Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 08 Јан 2010 18:26 #11793

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Inicka_08 напишал/а:
Nieden film ne sum gledala poveke od dva pati, kolku i da e dobar filmot.

I jas isto. Mnogu mi e bezveze da gledam film koj go znam na pamet.. Najcesto ne praktikuvam da gledam filmovi sto veke sum gi gledala, a ako toa se sluci, togas go gledam filmot koga ke go podzaboravam.
The administrator has disabled public write access.

Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 14 Сеп 2010 04:01 #51557

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Scream (сите 3 дела), Father of the Bride (и двата дела), 10 Things I Hate About You, Dumb & Dumber, Three Men and a Baby, Three Men and a Little Lady, It Takes Two, и др.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 14 Сеп 2010 04:13 #51563

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 14 Сеп 2010 04:15 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 14 Сеп 2010 07:06 #51664

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
Sam doma 1 i 2 del
Titanik
glupaviot i poglupaviot
Spiderman 1,2,3
Tetoviranje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 14 Сеп 2010 12:56 #51703

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
Френки и Џони
Есенски легенди
Храбро срце.....и мн.др.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 14 Сеп 2010 16:50 #51819

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Многу филмови сум изгледала повеќе од пет пати. Еве Богдана ме потсети на Легенда за есента и Храбро срце.
Потоа:
-Кога ќе пораснам сакам да бидам Кенгур (пак би го гледала)
-Казанова
-Исус од Назарет
-Престиж
-Глуп и поглуп
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 17 Сеп 2010 18:33 #52823

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Love actually, Дневникот на Бриџит Џонс, 13 Воин, Храбро срце и др.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 17 Сеп 2010 19:41 #52838

 • Magdalenaa
 • Magdalenaa's Avatar
Love Affair
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Сеп 2010 13:53 #54816

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Dirty dancing е филм кој колку пати и да го гледам никогаш нема да ми здосади. Едно време дури и скоро сите реплики во филмот ги знаев на памет.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 26 Окт 2010 18:35 #65193

 • dadicka
 • dadicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
vljubuvanje(folling in love)so meril strip i robert de niro
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi

Ре: Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 05 Ное 2010 15:45 #68940

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Igra na sudbinata,i 100 pati da go gledam sekogas mi e interesen
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 03 Јан 2011 05:02 #98118

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
George of the Jungle so Brendan Fraser...go obozavam glumecot :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 03 Јан 2011 11:53 #98156

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
"Dump and dumper" i "The mask" i dvata so Jim Carrey, sekogas koga gi gledam se gazam od smeenje. Potoa "Love actually" i "Bridget Jones Diary" I i II. sakam angliski filmcinja isprepletei so nivniot tipicen humor, navistina imaat nekoja posebna "draz".

Isto taka i trite dela od opusot na F.F. Copola "The Godfather" gi smetam za antologija.
Последна промена: 03 Јан 2011 11:58 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 29 Мар 2011 11:37 #126258

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ima mnogu od ovie sto veke se nabrojani, a jas ke go izdvojam Love Actually. Poveke od 10 pati go imam gledano i uste 100 pati da go gledam nema da mi zdosadi :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: vodolija

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 29 Мар 2011 17:26 #126454

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7


Shall we dance ?

Jennifer Lopez, Susan Sarandon i Richard Gir.

После тој филм сонувам да се запишам на модерни танциииии!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Апр 2011 12:29 #133034

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Como agua para chocolate (1992)
Како вода за чоколадо

Во едно село во Мексико, живеат Педро и Тита, кои ќе се вљубат, но не можат да ја исполнат желбата да бидат еден со друг. Причина е нејзината мајка која не дозволува да се венчаат, бидејќи сака најмала ќерка да се грижи за нејзе, правило кое отсекогаш важело во нејзиното семејство и нема шанси да се прекрши. Наместо тоа мама Елена решава да го ожени Педро за најстарата ќерка (која мора да се мажи прва), а тој прифаќа само од желба да биде покрај Тита. Сега тие живеат во иста куќа, и никој не може да ја забрани нивната љубов, ако им го забранија бракот. Но Тита открива дека со правилно комбинирање на состојките кога готви, може да прави вистински чуда.

Прекрасна приказна, која мора да се погледне.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 30 Апр 2011 12:30 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Апр 2011 13:56 #133045

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Ane kaj moze da se najde ovoj film????
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Апр 2011 16:29 #133057

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Порано постојано го премотував „Speed“ со Keanu Reeves. Многу ми беше симпатичен и сигурно сум го гледала повеќе од 5 пати.
А во последниов месец, цртаните филмови со Шрек ги гледам по 5 пати дневно. Веќе ги научив сите реплики, песнички и која сцена следува :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Апр 2011 18:14 #133061

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
На пример, Lord of the rings, трите дела си ги гледав неколку пати, ги обожавам.

Зоја, ме насмеа со Шрек :laugh: , јас Петар Пан 2 го гледав па може 15 пати заради Лука (и ред други)! Сега секој ден на репертоар е Jungle book :laugh:
Последна промена: 30 Апр 2011 18:15 by Nebo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Апр 2011 18:28 #133062

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Nebo wrote:
На пример, Lord of the rings, трите дела си ги гледав неколку пати, ги обожавам.

Isto i nikako ne mi e zdosaden :poimnemam:
Za drugi bas i ne se sekavam :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Апр 2011 18:51 #133064

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
macika wrote:
Ane kaj moze da se najde ovoj film????
филмот го гледав прв пат на телма телевизија. потоа го најдов во една видеотека во која работев пред можеби десет години. инаку на телма го изрепризираа неколку пати (ко што прават нели сите со филмовиве) ама ич не им замерив. :zelen:

сега не знам дали може некаде да се најде снимен. а да го најдам на дивиди би си го купила. ептен ми се допаѓа.
инаку заборавив да пишам дека е правен според истоимена новела од мексиканската писателка Лаура Ескивел.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Апр 2011 21:17 #133073

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
'Зборувај со неа' и 'Враќање' од Алмодовар, ремек дела од филм!
Volver
Talkt to her


Уште еден шпански Mar adentro , тотално фантастичен филм, но неверојатно потресен. ММ не ми дава веќе да го гледам, многу плачам.
На времето кога учев шпански гледав многу филмови од тоа говорно подрачје. Аргентинците и Шпанците се закон.

Потоа евергрините Love actually, French kiss, Schrek, Finding Nemo, Ratatouille, Однесено со Виорот, Исус од Назарет, Сексот и Градот 1.


Многу уствари, јас си гледам филмови по неколку пати ако ми се допаѓаат.
Последна промена: 04 Авг 2012 13:01 by Big Sister. Причина: da se ureduvaat linkovi
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 03 Авг 2012 05:38 #209365

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Atila - kralot na hunite I gladijator - gledani po 100 pari :kez:


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 04 Авг 2012 03:57 #209441

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Gospodar na prstenite - trite dela, fantasticni se, mozebi gi imam gledano i povekje od 5 pati :roll:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 25 Дек 2012 08:02 #227316

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
Дефинитивно тоа е „Сам дома 1,2 и 3“ филмови кои баш пред овие новогодишни и божиќни празници ми се како коњак, да се изнасмеам и фино да си заспијам...
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.