Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима

Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 30 Ное 2012 07:37 #223883

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Хуманитарното здружение „Родители и деца„ организира добротворна акција за собирање зимница.

Секој кој сака може да дојде на Саемот на жена, на нашиот штанд и да донира 1- 2- 3 тегли зимница која ја има подготвено дома!

Солена, блага, кисела сеедно :)
Мала, средна, голема тегла - не е важно!

Важно е она кое го имаме подготвено за нас и нашето семејство да го споделиме со оние кои немаат.

Собраната зимница ќе се донира на социјално загрозени семејства.

Воедно на саемот ќе има работилница за деца кои ќе ги украсуваат теглите со налепници, декорирани од нивните вредни рачиња.
Затоа поканети сте сите со своите најмали да дојдете и да се забавувате.

Ве очекуваме на САЕМ НА ЖЕНА од 7 до 9 Декември 2012 година.


За подетални информации пишете овде или на форумот.

Ваши „Родители и деца“

Линк до ФБ настанот

Поканете ги своите пријатели!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Majsi, biljann, kiki, Frenky and this user have 8 others thankyou

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 03 Дек 2012 17:30 #224231

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 03 Дек 2012 17:35 by Big Sister.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Annabel Lee, Tessi, mami29, Majsi and this user have 11 others thankyou

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 04 Дек 2012 17:36 #224383

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Доколку некоја од нашите членки е заинтересирана да дојде доброволно на саемот на нашиот штанд и да помогне околу анимирањето на децата, примањето донации и сл. може да се пријави. Саемот трае три дена, веќе имаме 6 пријавени за помош, но доколку некоја смета дека може, добредојдена е.
Тоа секако ќе биде со одредено време траење, 2 - 3 часа максимум.
Но, добро е да знаеме однапред оти ќе мора да се организираме со време и распоред, нели и со влезници.

Пријави овде или во ПП.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 06 Дек 2012 17:09 #224825

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
trtlata na mamika
Последна промена: 06 Дек 2012 17:10 by Majsi.
Темата е заклучена.

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 07 Дек 2012 09:01 #224932

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121

Ве очекуваме другари!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, mami29, biljann, mama ana

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 07 Дек 2012 16:40 #224985

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Ve cekame devojcinja na nasiot stand so vasata vkusna zimnica, a decinjata vo nasata kreativna rabotilnica :naviva:

trtlata na mamika
Последна промена: 07 Дек 2012 16:42 by Majsi.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Annabel Lee, mami29, prasence, biljann and this user have 1 others thankyou

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 08 Дек 2012 19:28 #225117

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
:jupi: :jupi: :jupi: ova e samo eden mal del od doniranata zimnica :jupi:
trtlata na mamika
Последна промена: 08 Дек 2012 19:32 by Majsi.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Annabel Lee, prasence, biljann and this user have 3 others thankyou

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 10 Дек 2012 06:16 #225256

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Devojki pisete kako pominavte na saemot
Темата е заклучена.

Ре: Зимница вкусна има , ќе јадеме цела зима 10 Дек 2012 06:37 #225259

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
akcijata pomina dobro. imashe golem odziv, iznenadi brojot na teglite. vaka od oko, ima sigurno nad 100, plus najaveni paketi od nekolku proizvoditeli. i ovaa nedela kje se sobiraat tegli, mnogu lugje shto neznaele ili nemozele da dojdat. ako ima ushte nekoj neka me kontaktira preku pp.

nashiot shtand beshe eden od najinteresnite. imavme golema mediumska pokrieniost, slikaa i snimaa od site strani, se davaa intervjua
umetnikot cvetin ni beshe gostin, naslika nekolku sliki so decata. iznenadi i ponudenata pomosh od nekolku socijalni rabotnici, vospituvachki od gradinki...lugje koi nekogash bile od drugata strana :(

se na se, akcijata beshe uspeshna. ne cheka sega rabota okolu sortiranje i pakuvanje, pa pred ng da se predadat paketite.

tolku od mene, kje ostavam da napishat neshto i drugite.
Последна промена: 10 Дек 2012 06:41 by Big Sister.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, prasence, Dolphin, Marge, biljann and this user have 6 others thankyou

Најново на форумот

 • No posts to display.