Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Детски филмови/серии од вашето детство

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 18:19 #90346

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
А алигаторот Лале или Вале? Јас Лале го викав :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, Nebo, Nataly

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 18:20 #90347

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
А Пепе ги сака бисерите, бисерите го сакаат Пепе :P
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, Nataly

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 20:12 #90461

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Se sekava li nekoj na Palavkovci so Farina?I ovaa serija mnogu ja sakav:P
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 20:55 #90498

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Dzena wrote:
Едит: уште едно ми текна Спорт Били :laugh:

Daaaa i negovata super torba od koja vadese se i sesto :laugh: Pa i den denes znam da kazam deka tasnata moja e kako torbata na Sport Bili :laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 20:58 #90502

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Дајте музика и Бушава азбука..Мноооогу ги сакав..ах што убаво беше да се биде дете :girlpink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 21:25 #90538

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Mama Ane wrote:
Ane wrote:
......Една од нив беше - Рокенрол клинци. Кој мислеше дека она малото русокосо девојче од таа серија ќе стане најдобрата пејачка денес и најзгодната жена - Ферги.

Зарем??? :what: Јас не сум знаела ова.

да бре луѓе - таа малата русокоса е Ферги од Блек Ајд Пис. Па после серијата немала успешна кариера и заглавила со дрога, па и помогнале членовите од групата.
ова ја професионална деформација сите детали да ги знам :zelen:
sandricka wrote:
А Пепе ги сака бисерите, бисерите го сакаат Пепе :P

ММ често ме зеза за овој цртан оти ептен ги сакам бисерите и ме викаше сум го асоцирала на Пепе :muahaha:
MrsH wrote:
Se sekava li nekoj na Palavkovci so Farina?I ovaa serija mnogu ja sakav:P

еј овие ни беа хит

и навистина бе, колку убави серии имавме. а сега некако све е со тепање и негативни работи. а штета и што нашиве актери ништо ново не снимаат.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 17 Дек 2010 21:31 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 21:28 #90542

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Ane wrote:

ММ често ме зеза за овој цртан оти ептен ги сакам бисерите и ме викаше сум го асоцирала на Пепе :muahaha:

Леле Ane и мм исто ме зезаше едно време кога често си носев бисерчиња дека сум како Пепе :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 21:33 #90548

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Инаку Бушава азбука пак си ја гледам. Една пријателка ми ја изреже на цедиња, целата серија и Никола ја обожава.
А и навистина помага во учењето букви.

нормално омилена му е Ќ - Ќебапче :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 17 Дек 2010 21:39 #90552

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
:muahaha: :muahaha: :muahaha:
Леле срцко еден бе, знае која буква да си ја сака :laugh:
Ние Бушава азбука ја гледаме на youtube, ама нема нешто претерано многу клипови. И ја дополнуваме со книгата, јас уште кога одев во градинка ја имав, и ден денес е како нова:)

Ова дека Ферги е истата од рок клинците баш ме изненади!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 18 Дек 2010 03:43 #90737

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
А Грашковци???? :))))
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 03 Авг 2012 05:24 #209360

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Se plasite li od temninata :)
A za crtani filmovi graskovci, buli buli, losoto dete hugo I meceto usko mi bea najomileni :muahaha:


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.