Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Детски филмови/серии од вашето детство

Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 07:08 #88997

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ајде да се потсетиме што гледавме како деца?

Во моментов се сеќавам на овие филмови:

Бошко Буха
Леси
Сирачето Ени
Руски филмови со принцези и принцови


А серии:

Булки крај шините
Третата смена
Волшебното самарче
Една српска серија со детска болница (не можам да се сетам на името)
Арабела
Фори и фазони
Бранко коцкица
Бушава азбука
Палавковците
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Barbie

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 07:32 #89003

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Јас сум од малку поновата генерација што не се сеќава на Бранко Коцкица. :zelen:

Серија one and only Дајте музика! :OK:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
Последна промена: 15 Дек 2010 07:38 by Синоличка.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 07:47 #89005

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Анабел кај ти текна на серииве :tupco: ама си ме вратила назад...БРАВО за темава :OK: ...сите сум ги гледала, ама најинтересна ми веше Арабела со прстенот...ти текнува ;)
Да ти го дополнам списокот, во моментов ми текнува на „Девојките на Марко“, „Автомен“(мислам така се викаше :sram: )после оние нашите македонски сега не ми текнува на името, ама беше нешто како „Децата од нашата улица“(со Ѓорѓи-трупче како дете)...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 13:54 #89052

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Супер тема! Јас се сетив на онаа, мислам дека беше англиска, со мајмунчето(шимпанзо), ама не ми текнува како се викаше. :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 14:00 #89057

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
super tema! bravo! Bas pred nekoj den si pomisliv kolku bi sakala uste ednas da go gledam Trajce drvarceto. Pokraj taa serija mnogu sakav da gledam busava azbuka, i tretata smena( ili vtorata ne se sekavam tocno kako se vikase) isto vazi i za bulki kraj sinite, devojkite na marko, decata od nasata ulica, beloto cigance. Imase togas mnogu ubavi serii za deca.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 14:00 #89058

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Мајмунчето Алис :)
Арабела и Румбурак, Бранко коцкица, Девојките на Марко... И мене нешто не ми текнува, мултитаскинг сум сега :) ама ќе ми текне па ќе пишам :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 14:00 #89059

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Мајмунчето Алис :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 14:02 #89060

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Мислам дека се викаше Мајмунчето Алис :wtf:
Уф сега не ми текнуваат имиња...

Супер - бабичка
Патот за Авонли:zelen:
Палавковци

.......
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 14:09 #89062

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
исто така пак сакам да ги гледам цртаните како мечето ушко, принцезата на зрно грашак....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 14:11 #89064

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Anna Molly wrote:
Мислам дека се викаше Мајмунчето Алис :wtf:
Уф сега не ми текнуваат имиња...

.......

Даааа... Така се викаше Anna Molly :) Thx :kiss:
Последна промена: 15 Дек 2010 14:11 by sandricka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 16:57 #89218

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Многу го сакав цртаниот Пчеличката Маја, нели оти така си се викам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:11 #89228

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Да не се повторувам, сите претходно споменати, Волшевното самарче и Kids Incorporated

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Zlatna, Elka

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:15 #89231

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Ааааа ме потсети Џема за серијава, дури со сестра ми битки водевме која ќе биде која :)

Инаку покрај набројаниве серии и филмови, ние обавезно си гледавме Жикина Династија, Какав деда такав унук, Бобо и Марија :) , обавезно секоја недела после Недељно поподне :P
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Roma

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:27 #89233

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
jema wrote:
Да не се повторувам, сите претходно споменати, Волшевното самарче и Kids IncorporatedE за ова браво! Оваа ми беше топ серија и во една иста ваква тема на стариот форум не можев никако да се сетам како се вика, а децава ми беа идоли и ја терав мајка ми да ми шие светлуцави облеки како нивните :hahaha:

