Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Кое е вашето хоби?

Кое е вашето хоби? 22 Дек 2009 00:58 #2415

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
eve jas da vi kazam veke 6 godini izrabotuvam nakit, rabotam doma, i ova me ispolnuva premnogu, lecam zivci so ova. eve vi nekoja slikicka videte pa redovno ke ve izvestuvam sto imam novo napraveno
inace ova e nevestinski komplet napraven od staklo
Последна промена: 22 Дек 2009 01:08 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 22 Дек 2009 02:27 #2448

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Едно време се занимавав со хеклање, везење и плетење. А бе вистинско уживање ми беше. А и имав време.После почнав на работа, се роди Никола и никако немам време за она што ме релаксираше.
Ај ко ќе бидам пензионерка ќе имам со што да се занимавам. :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 22 Дек 2009 02:29 #2450

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
Едно време и јас како Ане уживав во хеклање ама со форумот наш незнам ни иглата кај ми е :blush:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 22 Дек 2009 02:35 #2457

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Јас немам никакво хоби од овој тип. Едно време кога бевме мали, мајка ми имаше обиди да не натера да веземе, ни купуваше гобленчиња :) ама и јас и сестра ми незаинтересирани.. Сега во хоби си го вбројувам пешачењето
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 22 Дек 2009 04:02 #2522

 • nana75
 • nana75's Avatar
 • Offline
 • new born
 • solzite se oružje na slabite,utehata e oružje na..
 • Теми: 4
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Vezenje...samo ušte koga bi znaela kade da kupam goblen,a dotogaš ke se zadovolam so igrite na komjuter i so domašnite obvrski... :dry:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 22 Дек 2009 22:21 #3420

 • kiki riki
 • kiki riki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 115
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
pokraj igrite na kompjuter obozavam da se vnesam vo kreativna rabota (vitkanje na podaroci, dekoracija na domot, hranata i sl) za zal imam malku vreme pa ovie raboti gi pravam samo so odreden povod :blush:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 23 Дек 2009 12:19 #3768

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Vo slobodno vreme sekogas sum so fotoaparatot vo raka koga sum izlezena a ako sum doma crtam
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 23 Дек 2009 14:33 #3890

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Konkretno hobi nemam, za razlika od porano. Sakam da naucam da pletam, ama nikako da najdam vreme.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 23 Дек 2009 15:24 #3937

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ако може да се нарече хоби читањето, тоа е мое хоби.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 23 Дек 2009 22:17 #4329

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Pa nemam nekoe posebno hobi,ako moze da se narece hobi toa sto sakam doma da ukrasuvam,da preureduvam i da e se pod konec,drugo mnogu sakam koga pravam salata da bide servirana isto kako za vo restorant,drugo moe hobi e toa sto preku vecer si odam na fitnes i vezbam aerobik
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 25 Дек 2009 12:00 #5414

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Хоби ми е правење накит од монистра и плетење.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Кое е вашето хоби? 26 Дек 2009 00:23 #5957

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
 • Карма: 7
posledna kreativna rabota e ova sto vi go prakam da go vidite pa mozebi ke vi dadam nekoja ideja .....mnogu sum gorda epten ubavo izleze eden podarok od Sara za site luge sto bea na krstevanjeto
The administrator has disabled public write access.

Одг1: Кое е вашето хоби? 05 Јан 2010 15:51 #10441

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Моето хоби е прибирање на најразлични слики на декорации и украсувања на некои свечености и на нивната изработка.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 17 Сеп 2010 11:49 #52659

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Трчање на сите страни :P Немам некое конкретно хоби, освен пешачење, читање книги и зборење на телефон :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 01 Окт 2010 20:00 #57099

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Сега дури видов дека ја нема сликата во мојот пост.Незнам како се вика на Македонски ама SCRAPBOOKING.Да проучам како да додадам слики ка пуштам:unsure:
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 03 Окт 2010 02:05 #57347

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Читање книги и постојано прередување по дома од алишта до украси :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 03 Окт 2010 20:41 #57504

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Obozavam da citam, a koga imam vreme i da napisam nesto, sepak toa samo za moi oci :roll:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 04 Окт 2010 01:22 #57534

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Од кога не сум нацртала и напишала нешто (пишувањево како Елка-за свои очи :) ).

Во последно време само читам... А порано (мислам на блиско минато, не детство) имав милион занимации-пр., собирање шеќерчиња, имам купишта...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 10 Ное 2010 21:15 #70976

 • Minka
 • Minka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 9
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
Хоби или занимација. Многу ги има, само не знам со што прво да започнам. Кога чувам деца навечер, тоа ми е професија, бебиситер кај странци, обавезно читам. Тоа ми е време одредено за книги кои ги обожавам и барем по една нова книга во месецот се почастувам. Кога ми доаѓаат пријателки на кафе и муабет, плетам, како што велат Србите, кукичање или хеклање. Како хоби да речам и повремено украсување на керамика со коноп и монистри. Не знам дали е хоби помагање на децата во домашните задачи и подготовки нза тестови, имам три деца. И хоби кое ми прерасна во додатна професија е изработка на Натални астролошки карти. Значи, за една жена нема никогаш крај на работите со кои може да се занимава. Најмалку време имам за жал за мојата љубов кон филмот, немам време да си пуштам некое филмче на двд да го изгледам на раат.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 16 Дек 2010 18:13 #89855

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Me interesira od kade go kupuvas materijalot za izrabotka na nakit...i mene nesto toa mi e vlezeno vo glava no neznam od kade da nabavam materijal

Bas prekrasno a kako go napravi toa,me interesira vakava izrabotka na ukrasi pogotovo sega za boziknite praznici.Mozes da spodelis i drugi idei
Последна промена: 16 Дек 2010 18:22 by Molly. Причина: Еден по друг пост
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 18 Дек 2010 02:44 #90684

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Пишувам поезија..проза поретко..и обожавам да читам :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 18 Дек 2010 03:05 #90696

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Мој хоби и моја велика љубав је цртање..оловка, угаљ, пастел, то су технике које обожавам и радим..а мотив ми је најчешће акт..
Последњих година сам све то мало занемарила и заиста не памтим када сам узела оловку у руке и нешто насликала..у ходнику, на штафелају стоје два моја цртежа и сваки пут када прођем измаме ми уздах..
Ваљда ће ускоро све да се среди, да могу опет мало више времена да посветим тој својој великој љубави..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: COCKA

Ре: Кое е вашето хоби? 18 Дек 2010 03:36 #90731

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Исто и јас како ZZ цртам , односно цртав :( Најчесто со јаглен. Во последниве 3-4 години, многу слабо, некако немам нерви...незнам зошто. Цртам и ако не ми се допаѓа баталувам и кинам :tazna:

А да, ќе заборавев, деновиве омилено хоби по дома ми е пеење песнички од Златно славејче :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ

Ре: Кое е вашето хоби? 18 Дек 2010 06:33 #90776

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Литературата (прозата) - читање книги (порано запишував мудри мисли, извадоци од книгите, пишував состави, особено со љубовна тематика), учење странски јазици, запознавање нови лица, дружење по форуми :) посета на театар, кино ... Инаку, кога сум слободна подолг период одам на аеробик или вежбам дома.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 18 Дек 2010 06:34 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето хоби? 24 Јан 2011 21:49 #105360

 • baby29
 • baby29's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 58
 • Thank you received: 49
 • Карма: 8
koga imam vreme pravam dekoracii so hartija ili obozam da se zanimam so salvetnata tehnika toa celosno me opusta
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.