Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Театар за деца и младинци

Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 14:17 #7686

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Sakavme Anja da ja nosime na kuklena pretstava vo T.C. Zebra, kolekata non stop ne vika (decko i e akter), ama nikako da se odlucime, zaradi virusite.

Vie gi nosite ova vreme decinjata na pretstavi?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:02 #7763

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
kade vo ,,zebra,,?ima teatar ili po povod praznicite se organizira nesto?
inaku vo teatarot za deca i mladinci uzivame koga odime.pretstavite im se fenomenalni.bi trebalo ovoj period da igra,,devojceto so kibritcinja,,lele kolku ja sakame ovaa pretstava.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:04 #7767

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Vase ne e bas teatar, nekoja improvizacija, ama ubava e i sredena salicka.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:07 #7771

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
a ima nekade programa kade sto moze da se vidi repertoarot?kontakt,tel,internet
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:11 #7774

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Ne znam dali ima. Edna koleska me izvestuva za sekoja nova pretstava (decko i e akter i on ucestvuva). Eve, vecer ke ja ima od 18h.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:16 #7781

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
fala ti,ke pobaram na informacii.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:34 #7793

 • sunshine
 • sunshine's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Карма: 1
Ние бевме на таа претстава во Зебра. Станува збор за куклена претстава и интересна е. Дамјан уживаше, он многу сака претстави и со внимание ги следи. Инаку го носам во театар некако не ни помислив на вирусите. Не сакам да се затвориме заради тоа. Викендов бевме и на детска филхармонија во Дом на АРМ и одлично беше.
Васе деновиве во Театар за деца ќе ја има девојчето со кибритчињата и сакав да одиме. Не сме ја гледале и баш сакам да одиме. Таму сите претстави ми се одлични. Дамјан сите ги памети и раскажува.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:37 #7797

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
sunshine напишал/а:
Ние бевме на таа претстава во Зебра. Станува збор за куклена претстава и интересна е. Дамјан уживаше, он многу сака претстави и со внимание ги следи. Инаку го носам во театар некако не ни помислив на вирусите. Не сакам да се затвориме заради тоа. Викендов бевме и на детска филхармонија во Дом на АРМ и одлично беше.
Васе деновиве во Театар за деца ќе ја има девојчето со кибритчињата и сакав да одиме. Не сме ја гледале и баш сакам да одиме. Таму сите претстави ми се одлични. Дамјан сите ги памети и раскажува.

Pa, da ti kazam izgleda i nie ke ja odneseme Anja. Znaci, super vi bese? Koleska mi mi rece deka e mnogu interesna i ne traela mnogu, okolu 40-tina minuti. A, i ne sum go gledala Zlatko (decko i)dosega vo niedna pretstava :blush:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 29 Дек 2009 16:46 #7804

 • sunshine
 • sunshine's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Карма: 1
Напишав порака и којзнае каде отиде :(
Сакав да ти кажам дека претставата е доста интересна. Децата ја гледаа вниматено за цело време а трае толку околу 40 минути. Не е богата со сценографија и костуми како во театар за деца, ама е одлична и актерите морам да ги пофалам беа навистина добри. Миалм дека треба да ја однесеш нема да погрешиш.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Театар за деца и младинци 04 Јан 2010 05:51 #9679

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
И ние ја гледавме, Зебра ни е во комшии и често ја носиме Ива таму. Во ист ден се сликавме со Дедо Мраз, добивме цртеж на лицето и гледавме претстава.

Претставата беше интересна и дечкото и девојката беа многу интересни. Ива беше облечена како Дедо Мраз и беше многу интересна зашто децата а и глумецот ја прашуваа дали е Баба Мразица.

Прв пат да ја видам да седи мирна еден час. Мислам само дека претставата требаше да трае 10 - тина минути пократко.

Инаку да и го кажам гафот што го кажа и за претставата во градинка:

"Имаше глувци на претставата" (мислеше на глумци) :)
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 11 Ное 2010 22:52 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Театар за деца и младинци 11 Ное 2010 22:53 #71367

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Еве Овде може да го видите репертоарот на Театар за деца и младинци.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Театар за деца и младинци 12 Ное 2010 00:09 #71386

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
минатата недела бевме на роденден во тетарот и ја гледавме Малата сирена.
Секој пат ме одушевуваат овие претстави, и имам само пофални зборови. Од костуми до глума, се е прекрасно.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 12 Ное 2010 00:10 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Театар за деца и младинци 12 Ное 2010 00:13 #71387

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Жената (Бубе) што ги шие костимите ми го шиеше невестинскиот фустан. Колку ми беше интерсно кога ќе отидев таму и кога ќе ги гледав костимите за новите претстави. Колку само труд, време и љубов се вложени во нив.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Театар за деца и младинци 01 Јул 2011 12:49 #143906

