Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Плетење накит

Плетење накит 04 Апр 2013 17:40 #236382

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
По барање по интернет, конечно решив да го пробам и ова чудо.
Мојот прв обид - прстенмногу е лесно и брзо. воедно добив идеја се што имам стара бижутерија која не може да се користи повеќе, да искористам некои делчиња за вакви изработки. на нет има многу линкови на јутјуб, слики и идеи.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 04 Апр 2013 17:42 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29, Majsi, mama, mamatobe, bibibile and this user have 1 others thankyou

Ре: Плетење накит 05 Апр 2013 02:33 #236389

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Prekrasno! Ako imas samo nekoe kamce ili cirkonce da mu stavis na sred...Bas mi se dopaga :srekno:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Плетење накит 05 Апр 2013 02:34 #236390

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Interesno Sis, bravo za kreativnosta :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Плетење накит 05 Апр 2013 03:22 #236395

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Super, mozes i takvi obetki da si spletes i da im dodades nasredina biserce ili kamce sto vika mama.
Jas imam obetki sega se kanam ogrlica da pletam :) ako dozvoli bebusot
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Плетење накит 05 Апр 2013 04:37 #236406

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Imam veke shemi i idei. Procepkav po internet i ima navistina izbor. A najdobro e sto se e tolku ednostavno i brzo :)

Ppanika ne e loso da zakacis slika da vidime za inspiracija i ideja
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 05 Апр 2013 04:37 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Плетење накит 05 Апр 2013 04:42 #236409

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Јас мноогу сакам плетен накит, или накит комбиниран со некој плетен дел, па и други додатоци, има и ташни плетени, појаси и сл... И како нели не знам да плетам, јас си купувам готови изработки....
Ви симнувам капа на сите кои умеете да сработите вакво нешто, а идеи верувам ќе најдете еден куп по нетов.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Најново на форумот

 • No posts to display.