Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Шопинг

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 04:58 #195335

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
pipolino jas za bratuchetka mi kupiv 40 baletanki, taka da ima verojatno. Ima ogromna reklama od mavrovka nakaj bit pazar koga se odi do stopanska banka mislam deka e
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 08:23 #195374

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ve citav sabajle i me fati soping manija, bev vo Pewex i Prendi, lele bre sto ubavi raboti imaa, si kupiv edna suknja od Zara za 350 den i detski maicki za eden rodenden kaj sto treba da odam utre po 200 den mnogu slatki se.
Utre planiram da ja proharam taa prodavnicata na Bit pazar za nekoj par baletanki, fala Meyo sto me prosvetli posabajle :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 10:28 #195385

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 829
 • Thank you received: 515
 • Карма: 0
Вчера бев во Пренди на Југодрво и си купив сукњичка за 220ден, горе е со неколку ластици и за мојов мешок е топ. Инаку од таа продавничката на битпазар си купив балетанки за натака-навака за 277 ден :zelen:
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 10:49 #195387

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Najnovo info, Pewex karsi Dare Dzambaz e zatvoren od UJP :what:
Pominav sega posle rabtota so namera ubavo da razgledam, ama ete - koga se otvori, koga go zatvorija???


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 10:51 #195388

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
Bubbi wrote:
Благодарност до девојките кои ни ги посочија Магија и Мона. Право осфежување-барем за мене :srce:


a sto ima vo mona interesno?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 11:34 #195389

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 829
 • Thank you received: 515
 • Карма: 0
mamatobe wrote:
Najnovo info, Pewex karsi Dare Dzambaz e zatvoren od UJP :what:
Pominav sega posle rabtota so namera ubavo da razgledam, ama ete - koga se otvori, koga go zatvorija???

:hahaha: :hahaha: Значи како ги тамани УЈП тоа е чудо едно. Певекс во Бисер исто само што го отворија, мислам немаше ни 2-3 дена, оп катанец на врата. Иста судбина имаше и Пренди на Југодрво.
Изгледа ова им е како шампањот што го кршат од бродовите на тргнување, за да им тргне работава мора по некоја жолта трака да се залепи :hahaha:
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 11:51 #195393

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
pa ne davaat fiskalni smetki verojatno zatoa se i mozni tie ceni. Ova vo karposh e epten daleku i ne im e us pat ama vo stog centar pa i vo blizina na UJP da se osmelish da rabotish bez fiskalni apsolutno ochekuvano e zatvoranjeto
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 12:19 #195400

 • gunnergirl
 • gunnergirl's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 168
 • Thank you received: 44
 • Карма: 3
Sakam utre da odam do Peweks vo Aerodrom no ne znam do koga rabotat ako moze nekoj da mi kaze
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 16:14 #195430

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
gunnergirl wrote:
Sakam utre da odam do Peweks vo Aerodrom no ne znam do koga rabotat ako moze nekoj da mi kaze
do 21h
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 17:17 #195443

 • blair waldorf
 • blair waldorf's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 284
 • Thank you received: 89
 • Карма: 1
a kade e tocno peweks vo aerodrom??
bebe82
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Апр 2012 17:43 #195446

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
bebe82 wrote:
a kade e tocno peweks vo aerodrom??

Nekoj pogore vo postovite vekje pisha, chinam beshe bubamara.

Pewex vo Aerodrom se naodja pozadi TC Biser, t.e. vo stariot TC vo Aerodrom, bash nad picerijata Dzordzo.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: blair waldorf

Ре: Шопинг 21 Апр 2012 08:27 #195482

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Meyo wrote:
pa ne davaat fiskalni smetki verojatno zatoa se i mozni tie ceni. Ova vo karposh e epten daleku i ne im e us pat ama vo stog centar pa i vo blizina na UJP da se osmelish da rabotish bez fiskalni apsolutno ochekuvano e zatvoranjeto

mene mi davale smetki i vo prendi i vo peveks. mora da e nesto drugo
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 21 Апр 2012 08:33 #195486

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Bas den pred zatvoranje majka mi mu kupi na sin mi trenerki od PEWEX karsi Dare Djambaz i nikakva smetka ne i e dadeno. Jas dva pati imam kupuvano vo Karpos(Nerezi) vo PEWEX niednas smetka ne sum dobila. Vo taa prodavnica vo Nerezi nemaat ni fiskalna kasa, a vo ovaa prodavnicava karsi Dare Djambaz majka mi bas primetila deka stoi fiskalna, ama izgleda davale na nekoj na nekoj ne. ;)
Последна промена: 21 Апр 2012 08:33 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 21 Апр 2012 13:31 #195515

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Девојки каде можам да најдам продавница за убави свечени долги хаљини? Бев во НАНА, во Ламас во ГТЦ, во чаршија во една продавница, во Папилон во Бисер и не најдов нешто што ептеен ќе ми се допадне, а да шијам ич несакам. Имате некоја идеја за некоја друга продавница?:wtf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 21 Апр 2012 16:08 #195529

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Big Sister wrote:
Meyo wrote:
pa ne davaat fiskalni smetki verojatno zatoa se i mozni tie ceni. Ova vo karposh e epten daleku i ne im e us pat ama vo stog centar pa i vo blizina na UJP da se osmelish da rabotish bez fiskalni apsolutno ochekuvano e zatvoranjeto

mene mi davale smetki i vo prendi i vo peveks. mora da e nesto drugo

Vo Prendi nikad ne sum vlegla, ama vo Pewex sum redovna, NIKAD ne mi dale fiskalna.
Izgleda ti si im sumnjiva, nakaj UJP vleces :hahaha:

mikimaus wrote:
Девојки каде можам да најдам продавница за убави свечени долги хаљини? Бев во НАНА, во Ламас во ГТЦ, во чаршија во една продавница, во Папилон во Бисер и не најдов нешто што ептеен ќе ми се допадне, а да шијам ич несакам. Имате некоја идеја за некоја друга продавница?:wtf:

Vo Vasidora ima mnogu ubavi sveceni fustani.
Vasidora e odma do Evro Asia vo GTC.
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
Последна промена: 21 Апр 2012 16:10 by MamaMaja.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 21 Апр 2012 16:37 #195533

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Ne znam sto bila rabotata, ama sega definitvno ne davaat smetki. Denes kupiv bluza za sinko dodeka go cekav od karate i ne dobiv kasa fiskale :zelen:
imaa vo taftalidze dobieno nova roba, osobeno detska...izbor golem imase i na maici i bluzcki, ama ovoj pat primetiv deka i baegi bea so dupcinja i greski. morase ubavo da se bira.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29

Ре: Шопинг 28 Апр 2012 17:39 #196684

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Бевме денес до Пренди. Си земав две маички, а ќерка ми многу убаво фустанче. Имаат и голем избор на панталони, ама ме мрзеше да пробувам. Само тенки беа со детска и машка гардероба. Барав маички за син ми, ама немаше ништо.
А, Певекс е уште затворено.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 28 Апр 2012 17:40 by bart.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 29 Апр 2012 04:44 #196738

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
bart wrote:
А, Певекс е уште затворено.

Јас скоро секој ден поминувам од таму (карши Даре Џамбаз, штом има нешто ново ќе ве известам! :)
Иначе кога ги зтавара УЈП мислам дека најмалку еден месец е казната :poimnemam:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 30 Апр 2012 02:00 #196792

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
vcera pominav pokraj peveks vo nerezi i si rabotese, za toj zborevte deka e zatvoren?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 30 Апр 2012 06:19 #196869

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Не, за оној во Центар карши Даре Џамбаз.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 30 Апр 2012 08:04 #196900

 • tona
 • tona's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 42
 • Карма: 1
Девојки ,на ФБ страната на РИД видов оглас за лулашки за деца,ги носат до дома а цената е 1799 ден.со бесплатна достава за Скопје.Е,сега за некој ден сум на 1 роденден кај детето на моја другарка па сакам да нарачам ваква лулашка.Ме интересира дали некој знае дали ова е ОК цена или да барам поевтини низ продавнициве.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 01 Мај 2012 18:46 #197023

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4118
 • Thank you received: 3811
 • Карма: 95
neli imashe tema, obleka i obuvki za deca :wtf:

jas vchera na neda i zemav 6 parchinja obleka za 1.500 den od vigor - vlae. maichkite bea po
200-250,oo den shto e odlichna cena. stalno kupuvam od tamu i sum prezadovolna. nema feleri i sl. raboti, pazarish na raat, pamukot e kvalitetn. imam i za jana alishta kupeno od tamu pa neda gi nosi sega. imaat brendovi kako zara, mexx i okaidi.
Последна промена: 01 Мај 2012 18:47 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29, Helix

Ре: Шопинг 02 Мај 2012 03:17 #197039

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Mama Vase wrote:
neli imashe tema, obleka i obuvki za deca :wtf:

jas vchera na neda i zemav 6 parchinja obleka za 1.500 den od vigor - vlae. maichkite bea po
200-250,oo den shto e odlichna cena. stalno kupuvam od tamu i sum prezadovolna. nema feleri i sl. raboti, pazarish na raat, pamukot e kvalitetn. imam i za jana alishta kupeno od tamu pa neda gi nosi sega. imaat brendovi kako zara, mexx i okaidi.

Mama Vase, продавницата е во Порта Влае, во зградите?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 02 Мај 2012 03:37 #197045

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
prodavnicata vigor gleda na partizanska, na krajot na partizanska e, samo se simnuvas po skalickite nadole, ne e vo zgradite

vigor ima i vo alumnika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Шопинг 02 Мај 2012 03:38 #197046

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Клаудија, Вигор се наоѓа во комплексот Порта Влае и тоа во продавничките што се наоѓаат на сама Партизанска (надоле по скаличките). Кога одиш од Центар према Ѓорче, Вигор е меѓу последните во тој ред, блиску до семафорите. Не знам дали ме сфати?! :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Најново на форумот

 • No posts to display.