  • Карма: 95
ВАЖНО!!!!ВАЖНО!!!!ВАЖНО!!!!
Здружението на граѓани „Родители и деца“ ги повикува сите свои членови кои сакаат да помогнат волонтерски во селектирање и пакување на донации кои ќе се праќаат во Србија, БиХ и Хрватска. Локација - магацин на Црвен крст во Момин поток
Време - недела 25ти мај од 08 часот .
Пријавувајте се за да направиме распоред оти има потреба од работна сила цел ден.
Истовремено ве информираме дека доколку некој е слободен може да помогне и во други денови од четврток 22 мај .


како до таму:
По Александар Палас, по салонот Тојота, се оди десно по бул. 8 Септември и пред да се стигне и приклучи на Качанички пат треба да влезете во уличката лево (што не е именувана на мапата) и само да одите право како што таа ве води едно 500 метри и складот на Црвениот Крст ќе го видите од лева страна - ќе видите многу луѓе раздвижени таму.


www.facebook.com/events/1382142068713064/?source=1

се чекаме пред магацинот во 10.00. се гледаме :)
Темата е заклучена.

Најново на форумот

  • No posts to display.