Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Квилинг техника

Ре: Квилинг техника 11 Авг 2011 07:35 #147739

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Супер изгледа, морам да и` покажам на ќерка ми- она сака вакви работи
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: beelyana

Ре: Квилинг техника 11 Авг 2011 19:41 #147857

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
може и досадна ќе станам... ама вечерва имав инспирација :)

сеуште не е довршено, ама...:jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, Elijana, Bubbi, biljann, vistina and this user have 1 others thankyou

Ре: Квилинг техника 13 Авг 2011 06:18 #148030

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
(ова го направив за принцезата моја, која допрва треба да пристигне :love: )


:jupi: :jupi: :jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, Elijana, Bubbi, Nebo

Ре: Квилинг техника 13 Авг 2011 10:42 #148055

 • julija
 • julija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 265
 • Thank you received: 65
 • Карма: 0
beelyana wrote:
Денес собрав храброст и пари, купив материјали и ја направив првата пробна квилинг картичка :)
и што мислите?
Preubavo e .A od kade ja nabavuvas i kako se vika hartijata ako ne e tajna.POZZ
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 14 Авг 2011 12:41 #148148

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
julija wrote:
Preubavo e .A od kade ja nabavuvas i kako se vika hartijata ako ne e tajna.POZZ

Јулија купив обична хартија во боја, А4 формат, ја има во сите книжарници и фотокопири, а поле сама ја сецкам на тенки ленти со скалпел... ако сакаш да почнеш, земи си и лепило, или во стик или од она течно бело, само да не е ухо или охо зошто мн се растегнува и се лепи насекаде. Хартијата сега за сега ја виткам со игла со големи „уши“ ама скинати со клешта, зошто не знам дали воопшто може да се најде алат во мкд, а посебно во Прилеп.
Со среќа:OK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, julija

Ре: Квилинг техника 15 Авг 2011 02:40 #148196

 • julija
 • julija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 265
 • Thank you received: 65
 • Карма: 0
Da premnogu me interesiraat vakvi raboti i jas nesto pravam ama so krep hartija za zal samo nemam sliki ,vo druga prilika ke stavam,ama sakam da probam i so ovaa hartija interesno izgleda.Fala ti mnogu.
Последна промена: 15 Авг 2011 04:17 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 25 Авг 2011 19:34 #150307

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Јас се опседнав со квиингов :)The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elijana, mamaAnita, anusska, biljann, Nebo and this user have 5 others thankyou

Ре: Квилинг техника 27 Авг 2011 02:09 #150507

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Браво, браво, ова е супер. Ако вако изгледа ко за почетник, што ли ќе правиш за година дена:)
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 31 Авг 2011 18:15 #151421

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
јас пак тука...мислам дека малечкава во мене ме прави многу креативна :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, bubamara, anusska, Maja, Bubbi and this user have 7 others thankyou

Ре: Квилинг техника 05 Сеп 2011 04:50 #152319

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
beelyana, каков лепак користиш?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 05 Сеп 2011 17:27 #152547

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
користев магнетик во стик, ама моментално обичен, гиотто во тубичка... важно е да не се гледа и да не се растегнува :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 20 Окт 2011 16:38 #160402

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Да се пофалам, ги заработив првите пари од картичкиве... и ги потрошив на материјали за нови :)
а ова се новите картички :)

Атачменти:
Последна промена: 20 Окт 2011 16:40 by beelyana.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29, Majsi, mamaAnita, biljann, mamatobe and this user have 4 others thankyou

Ре: Квилинг техника 25 Ное 2011 14:54 #166406

 • baby29
 • baby29's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 58
 • Thank you received: 49
 • Карма: 8
beelyana wrote:
Да се пофалам, ги заработив првите пари од картичкиве... и ги потрошив на материјали за нови :)
а ова се новите картички :)