Инаку ми беше омилена Втората (не третата) :hahaha: смена, и најавната шпица како ден денес ја памтам, ама на youtube ги има само епизодите, а шпицата не:(
Девојките на Марко, па онаа една серија со музика-Јас и ти, другари од седмо три..
Ако се за тука, би ги вброила и Бушава азбука и Шарам Барам:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:39 #89243

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Mama Ane wrote:
Инаку покрај набројаниве серии и филмови, ние обавезно си гледавме Жикина Династија, Какав деда такав унук, Бобо и Марија :) , обавезно секоја недела после Недељно поподне :P

Mama Ane :OK: bas posle Nedelno popodne :da:

Inaku i jas gi gledav:
Bosko Buha
Sandokan
Janusek
Branko kockica
Voslebnoto samrace
Bulki kaj sinite
Lesi
Filmcinja so ruski princovi i princezi

Ima uste ama ne mi teknuvat sega.......
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:44 #89251

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Сега ми текна на Бате Баже, Автограм и една серија како во подрум баше, не ми текнува како се викаше. А, омилена серија на сите времиња ми е Солунските патрдии, на памет ја знам.
Да не заборавам да ја спомнам Беверли Хилс :laugh:
Последна промена: 15 Дек 2010 17:48 by Roma.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:44 #89252

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Majsi wrote:
Sandokan
;) ;) :hahaha: :hahaha:
Мала интерна шала, ама морав :muahaha: :muahaha:
Инаку Жикина династија и јас многу ја сакав, посебно кога главни херои беа Марија и Бобо :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:47 #89256

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Сега ми текна и на Најсмешни видео инсерти секогаш ги даваа на Зимска рекреативна прогама.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:51 #89257

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
jema wrote:
Сега ми текна на Бате Баже, Автограм и една серија како во подрум баше, не ми текнува како се викаше. А, омилена серија на сите времиња ми е Солунските патрдии, на памет ја знам.
Да не заборавам да ја спомнам Беверли Хилс :laugh:

Песничката најавна беше: потпис тежок еден грам, Автограм Автограм :) И мене како низ магла ми проаѓа..
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 17:53 #89259

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
jema wrote:
Сега ми текна на Бате Баже, Автограм и една серија како во подрум баше, не ми текнува како се викаше. А, омилена серија на сите времиња ми е Солунските патрдии, на памет ја знам.
Да не заборавам да ја спомнам Беверли Хилс :laugh:

ДО РЕ МИ :da:
А ја памтите една шведска серија одеше на МТВ, со едно дете кое го киднапираа, мислам беше Златни дождови..и таа беше супер, а бе све беше супер во наше време:(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 15 Дек 2010 18:10 #89264

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
:da: ми текнува, мислам дека данска беше. Многу ги сакав приказните на Раскажувачот, тој со кучето покрај каминот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 16 Дек 2010 02:58 #89480

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Филмови:

Camp Cucamonga
Vegas Vacation

Серии:

Патот за Авонли
Училиште "Скршени срца"
Беверли Хилс
Тропска горештина
Плажата на залезот
Големи и мали
Бушава азбука
Супер бабичка
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 16 Дек 2010 03:28 #89503

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Сега читајќи ги сите серии наредени ми текна и на ова, добро не е во детски ама сигурно сите ја гледавме во нашето детство ...„Династија“ :) и сите заљубени во Џеф :tupco: :laugh: (мислам дека така му беше името :sram: ).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 16 Дек 2010 03:36 #89506

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Barbie wrote:

Camp Cucamonga

Еј ама ме потсети на песната од филмот, браво:)

www.youtube.com/watch?v=ZZLWX7HtwFM
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски филмови/серии од вашето детство 16 Дек 2010 03:57 #89518

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Annabel wrote:
Barbie wrote:

Camp Cucamonga

Еј ама ме потсети на песната од филмот, браво:)

Филмов ми е еден од најомилените филмови за тинејџери. Едно време го даваа на МТВ и баш би сакала пак да го даваат. Од филмови заборавив да ги напишам: Home Alone (двата дела), Dennis the Menace и The Little Rascals.
Последна промена: 16 Дек 2010 18:46 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.