Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Со здрава храна, за здрава Дана

Со здрава храна, за здрава Дана 16 Фев 2014 20:02 #248708

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Здружението на граѓани „Родители и деца“ и „Веган викенд“ ве покануваат на викенд хумана дружба.

Ви нудиме можност да откриете некои тајни за приготвувањето здрава и сурова храна и дегустација на приготвените деликатеси. За пријатна атмосфера ќе имаме акустична музика, а за најмалите аниматор.

Храната ќе се продава по симболични цени, а собраните средства ќе се донираат за лекување на Даниела Наумова која боледува од рак на дојка.

Локација - Еври деј пица бар
Старт - 12 часот
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Со здрава храна, за здрава Дана 17 Фев 2014 06:20 #248721

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Секој кој сака да учествува во акцијата, а не може да дојде или пак е од друг град, може да уплати средства (колку сака) на сметката од Здружението, со назнака - донација за Даниела Наумова

Здружение за организирање хуманитарни настани РОДИТЕЛИ И ДЕЦА- РИД Скопје

Жиро сметка - 290100000188323 ТТК Банка

Девизна сметка ACC. 00-722-0000044.8 TTK Bank A.D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 17 Фев 2014 06:23 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Со здрава храна, за здрава Дана 20 Фев 2014 06:21 #248838

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Уште еднаш ве потсетуваме на настанот кој ќе се одржи во сабота 22 февруари од 12- 16 часот, а е со хумана цел - собирање парични донации за лекување на Даниела Наумова која боледува од рак на дојка.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 20 Фев 2014 06:27 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Со здрава храна, за здрава Дана 01 Мар 2014 18:41 #248996

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Со голема љубов и позитивна енергија се случи акцијата „Со здрава храна за здрава Дана“ минатиот викенд, во Евридеј пица бар.

Им благодариме на сите хумани луѓе кои ја беа дел од нашата акција, се забавуваа и донираа за Дани. Собраните парични средства 39.650 ден., се уплатени на нејзина сметка за да и‘ помогнат во лекувањето.
Посакуваме следен пат да се собереме и да славиме за нејзината победа над болеста.

Благодарност до Еври деј пица бар и персоналот кој ни помогна во настанот
До игротека Тиквичка за аниматорот кој ги забавуваше дечињата
До дуото Prime Light кое ни ја разубаве атмосферата.

Здружение „Родители и деца“ и бандата од Веган викенд.

П.С за сите заинтерсирани кои јадења беа служени и за рецептите можете да кликнете на банерите на порталот од РИД- Ајде да јадеме, Сурово и вкусно и Raw Food.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: kiki

Најново на форумот

 • No posts to display.