Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Шопинг

Ре: Шопинг 03 Мај 2012 02:46 #197189

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
vcera odejki na predavanje za aleksandar palace bev mnogu porano pa zastanav vo mega fashion kaj MIDA .. Imaat nova roba i imaat mnogu ubavi stvarchinja, mene mi se bndisaa, so ceni se povisoki od onie od magija da kazeme ama ne se strashni. fustanite se po 1000 nekade, ima palta ubavi shtiosni do 1200 ama ubavi bez feler, mene mi se bendisaa i so kroj i so boi, imaat i konduri doneseno, pristojni se cenite i imaat izbor za letni raboti
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Majsi, Bubbi

Ре: Шопинг 03 Мај 2012 04:17 #197202

 • Daniel4e
 • Daniel4e's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Карма: 0
А ако може да ми каже некој каде потточно се наоѓа ова MEGA FASHION?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 03 Мај 2012 05:46 #197248

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
na Ilindenska , vo kompleksot kaj Mida motors, Duna ,Meblo dizajn ...
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 04 Мај 2012 08:53 #197515

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Еве, да пријавам овде, Певекс пак е отворено и даваат фискални :zelen: . И мене ми дадоа една бааги дугачка :tupco:
Бев и до Бит-пазар кај балетанките, ама не ми направи нешто ќеиф. Одбрав еден пар, од едната страна беа речиси скинати, од пробување ваљда, па им побарав друг, тој беше речиси одлепен, и на крај се откажав. Налет, ако уште необлечени треба да купувам и супер лепак.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 04 Мај 2012 08:57 by bart.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Шопинг 04 Мај 2012 11:04 #197545

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Bart a gi vide tie baletankite pred Specijal vo prodavniceto????
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 04 Мај 2012 13:49 #197569

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
macika wrote:
Bart a gi vide tie baletankite pred Specijal vo prodavniceto????

Kade e toa prodavnice?
Moram da i kupam na kerkata baletanki kako alternativa za matura na stiklite od 15 cm :lol:
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 04 Мај 2012 13:57 #197570

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
lele bart zashto taka?!?

Jas kupiv 2 para, ne bea ni probuvani a nosam 39 br. Gi nosam rechisi sekoj den , mnogu se udobni, i bash dobro izraboteni.Me cudi, Majka mi zema za shetanje vo RIm so namera ako se uptopastat da gi frli za ie pari,se utepale od odenje nishto ne im e na baletankite ko novi. Taka ti se pogodil denot, i tamu nosat na branovi roba.
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 04 Мај 2012 17:59 #197597

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
MamaMaja ovie tuka vo prodavnicevo kaj Specijal karzi Qjubi, se do kaj 1200 den.;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 05 Мај 2012 15:20 #197684

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Vo Peweks im ali detska obleka ko za kerka mi?
Mi treba letna garderob lanskata ni e mala, a za vo grdainka nemama nisto
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 05 Мај 2012 16:30 #197693

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
anence wrote:
Vo Peweks im ali detska obleka ko za kerka mi?
Mi treba letna garderob lanskata ni e mala, a za vo grdainka nemama nisto

Za devojcinja ima poveke, za maski mnogu malku.
Mi se cini detsko ima najmnogu vo Biser.
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 06 Мај 2012 09:45 #197746

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
bart wrote:
Бев и до Бит-пазар кај балетанките, ама не ми направи нешто ќеиф. Одбрав еден пар, од едната страна беа речиси скинати, од пробување ваљда, па им побарав друг, тој беше речиси одлепен, и на крај се откажав. Налет, ако уште необлечени треба да купувам и супер лепак.

Бев и јас до кај балетанките, и искрено, очекував поголем избор. Од оние кои ги бендисав, немаа број, па купив едни други. Ги носев неколку пати, удобни се, па ќе видиме до кога ќе издржат.

А вчера, божем порано стигнав на работа, влегов у едно дуќанче и си купив две сакоа и хеланки. Нели од утре на диета ќе сум, па малце да се окуражам со хеланкиве. :jeee:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 07 Мај 2012 02:43 #197792

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Во истиот ред на балетанките, одејќи накај Бит-пазар, има уште еден дуќан за кондури, по 400-500 денари беа, имаше интересни моделчиња.
Можеби мене така ми се погодило, ама ретко ме носи патот натаму за да одам почесто „во контрола“. Среќа оној пат не сум упаднала директ во демонстрациине!!!
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 08 Авг 2012 15:34 #209921

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Daniel4e wrote:
А ако може да ми каже некој каде потточно се наоѓа ова MEGA FASHION?

Отворена е нова продавница на Mega fashion во Бисер, на спрат, во западниот дел.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: vodolija

Ре: Шопинг 16 Мар 2013 05:45 #235026

 • smileyface
 • smileyface's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
dali ima popust vo solun za 1 maj ili za veligden
Последна промена: 16 Мар 2013 05:46 by smileyface. Причина: gresna tema
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 16 Мар 2013 05:55 #235028

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Vo Solun popustite se posle Nova Godina i tesko deka vo maj ke najdes nesto na popust, bidejki celata garderoba e new collection :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.