Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: За помош на Најден

За помош на Најден 11 Апр 2013 07:35 #236796

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Со стегнати тупаници, Најден се бори за своето здравје

Поттикнати од написот, во здружението Родители и деца сметаме дека треба да помогнеме. Ќе реагираме брзо. Значи во рок од три дена да комплетираме све.
Идејата е следна

- На детето му се потребни најмногу - облека, млеко Нан и пелени памперси. Најголем проблем се млекото и пелените. Облека има кај нас и од претходната акција кога правевме за новороденчињата во ГАК.
- За да не биде комплицирано, ќе собираме пари и потоа ќе ги купиме потребните работи.
- Не е на одмет и нема да одбиеме ако за некого е полесно да донесе бебешка, најмала облека, памперси, млеко (неотпакувано), марамици и сл.

За донации можете да се договорите со мене, Мајси или мама Васе, кој како му одговара ние ќе се снајдеме да подигнеме ствари и пари. Односно пишете ни по ПП или кој има наш тел. нека ни се јави.


ВЕ МОЛАМ ЗА ПОБРЗА АКЦИЈА!!!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 11 Апр 2013 07:39 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: За помош на Најден 11 Апр 2013 08:27 #236799

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Еве за да им одговара на повеќето, одредивме и термин

- Сабота 13ти април од 12 - 15 часот во АБЦ клубот во парк ќе се собираат донации!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 11 Апр 2013 08:33 by Big Sister.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence, zence

Ре: За помош на Најден 12 Апр 2013 06:22 #236929

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Ќе одат некои мајки со дечиња и ќе се пие ли кафе? :trac:
Темата е заклучена.

Ре: За помош на Најден 12 Апр 2013 16:28 #236944

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
a nie sto ne sme vo skopje vikendov kako da mu pomognime na Najden?
Темата е заклучена.

Ре: За помош на Најден 12 Апр 2013 16:39 #236945

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Vodolija, se nadevam ke dojdat, se prijavija majki kako gosti na nastanot na fejsbuk.
Kleckaroska, veruvam ke ima potreba i ponatamu da se pomaga za deteto. ke objavuvame informacii
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: За помош на Најден 12 Апр 2013 16:40 #236946

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Mozete slobodno da ne iskontaktirate preku pp mene, Mama Vase ili Big Sister pa ke se najde resenie i za posle vikendot.
trtlata na mamika
Темата е заклучена.

Ре: За помош на Најден 12 Апр 2013 19:07 #236959

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Во акцијата се вклучува компанијата Тинекс преку платформата „Тинекс, ти и јас“ како донатор на ваучери на неделно ниво за пелени, млеко и козметика се‘ додека има потреба за тоа.

Голема благодарност до Тинекс :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: За помош на Најден 13 Апр 2013 14:30 #236990

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Акцијата помина успешно !

Им благодариме на хуманите граѓани кои дојдоа денес и од срце донираа за Најден. Собравме многу облека, пелени, средства за хигиена и млеко NAN. Воедно беа собрани парични средства кои ќе бидат донирани за малиот борец.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.