Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Саботно модно дружење со РиД

Саботно модно дружење со РиД 23 Апр 2013 07:39 #237604

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Здружението „Родители и деца“ ги кани припадничките на понежниот пол, без разлика на возраста, на првото саботно модно дружење.

Ќе дискутираме за модата, убавината, стилот...

- На тема правилен кодекс на облекување, за различни пригоди - ќе зборува Небојша Толески моден креатор и новинар во списанието Теа Модерна.
-За избор на соодветна фризура , ќе ви помогне Љупчо Петрушевски - Бубе од Студио Ин.
- Тајните за шминкањето , ќе ви ги открие Даниел Николовски , од Empire Beauty салон.

Овој настан уште повеќе ќе го разубавиме и облагородиме - имено обезбедивме шминка и фризура во студио ДАДАР, за матурантите и полуматурантите од домот „11 Октомври“.
Воедно од собраните донации (ќе има посебно означени кутии за донирање пари кој сака и колку сака), ќе им подариме вредносни ваучери за да можат да си купат модни додатоци по личен избор.

Кафе клуб Форца
Сабота 27ми април, од 11 часот
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 23 Апр 2013 07:40 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Саботно модно дружење со РиД 23 Апр 2013 07:59 #237608

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
a kade e Forca?
Темата е заклучена.

Ре: Саботно модно дружење со РиД 23 Апр 2013 08:17 #237611

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Preku ulica na stara Sistina ili do Toplifikacija :)


edit: ili do studenski dom Goce Delcev.
trtlata na mamika
Последна промена: 23 Апр 2013 08:21 by Majsi.
Темата е заклучена.

Ре: Саботно модно дружење со РиД 23 Апр 2013 17:01 #237664

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Jas na rabota sum do 3, ako ne zaglavam eventualno,pa moze i ke si otidete do togas
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Темата е заклучена.

Ре: Саботно модно дружење со РиД 26 Апр 2013 02:44 #237865

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Dolphin, druzenjeto ke trae do 14h. Pozz i se nadevm vo sledna prilika se gledame :)

www.facebook.com/events/461030540634491/
trtlata na mamika
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Саботно модно дружење со РиД 28 Апр 2013 00:46 #238009

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
...и, како си поминавте? Се исподруживте?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Темата е заклучена.

Ре: Саботно модно дружење со РиД 28 Апр 2013 04:19 #238020

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
kako da ti kazam....ednata dojde so fiksniot tel. vo tashna, drugata si go izgubi deteto. dve ludi zeni se popalija po mikrofonot, na moment lokalot echeshe so link :hahaha: padna dogovor za kolektivno zigosuvanje, posebno iznenadi edna majka na edno maloletno dete :laugh: . predavachite si ja zavrshija rabotata, ne zbuni samo momentot so crveni mokasini kaj mashkata populacija :kez:

tolku od mene za da ne mi stavat ban :sram:
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, anusska, bart

Ре: Саботно модно дружење со РиД 28 Апр 2013 04:59 #238029

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Leleeee, penava e .....aj da ne recam, pa toa ni na pijano ne se pee
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.