Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Шопинг

Шопинг 20 Дек 2009 03:28 #782

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Сакам да одам на шопинг,било со мм сестрами или другарки.Обично купувам повеке работи што ми требаат(а некогаш и што не требаат :) )и после некако се осеќам срекно,али таа еуфорија ме држи неколку дена и толку.
Дали и вие сакате да шопингувате :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 20 Дек 2009 03:39 #793

 • marika m
 • marika m's Avatar
 • Offline
 • new born
 • baby mama :)
 • Теми: 29
 • Карма: 0
И јас сакам да шопингувам :) ама сега со бебенцево не можам да мрднам :laugh: а најубаво ме кога одам сама
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 20 Дек 2009 03:55 #819

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Мене најдобар партнер за во шопинг ми е сестра ми. И двете можеме цел ден да скиснеме по продавници и да не осетиме дека толку време поминало. Што е најважно сестра ми ми е најдобар критичар, па знае да ми каже што ми стои а што не. Е кога одам со мм е ептен спротивното...уште на првата пробана работа вика дека екстра ми стои, само за да ја купам и да завршиме побрзо :) . Затоа избегавам да одам со него!
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 20 Дек 2009 04:01 #830

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
i jas sum si po sopingot najcesto so drugarka, i da vi kazam kako gradski informator sum, nema nesto da ne znam kaj sto kako ima.... B) :P
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 20 Дек 2009 04:55 #910

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
И те како сум за шопинг ама тешко наоѓам тоа што барам, посебна приказна сум јас :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 02:12 #1470

 • lela
 • lela's Avatar
 • Offline
 • junior
 • BOG CE UVJEK SVAKOM DATI;SAMO TREBA VJEROVATI...
 • Теми: 549
 • Thank you received: 222
 • Карма: 12
I jas sum po sopingov,pa zar ima zenska osoba sto ne e?
Inaku mm voopsto ne e pa jas si odam ili sama ili so jatrvami.Zatoa utre ke odime site familijarno pa taka da mm nema da se buni.
i tako bi točkica, iz točkice naraste graškić, iz graškića oraščić, iz oraščića kruškica, iz kruškice dunjica, iz dunjice lubenica, a iz lubenice naša mala bebica :love:

...http://
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 02:43 #1491

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Хммм, ретко одам на шопинг(за облека)... кога треба да купувам облека ме фаќа тешка мрза, го мразам делот кога треба да пробувам, затоа гледам во една,две продавници да си најдам се(успевам некако). Сега моментално еве веќе 7-8месеци купувам панталони ,само никако да отидам да пробам :dry: А за џиџи-миџи сум секогаш расположена :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 04:58 #1610

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Сакам да одам на шопинг.Штом ме нанесе пат во ГТЦ ѕиркам што има ново.Ако нешто ми се допадне купувам,онака неплански,сама.Не ми пречи и да сум сама.Сакам да си шеткам и купувам со вереникот ама он кога како сака.Кога е расположен за тоа и двајцата шетаме,пробуваме и купуваме.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 05:25 #1655

 • desi4ka
 • desi4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
sakm soping samo da ima pari za trosenje
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 11:33 #1701

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Sakam soping
koga sum nervozna me smiruva B)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 12:37 #1718

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Лелеее јас не сум излегла да си купам нешто веќе четири мецеци. Не знам ни што каде има ниту колку кошта. Сега сестра ми ми е информатор, таа ми купува се.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 14:49 #1852

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
нормално дека сакам да си купувам, само откако се роди Илина се повеќе ми се случува кога ќе излезам со намера да си купам нешто, наместо за мене завршувам со купено за Илина, неможам да одолеам кога ќе видам нешто, иако знам дека ке го носи само една сезона.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 15:01 #1863

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Za trosenje pari prva sum,mnogu sakam da odam na soping,kolku pari nosam tolku i ke istrosam
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 15:18 #1875

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Obozavam da odam na soping. Najcesto so drugarki, pa na kafence ili rucek, uzivancii. A, vo posledno vreme se mi se pogoduva so mm i Anja, pa na rucek.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Шопинг 21 Дек 2009 21:34 #2298

 • smisjana
 • smisjana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 81
 • Карма: 7
И јас како и сите жени го обожавам шопингот. Со другарки, со сестра ми... Ама,откако се роди ќерка ми некако немам многу време за шопинг. Едвај чекам да порасне, па да си одам со неа во шопинг.
The administrator has disabled public write access.

Одг1: Шопинг 25 Дек 2009 05:39 #5384

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Како и секое женско сакам shoping и понекогаш купувам и работи коишто не ми требаат :( Што кажа некој погоре на сите пари ќе им го најдам крајот ќе купам и некое парче облека што баш и не ми треба или марама накит...затоа се трудам поретко да одам и директно да го барам само тоа што ми треба зошто ако одам по сите продавници се сакам да имам :cheer:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 14 Сеп 2010 03:47 #51549

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Не сум по шопингот. Многу ретко одам да купувам облека, а кога треба да пробувам ме фаќа голема мрза.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 14 Сеп 2010 11:20 #51670

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Ne sum ni jas. A sega so kilazava ne da nemam volja ... ke vidam modelce so mi se dopagja, dobra cena ... a nema broj. Eksik.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 14 Сеп 2010 19:02 #51917

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
мојот така наречен шопинг е во минување.поминувајки покрај бутик,ако ми се бендиса парче на излог ,влегувам и купувам.скоро секој ден,влечам по некој партал за мене.со мм ми не одам на шопинг,зашто за него важи девизата ,ако влеземе во некоја продавница и ни покажат повеке од пет парчиња гардероба,мора нешто да купиме,зашто било срамота:hahaha:
за сончко купувам сезонски,се` на еднаш,после само допуни.
на класичен шопинг ,да одам од една во друга продавница ,одам ако имам некоја свадба,па да барам нешто конкретно.тоа обично го правам со другарка или сестра ми.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 17 Сеп 2010 08:27 #52634

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Obozavam soping!!!!!samo kaj da najdam pari za sekoj den da odam????:poimnemam: A koga odam neznam za dosta:P
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Ное 2010 04:39 #74840

 • rich_bitch1
 • rich_bitch1's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 7
 • Карма: 0
dali buticite niz ramstore rabotat u nedela?isto taka i teranova i jumbo?i a ako da do kolku se otvoreni?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 20 Ное 2010 04:42 #74845

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
I ednite i drugite rabotat i mislam deka se otvoreni do 22 casot ( Ramstor sigurnoa a Vero ne znam)
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 05 Јан 2011 22:43 #99071

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
хехе Сакам кога одиме на шопинг но само фактот што одам да се шетам го обожавам а инаку мразам да пробувам се и сешто она што на прв поглед ќе ми се допадне го зимам. Инаку често одам на "шопинг" во Солун па така си правам шопинг низ продавниците за слатко,чоколади...:jupi:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 06 Јан 2011 02:14 #99124

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Па сакам да одам во шопинг..и практикувам неколку добри шопинг терапии месечно :laugh: Некогаш е облека, некогаш книги, некогаш нешто за син ми...А да бидам искрена, некогаш и само висењето пред излози и разгледувањето во продавници без да купам било што ме смирува :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Шопинг 06 Јан 2011 02:19 #99127

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Шопинг со 2 до 3 другарки, 3-4 кеси и после ручече и кафенце по кафиќите за мене е пример за убаво поминато саботно претпладне , па и попладне :roll:
Одамна не ми се случило, го планирам за брзо време :da:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот