Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014

Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014 07 Апр 2014 07:36 #249646

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Кој го собира овој албум пишувајте за размена. Јас сега за сега имам малку дупликати, но секако покасно ќе ги напишам (моментално го немам списокот кај мене).
Последна промена: 07 Апр 2014 07:37 by Roze.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014 07 Апр 2014 07:46 #249647

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
:hello: sin mi pocna da gi sobira. Sega za sega ima malku duplikati i gi menuva vo skolo, ama se prijauvuvam vo grupata za razmena na slikicki
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Roze

Ре: Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014 07 Апр 2014 18:09 #249653

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
И ние се пријавуваме :ehej:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 07 Апр 2014 18:09 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Roze

Ре: Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014 09 Апр 2014 14:36 #249710

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Duplikati: 46,193,312,391,417,519, a falat mnoooogu :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014 12 Јун 2014 08:05 #251133

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Ima nekoj update za slikickite? Nekoj dobar volec za menuvanje?
Последна промена: 12 Јун 2014 08:06 by Roze.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014 12 Јун 2014 17:14 #251149

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
utre ke pisam. sega me mrzi da go baram tefeterot i duplikatite :D
mnogu malku duplikati se pagaat.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Сликички Светско Првенство во фудбал - Бразил 2014 13 Јун 2014 15:39 #251165

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Roze, sin mi go sobra cel album pred 2-3 nedeli. Najdobar nacin za sobiranje slikicki e menuvanje na lice mesto. Ima organizirani sobiri za slikickive, se sobiraat sekoja nedela kaj fontana vo park, isto se sobiraat i kaj majka tereza (mislam deka bese petok) i taka nie na vakvite sobiri smenivme mnogu slikicki (preku 200 sigurno). Ima posebna gruba na facebook, mislam deka se vikase Menuvanje slikicki za svetsko prvenstvo Brazil 2014
Isto taka ako ti ostanat nekolku slikicki do kraj imas opcija da si gi naracas so toa sto vo toj slucaj 1 slikicka kosta 15 denari. Se naracuvaat od trafikata sto e vo redot na paleta, vednas do poranesnata direkcija na MAT.

Duplikati vo momentov za zal nemame, site gi dade posto ne mu trebaat
Последна промена: 13 Јун 2014 15:40 by Marge.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Roze

Најново на форумот

 • No posts to display.