Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Симнување филмови

Симнување филмови 31 Дек 2010 07:05 #97481

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Preku koj programi simnuvate filmovi a i prevodi za istite?
Jas probuvam nesto na Zamunda ama sega treba i prevod ...visa matematika :fijuk:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 31 Дек 2010 07:10 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 31 Дек 2010 14:12 #97508

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Делфин, на пп ќе ти пратам од каде мм симнува квалитетни филмови и преводи, не смеам овде зашто сајтовите имаат форум. :)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Симнување филмови 31 Дек 2010 19:57 #97621

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Jas simnuvam preku torent :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Симнување филмови 01 Јан 2011 00:49 #97672

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
rapidshare ми је најпрактичен, а субтитлови, напиши на гугл, името на фимот па ондак subtitles, и ке ти даде неколку бази каде гарант ке најдеш српски или хрватски, а понекогаш и македонски.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ре: Симнување филмови 07 Сеп 2011 04:02 #152754

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Сакам да ја симнам Бушава Азбука (сериите), ама не можам да ја најдам на нет. Дали знаете некој сајт каде што можам да ја најдам?
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 07 Сеп 2011 04:57 #152762

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Јас ја имам дома можам да ти ја преснимам :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 07 Сеп 2011 05:23 #152767

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Kinky wrote:
Делфин, на пп ќе ти пратам од каде мм симнува квалитетни филмови и преводи, не смеам овде зашто сајтовите имаат форум. :)
Sakam i jas link za filmovi, odnapred blagodaram :)
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 09 Сеп 2011 16:16 #153099

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
Slavica wrote:
Jas simnuvam preku torent :)


definitivno broj 1 sajt za simnuvanje filmovi ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 09 Сеп 2011 17:04 #153111

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Jas imam nekolku strani za subtitlovi, ama najzgodno mi e so BS player-ot. Go pushtash filmot, i on avtomatski si naogja prevod ;)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Симнување филмови 12 Сеп 2011 08:27 #153393

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Торентот не е сајт, туку програм за симнување филмови.
А БС плеерот бара преводи за веќе симнат филм, згоден е за тоа :)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 14 Сеп 2011 07:35 #153661

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
Kinky wrote:
Торентот не е сајт, туку програм за симнување филмови.
А БС плеерот бара преводи за веќе симнат филм, згоден е за тоа :)

torentot e sajt :laugh:
www.torrentreactor.net/

za titlovi
www.titlovi.com/
Последна промена: 14 Сеп 2011 07:43 by srculence.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 15 Сеп 2011 06:18 #153837

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Торентот е само екстензија која ги индексира фајловите што се шеруваат на интернет и потоа со програмот битторент, микроторент... се пребаруваат за симнување.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Thatcher, Tessi

Ре: Симнување филмови 07 Окт 2011 13:18 #158009

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
Dali nekoj go ima ili znae kade da gi simnam site delovi od Jesen stize Dunjo moja ?
Последна промена: 10 Окт 2011 10:33 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 10 Окт 2011 10:18 #158414

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
srculence wrote:
Dali nekoj go ima ili znae kade da gi simnam site delovi od Jesen stize Dunjo moja ?

Види на Овој сајт
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 10 Окт 2011 10:32 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 10 Окт 2011 17:01 #158472

 • srculence
 • srculence's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • la vita e bella!!!
 • Теми: 804
 • Thank you received: 206
 • Карма: 14
fala na informacijata no bas sinoka go dogledav do kraj gi najdov seriite
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 17 Апр 2012 12:40 #194937

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
Annabel wrote:
Сакам да ја симнам Бушава Азбука (сериите), ама не можам да ја најдам на нет. Дали знаете некој сајт каде што можам да ја најдам?

И јас ја барам Бушава азбука. Ајде некоја добра душа да даде линк :aleluja: .
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 17 Апр 2012 13:45 #194945

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Може не е некое решение но може да помогне , на јутуб има цели серии од бушава азбука може да ги симнете преку YouTube Downloader и да си ги гледате и на тв. Еве линк
под клипот ги има линковите од сите буквички

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
Последна промена: 18 Апр 2012 06:32 by Big Sister. Причина: линк
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elenika

Ре: Симнување филмови 17 Апр 2012 15:50 #194955

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Ја једва ги собрав од некој tracker.mk беше, торентот ужас, 3 дена ги собирав ама ги собрав. Сите букви се на 2 ДВД-а со онаков МРТ квалитет од времето. Ако некој сака, ке му режнам, па после множите понатаму.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elenika

Ре: Симнување филмови 17 Апр 2012 16:19 #194961

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Луѓе, дај помагајте ќе пукнам од нервоза. :kamsik:
БС плеерот неќе да лоадува превод. Го препознава, све е ОК, значи вика дека го покажува, а го нема. Што е форава?
Готово. Инсталирав најнова верзија, и сега си работи најнормално. Бог да чува.:pukam:
Последна промена: 18 Апр 2012 05:32 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 18 Апр 2012 00:52 #194977

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
yarre wrote:
Ја једва ги собрав од некој tracker.mk беше, торентот ужас, 3 дена ги собирав ама ги собрав. Сите букви се на 2 ДВД-а со онаков МРТ квалитет од времето. Ако некој сака, ке му режнам, па после множите понатаму.

Yarre, rezi ic ne prasuvaj. Kazi po pp koga i kade randevu da mi gi dades :laugh: .
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 18 Апр 2012 05:39 #195010

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ane wrote:
Јас ја имам дома можам да ти ја преснимам :)

Ova bese moj odgovor na postot od Anabel za Busavata azbuk. I gi imam doma na 2 cedea, jas mislev site epizodi, no ispadna deka ne se. Sinko gi gledase vikendov, i dali ima samo 10-15 epizodi. NE znam zosto taka, a zenata koja mi gi presnimi rece deka gi ima site epizodi.
A koga ke razmislam sekoja epizoda trae minimum 45 minuti, pa na 2 dividi cedea, e malku? :emm:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 18 Апр 2012 07:29 #195039

 • Elenika
 • Elenika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 398
 • Thank you received: 552
 • Карма: 0
Big Sister wrote:

A koga ke razmislam sekoja epizoda trae minimum 45 minuti, pa na 2 dividi cedea, e malku? :emm:

Jas gledav epizotite na you tube i site bea nekade 29-30 minuti, no mislam deka sepak 31 epizoda (valjda tolku se kolku sto ima i bukvi) ne ke gi sobira na 2 dvd-ja. Ama pa od druga strana, serijata ne e digitalizirana, taka da pretpostavuvam deka se so pomala kilobajtaza.

Yarre? Ajde kazi za tvoite dvd-ja. I kazi koga ke mi gi dades. Epten te ocekuvam.
Петлето 23.06.2008
Коковчето 18.08.2011
The administrator has disabled public write access.

Ре: Симнување филмови 16 Фев 2013 14:04 #232796

 • baby12
 • baby12's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Na Gospod se nadevam
 • Теми: 35
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
Dechki da ne znaete slucajno treto poluvreme da go ima na internet za siminjanje ili...?Ako znaete kazete strana odnapred blagodaram :)
Bog go sozdade čovekot spored Svojot obraz.A vie plodete se i mnozete se napolnete ja zemjata i podlozete ja pod sebe.(bitie 9:6–7)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.