Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Кое е вашето хоби?

Ре: Кое е вашето хоби? 11 Мај 2011 18:48 #135102

 • tace73
 • tace73's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 9
 • Карма: 0
Се занимавам со изработка на накит, цртам на стакло, употребувам и салфетна техника, а сум пробала и paper quilling, но немам време да го развијам како baby. Ми фали дискусија со „наш“ народ на тема материјали, како се снаоѓате, од каде купувате или нарачувате... Приклучена сум на еден хрватски форум, но не е тоа - „тоа“. Тие си се познаваат меѓу себе, си организираат работилници, собирања, дружења... Сакам да отворам нова тема во делот Хоби, па да видам колку креативци имаме :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Кое е вашето хоби? 13 Мај 2011 03:44 #135432

 • Нате
 • Нате's Avatar
 • Offline
 • new born
 • me pravite srekna moi princezi prodolzete takaaa
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Мое хоби е одгледување цвеќе фотографија , шиење..... :da:
Последна промена: 13 Мај 2011 11:50 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 16 Мај 2011 02:59 #135856

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
izrabotka na nakit :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 08 Окт 2011 18:25 #158175

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
moe hobi: citanje knigi, uzivam da crtam, sobiram recepti (iako mnogu malku gotvam)...uzivam da vezam, da pravam nekakvi racni raboti koi baraat vnimanie i trpelivost...zimava sakam da se naucam poveke da pletam, da sijam...momentalno sobiram linkovi na koi e prikazano kako seto toa od pocetok se raboti :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 30 Јун 2012 09:47 #205960

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Vo momentov hobi mi e fakultetot, slobodnoto vreme go koristam za ucenje.
Inaku od 15 godini pa se dodeka da se porodam vodev dnevnik, imam nekolku i si gi cuvam za sebe.
Sakam da pisuvam, duri ponekogas na milena i izmislum pesnicki, i postojano mi bara nova :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 03 Јул 2012 05:05 #206185

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Многу работи ме интересираат, посебно рачни изработки, дали на накит, шиење, плетење, оригами итн, ама пустото, се` помалку време имам за било што. Ете, уште лани летото купивме со ќерка ми две материјалчиња од женски пазар за да и` сошијам некои фустанчиња, и ене ги, уште стојат во плакар- чекаат на ред. А, да не спомнувам други почнати и недоправени работи што останале така...
Гледам и ќерка ми е на мене. Последниве две- три години си купува монистри и изработува накит. Прво ги собра сите клешти и клештички по дома, а сега пред некој ден му побара на татко и` да и` купи дребонг за да можела да си ги залемува жичките :tupco:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Разни рачни изработки 29 Сеп 2012 06:46 #215532

 • zuzu82
 • zuzu82's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
Super tema...nesto sto me interesira i so sto se znimavam. Racnata izrabotka kaj nas seuste e samo hobi i nisto povekje.Mnogu malku se ceni i vrednuva,kako i site ostanati raboti. Jas ne izrabotuvam nakit tuku se zanimavam so racna izrabotka na stakleni sisinja i sliki,potocno gi ukrasuvam so prirodni materijali,pcenica,pcenka,lekja,oriz.....sisinjata i slikite se so razni motivi.Eve eden mal del od niv koj sakam da go spodelam so vas.
Атачменти:
Последна промена: 29 Сеп 2012 14:16 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, Mama Sani, Марфи, bart

Ре: Кое е вашето хоби? 06 Окт 2012 16:26 #216622

 • Pinjata
 • Pinjata's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Имам повеќе:Како прво и постаро хоби ми е изработка на накит, венчиња, шноли и сега во поскоро време почнав со изработка на роденденски пињати, а следно ми е изработка на свадбени бомбони. :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 01 Дек 2012 15:41 #224029

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Najgolemoto hobi - citanjeto - si go napraviv na profesija ;) Taka sto toa go rabotam... Inace kako i site vo familijata sakam da pisuvam, posle da patuvam i da fotografiram... I mnogu drugi raboti, ama denot ima samo 24 saata, pa tesko uspevam se da napravam...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 02 Дек 2012 08:07 #224047

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
bart wrote:
Прво ги собра сите клешти и клештички по дома, а сега пред некој ден му побара на татко и` да и` купи дребонг за да можела да си ги залемува жичките :tupco:
Bart, sigurna si deka e drebong? Da ne mislis na letkum?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 02 Дек 2012 08:21 #224048

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
momentalno sobiram slikichki zivotinsko carstvo :tupco: .. ochajno mi treba da go soberam albumot za da mozam da se naspijam ko coek nokje. Sin mi stanuva i sred nokj plache da dobiel novi slikichki :)
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 02 Дек 2012 17:37 #224092

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Јас како што гледам имам тенденција хобито да го претворам во работа :muahaha:
Па така мојата голема страст-патувањата, ми беа неисплатливи како хоби :P па видов-не видов се устручив во тоа, добив лиценца и тоа го работев 4 години, значи ме плаќаа за да патувам, да шетам по музеи, палати, галерии, археолошки локалитети..., и останати туристички атракции :naviva:

А потоа сфатив дека таа работа не е за семеен човек, па се вратив на мојата прва љубов, она за што се школував, моето хоби од детството-јазиците... :oblace:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 31 Мар 2013 08:47 #236063

 • Milenaa
 • Milenaa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 133
 • Thank you received: 35
 • Карма: 0
Imam poveke hobinja :brm:
Prvoto hobi pisuvanje poezija-lirska poezija(bi sakala da procitate nekoja od pesnite od mojata poezija za da dobijam vase mislenje-inaku poezija pisuvam ili koga sum tazna ili koga sum vesela ,poveketo koga sum tazna.Peenjeto mi e strasno hobi(inaku znam da peam,ne sum od onie sto peat a ne se svesni deka ustvari ne gi biva)imam ucestvuvano 2-pati na melfest -toa e festival vo prilep na veke otpeani pesni.Igranjeto mi e isto taka golema strast ,od vreme na vreme idam na nekoj kurs po tanci ili moderen balet i obozavam gluma kako mala idev vo dramska sekcija.

Lele mnogu raboti pisav,ali zdravje ako nekogas imame moznost da se sretneme vo nekoi uslovi kaj sto ke mozam da vi peam-e togas ke vi peam ,sepak da go opravdam pisanoto
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.