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Вчера бевме на претставата "Рекламна Бајка". Многу беше интересна, децава не се помрднаа цело време, а костимите - wow, прекрасни. Е сега салата не одговара баш, рамна е, па децата не можат убаво да гледаат освен ако не се во скут или потстанати. Ама тоа ни е понудата сега за сега.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Театар за деца и младинци 02 Јул 2011 03:51 #144080

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
nie bevme na pred-premierata.predstavata e odlicna,nemam zborovi :OK: i definitivno ni treba pogolem i pouabv detski teatar!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 02 Јул 2011 04:21 #144086

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Видов дека театарот има нова претстава ама кажете ми како е внатре во театарот летно време? Ние редовно одиме од октомври до април. Летните месеци мислам дека е многу топло па ич не сум помислувала да го носам таму синко :wtf: .
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 06 Јул 2011 14:54 #144164

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
vnatre e klimatizirano.koga se golemite gorestini po gradskiot asfalt,super mesto za kuliranje so decata.samo treba da proveris koga imaat kolektiven odmor.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 22 Дек 2011 09:20 #172265

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Премиера на „Волшебникот од Оз“

Претставата „Волшебникот од Оз“, мјузикл според Лиман Френк Баум, во режија на Боњо Лунгов од Бугарија, вечерва премиерно ќе биде изведена на сцената на Театарот за деца и младинци

Во претставата настапуваат Нина Деан, Драган Довлев, Тања Кочовска Павловска и др. Директорот на Театарот за деца и младинци, Драган Довлев, вели дека претставата е работена според сите прописи и театарски стандарди како ретко која претстава досега.

- Подготовките почнаа летото. Со музички проби почнавме на 1 ноември, а со сценски на 17 ноември. Сите рокови што си ги зададовме беа испочитувани. Многумина од актерите, меѓу кои има многу млади, првпат работеа со Лунгов, кој е основоположник на куклената театарска сцена во Македонија - истакна Довлев.

Оваа претстава, посочи тој, може да влезе во топ 5 претстави на Лунгов.

- Со овој проект Театарот за деца и младинци ја комплетира односно ја реализира во целост програмата за 2011 година - рече Довлев и додаде дека репризата на претставата ќе биде на 26 месецов. Режисерот Лунгов истакна дека претставата била голем предизвик за сите и оти со многу труд успеале да направат современа претстава што е во рангот на мјузикл.


Премиера на „Волшебникот од Оз“
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Театар за деца и младинци 22 Дек 2011 09:40 #172272

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Досега сите претстави на Боњо Лунгов не оставиле без зборови. Обавезно ќе одиме и на оваа! :OK: И јас се радувам на претставите во Театарот за деца и младинци исто колку и синко (ако не и повеќе) :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 22 Дек 2011 11:25 #172296

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Anabel fala ti mnogu za ovaa super vest! Volsebnikot od Oz mi e omilena na site vreminja,a kako sto kaza i Sanja, Bonjo Lungov e reziserska legenda i ima isklucitelen talent za dolovuvanje na onaa magicna atmosfera neophodna za detska pretstava. Lele odvaj cekam da i ja vidam reakcijata na Jana,zasto prikaznata vekje ja znae na pamet :love:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 22 Дек 2011 15:15 #172334

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
lungov e istiot onoj reziser shto ja rezirashe predstavata ,,makedonska prikazna,,?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 22 Дек 2011 19:43 #172363

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Ние си бевме вечерва во театарот, на роденден, на претставата Лакомата меца и си поминавме фантастично, децава се скршија од смеење, а и ние возрасните.
Секоја чест за актерската екипа! Откако отиде прв пат на претстава, Јана е обземена од театарот и постојано сака да оди, што искрено многу ми е ќејф :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 23 Дек 2011 05:04 #172376

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Mama Vase wrote:
lungov e istiot onoj reziser shto ja rezirashe predstavata ,,makedonska prikazna,,?

Да, тој е.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Театар за деца и младинци 23 Дек 2011 05:14 #172379

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Mama Vase wrote:
lungov e istiot onoj reziser shto ja rezirashe predstavata ,,makedonska prikazna,,?

Да Васе, Македонка приказна, Попот и неговиот слуга будал, Девојчето со кибритчиња, Бескрајни соништа...

Едноставно, нема утка кај него :OK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Театар за деца и младинци 23 Дек 2011 09:38 #172409

 • nnatasa
 • nnatasa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 194
 • Thank you received: 164
 • Карма: 2
i nie prv pat bevme minatiot petok na crvenkapa alijas "pekanana" :)) cudo! deteto sedese celo vreme i ko opieno gledase vo pretstavata... odusevena bese i saka pak :)
So zadovolstvo konstairam deka imame prekrasni akteri, profesionalci vo sekoja smisla!
Mi se dopadna i toa sto ja promenile malku prikaznata pa nema "secenje mese" "lapnuvanje" baba ili dete... likot Ivanka za skoloto i za neznalicite... so eden zbor fenomenalno!
Ako od skoro od se, vo nasevo opstestvo sum dignala race, Za teatarot za deca sum prosto odusevena!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, Nebo
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.