Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Изработка на накит!

Изработка на накит! 11 Мај 2011 19:05 #135105

 • tace73
 • tace73's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 9
 • Карма: 0
Се занимавам со изработка на накит, цртам на стакло, користам и салфетна техника. Гледам има и други креативци, па да продискутираме за проблемите што не мачат, посебно со набавка на материјали. Еве ставам и една сликичка за накит кој го изработувам од жица:
Атачменти:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Elijana, Bubbi, zence and this user have 3 others thankyou

Ре: Изработка на накит! 14 Јун 2011 01:53 #141476

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Кога станува збор за изработка на накит материјали може да се набават во две дуканчиња карши „Даре Џамбаз“- мислам на монистри, конци итн. Интересни работи може да се најдат и на Женски пазар (на Бит- пазар).
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изработка на накит! 06 Авг 2011 16:17 #147319

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Изработувам накит веќе неколку години, што за своја душа, што за продажба... Од жица и монистри а последнава година и плетени


Атачменти:
Последна промена: 29 Сеп 2012 09:39 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elijana, anusska, mama, Ананда, Mami-Anje and this user have 3 others thankyou

Ре: Изработка на накит! 14 Мај 2014 05:43 #250743

 • Padme
 • Padme's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 116
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Dali nekoj znae kade moze da se posetuvaat kursevi zafiligranstvo? Znam za dom na zanaetcii, ama tamu e celodnevna nastava i ne mi odgovara. Nekoja druga opcija?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изработка на накит! 20 Апр 2015 09:42 #254093

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Vikendov sakav da probam kako e da se modelira so fimo masa i eve sto napraviv:Sepak se prv par i izgledaat daleku od profi, ama se slatki i Jana gi bendisa :nanana:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Dolphin

Ре: Изработка на накит! 28 Апр 2015 19:18 #254158

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Eve druga verzija od istiot model:i nesto malku porazlicno
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изработка на накит! 29 Апр 2015 14:29 #254161

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
ja kupuvas fimo masata vo boja ili ja bois ti?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Изработка на накит! 29 Апр 2015 15:37 #254167

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
vo boja ja kupuvam, sum izmesala oboeni ama ne sum probala da ofarbam sama. Sepak samo sto pocnuvam ;) a od druga strana ista cena e oboenata i belata i so efekti...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 29 Апр 2015 15:38 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.