Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Диносуруси - животинско царство

Диносуруси - животинско царство 16 Ное 2011 06:19 #164934

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ново од Краш е играта со карти за деца - Диносауруси, за која потребно е да го набавите комплетот за играње кој содржи 100 карти, картичка за бројчиња и упатство за играње, а истиот го има во сите маркети и чини 80 денари.
50 карти се живеалишта за диносаурусите, обоени по боја зависно дали живееле во вода, воздух, рамнина и тн... а знакчиња кој диносаурус каде живеел има и на нивните карти.
За картите со диносаурусите треба да се соберат сликичките кои ги има во чоколадцата од животинско царство со ликови на диносауруси.

Ние имаме собрано околу 20, а имаме и дупликати.
Па еве можеме овде да се мењаме :zelen:

Е да, секоја сликичка позади има код, кој треба да го искористите за регистрација на сликичките онлајн на сајтот igraoni.ca и потоа диносаурусите оживуваат, а таму може да се прочитаат и интересни факти.

А на картичката за бројчиња ги лепите броевите од сликичките (се кине аголот од сликичката) и кога ќе ги соберете сите ги испраќате во Краш за награда.


Ни фалат

3,4,6,7,9,11,12,13,14,15,16,17,19,20,21,22,23,33,34,37,43,44,45,46,47,48
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 16 Ное 2011 06:20 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диносуруси - животинско царство 28 Ное 2011 11:31 #166911

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ане, јас дури сега ја гледам темава...

Филип ги јаде во последно време исклучиво овие чоколадца на краш, ама ние не ги собираме сликичките (пошто никогаш не сме успеале до сега да ги собереме сите, па да не трошиме за џабе енергија)
Ај да видам кои сликички ги имаме дома, па ќе ти кажам после кои можеме да ви ги дадеме
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Диносуруси - животинско царство 28 Ное 2011 11:56 #166919

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
fala sanja, pa da napravam apdejt :zelen:
ni falat ovie

4, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 22, 23, 34, 37, 44, 46, 47, 48
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диносуруси - животинско царство 28 Ное 2011 16:26 #166958

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Анке и ние јадеме ама не собираме, сега проверив, во недела ќе ти ги донесам 19,37 и 44. Специјално :hug: за Никола
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диносуруси - животинско царство 19 Јун 2012 05:49 #204037

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Нам од овие ни фалат уште

12, 13, 15, 20, 21, 22, 37, 43, 47
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диносуруси - животинско царство 23 Окт 2012 03:10 #218588

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ej nikoj ne gi sobira?

mi trebaat uste

7, 12, 15, 20, 21, 22, 43, 47
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Диносуруси - животинско царство 23 Окт 2012 03:52 #218595

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Elias gi sobira, no bidjeki ne ziveeme vo drzava so Kras prodavnica, nesto slabo ni odi... No ke poglednam, moze nesto i da se najde...
Последна промена: 23 Окт 2012 03:53 by lena0809.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Диносуруси - животинско царство 25 Окт 2012 02:51 #218750

 • lena0809
 • lena0809's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 473
 • Thank you received: 316
 • Карма: 6
Nazalost ne najdov nitu edno brojce od vasite... no imame uste cokoladcinja, ako MM gi napadne skoro, moze i da se najde nekoe ;)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Најново на форумот

 • No posts to display.