Me interesira od kaj ja naogas ovaa crna hartija mi stoi kao da e mrsna,i molivceto od kaj go kupi posto boi belo.Pozz i bas ti si kreativna
Последна промена: 25 Ное 2011 19:51 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 28 Ное 2011 04:31 #166802

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Luge od vasata kreativnost i mene mi vnesovte zelba za bavenje so toa,pa sakam da ve prasam od kade gi nabavuvate ovie hartii so sto gi izrabotuvate i taka slicni pocetni soveti.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 15 Дек 2011 04:55 #170910

 • baby29
 • baby29's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 58
 • Thank you received: 49
 • Карма: 8
Zenski dali znaete od kade mozat da se nabavat dupcalki na hartija so motivi?Jas porano gi nabavuvav od slovenija no eve najdragiot mi se skrsi i sega neznam od kade da najdam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 10 Апр 2012 09:57 #193832

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
baby линковите ги нема, ај уште еднаш пробај, баш сакав да видам што имаш направено!


упс, печатна грешка :)
Последна промена: 10 Апр 2012 09:57 by beelyana.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 11 Апр 2012 02:58 #193949

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
baby29 wrote:
Zenski dali znaete od kade mozat da se nabavat dupcalki na hartija so motivi?Jas porano gi nabavuvav od slovenija no eve najdragiot mi se skrsi i sega neznam od kade da najdam.
Sega go gledam postov , ako nemas kupeno ima perforatori vo razni formi vo Officeplus, jas konkretno vo toj kaj staro Beko imam gledano eden bese 250-300 denari , a imase i komplet 2000 denari .
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 09 Мај 2012 11:40 #198313

 • mamy72
 • mamy72's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
proveri i vo jumbo imaat so sigurnost:)))
Последна промена: 09 Мај 2012 11:42 by Molly. Причина: Користете го копчето за промена! Последователни поста
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Квилинг техника 09 Мај 2012 11:57 #198315

 • mamy72
 • mamy72's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0


ova se del od moite kviling majstorii:))))
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi, mama, bart

Ре: Квилинг техника 10 Мај 2012 02:44 #198387

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Каде да ја најдам онаа алатка во облик на ве V, како ли веќе се вика? Гњурев по алатот на мм, ама ништо такво ни приближно слично не можев да најдам што ќе ми послужи. Се продава ли некаде?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 10 Мај 2012 02:46 by bart.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 05 Јул 2012 12:19 #206525

 • Станчева
 • Станчева's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • легач...
 • Теми: 250
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Лани за Нова Година на внуките им правев честитки во оваа техника, не знам ни дека постоела таква, и дека така се викала. Беа воодушевени, и плус неколку „лампиони“ направив. Убаво изгледаше, беа многу радосни. А алат и јас не можев да најдам. Лентичките си ги сечев со ножица, па не излезе лошо.

Ве поздравувам сите што сакате рачна изработка, а посебно се радувате на вашата креативност и рачни изработки. Јас сум една од нив!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Квилинг техника 19 Јул 2012 14:15 #207783

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
Тука ги покажав почетоците на мојата работа со квилинг, па ајде после отсуството да се пофалам до кај сум стигнала :)The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita, anusska, Bubbi, butterfly87

Ре: Квилинг техника 19 Јул 2012 14:16 #207784

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
И уште малку


И, што мислите?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, Bubbi, mama, COCKA, butterfly87

Ре: Квилинг техника 19 Јул 2012 15:49 #207790

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Prekrasno, prodolzi ponataka!
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Квилинг техника 30 Мај 2013 15:40 #240034

 • Bett
 • Bett's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Thank you received: 3
 • Карма: 0
Јас правев нешто слично на оваа техника само што е од празни дезодоранси..ова е една моја изработка а имам направено и цела трпезариска маса со 6 столчиња ;) штета тоа го немам сликано :(


Последна промена: 31 Мај 2013 02:57 by Marge.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, anusska, mamicka
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.