Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати

Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 03:55 #4513

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Има филмови кои доволно ми е еднаш да ги погледнам и никогаш повеќе. Но има и филмови кои секој пат одново кога ги гледам уживам. Не ми е здодевно, дури и знам дека ќе ги гледам пак со задоволство.

- Како вода за чоколадо - прекрасна и поинаква приказна за љубовта и филм кој ми е еден од најомилените. Ви го препорачувам да го погледнете.
- Опасни врски, Време на невиност, Господар на прстените, Најслатко нешто (единствена комедија која никогаш не ми е здодевна) ....

е овие засега ми текнуваат.

Кои се филмовите кои ги имате гледано повеќе од пет пати, затоа што сакате, а не затоа што ги репризираат на тв ? :laugh:

и зошто сакате да ги гледате, би било добро да напишете...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 04:54 #4532

 • misticia
 • misticia's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Симона и Мартина :)
 • Теми: 107
 • Thank you received: 3
 • Карма: 27
Кум првиот и вториот дел сигурно ги имам гледано над 7 пати, третиот дел два пати
нема потреба да коментирам зошто го сакам овој филм - самиот е приказна за себе
Илузионист го имам гледано сто пати, затоа што самиот филм е прекрасна илузија
Сексот и градот играниот филм зошто ја сакам Кери како лик
Лоши момчиња 1 со Вил Смит - одамна го немам гледано
Исус од Назарет сите делови зошто е најверодостоен на Библијата, баш како што е напишано тече и филмот, другите филмувани делови од Библијата немаат многу врска со она што го пишува таму

Сакам стари добри филмови

Ај доста ви е се одјавувам
Последна промена: 27 Дек 2009 03:26 by Big Sister. Причина: темата е за филм
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 04:58 #4533

 • malecka
 • malecka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 15
 • Карма: 0
amerikanska pita :)
Последна промена: 27 Дек 2009 03:24 by Big Sister. Причина: рековме филм, не серија
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 05:00 #4534

 • Tivona
 • Tivona's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Sliding Doors со Gwyneth Paltrow, не знам како е преведен на македонски! Интересен филм, најверојатно е во жанрот на романтична комедија, а може и драма, кој според мене носи една силна порака до сите нас, а тоа е дека животот може да ни се промени за само дел од секундата и дека независно кој пат го чекориме, не смееме да ја потцениме моќта на судбината! Вреди да се погледне :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 12:05 #4570

 • monikaK
 • monikaK's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 5
 • Карма: 1
Ima dosta filmovi sto sum gi gledala poveke od 5 pati no na prvo mesto mi e seksot i gradot.Gledan mi e na site televizii kaj sto ima igrano,gi gledav i reprizite a posledniot komentar od mm koga me vide deka pak go gledam bese "Na pamet go ucis" :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 12:10 #4573

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Глуп и поглуп на прво место :) 100 пати да го гледам, пак ќе се смеам како ненормална :) Тетовирање, Шесто сетило, Кога јагнињата ќе стивнат (на овие ми текнува) :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 13:08 #4591

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Dzorz vo dzunglata,golemata debela laga,Isus od Nazaret.
Sum gi gledala poveke pati zosto Filip sekogas tie gi pusta pa se zagleduvam so nego,a Isis od Nazaret go gledam posto mi e ubav
You make me happy
Последна промена: 27 Дек 2009 03:28 by Big Sister. Причина: филмови само, не серии
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 13:35 #4618

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Мојата голема дебела грчка свадба, Fifty first dates, Hangover, The Holiday, Devil wears prada, Marley, Slumdog millionaire i drugi koi ne mi teknuvaat vo momentov

Koj ne go gledal The Holiday so Cameron Diaz i Kate Winslet da go gleda, prekrasen e
Последна промена: 27 Дек 2009 03:28 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 13:46 #4635

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Glup i poglup i Apokalipto.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 13:54 #4648

 • Koni
 • Koni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 326
 • Thank you received: 102
 • Карма: 9
Pretty woman, Dirty dancing овие ги имам гледано, па незнам колку пати
M 2007 :srce:
MM 2010 :srce:
Последна промена: 24 Дек 2009 13:57 by Koni.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 14:05 #4663

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ima poveke, vo momentov mi teknuva samo na Cool runnings. Uste sto pati da go gledam ke mi bide interesen i smesen.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 24 Дек 2009 14:16 #4677

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Monika напишал/а:
Pretty woman, Dirty dancing овие ги имам гледано, па незнам колку пати

auuu da i jas sto pati gi imam gledano
Sam doma mi e od komediite HIT
Zivotot e ubav kolku pati i da go gledam , sekogas placam
Tetoviranje go obozavam isto , epten e vo skopski zargon
ima i drugi ama na koj da mu tekne sega
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 29 Дек 2009 20:36 #7961

 • Ivana
 • Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Sweet and Tender Hooligan
 • Теми: 162
 • Thank you received: 16
 • Карма: 6
Filmovite na Woody Alen, mnogu go sakam negoviot humor, Bumerang srpski film mnooogu dobra komedija, Cetiri sobi, ima mnogu ne mi teknuvaat site
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Дек 2009 02:15 #8086

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
kill bill :laugh: двата дела сум ги гледала повеќе од пет пати.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Дек 2009 02:36 #8095

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Nepristoen predlog ne poveke od 5 pati ama poveke od 10 :laugh:


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Дек 2009 02:58 #8113

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Nieden film ne sum gledala poveke od dva pati, kolku i da e dobar filmot.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Дек 2009 03:05 #8118

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Pretty woman,Dirty dancing,Nie ne sme angeli1,Betoven,so Sandra Bulok i Meg Rajan,Лоши момчиња 1...Ги има доста но неможам да се сетам.Едноставно ме опуштаат
Последна промена: 30 Дек 2009 03:06 by EckaGj.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Дек 2009 03:16 #8125

 • M-A-M-I
 • M-A-M-I's Avatar
 • Offline
 • new born
 • никогаш не вели никогаш!!!
 • Теми: 22
 • Карма: 2
ОРКАНСКИ ВИСОВИ Е филм кој сум го гледала над 20 пати...хехеех
многу ми е убав филмот,и пак да го даваат пак ке го гледам..
после ПЛАВАТА ЛАГУНА,има и други ама во моментов не ми текнуваа
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Дек 2009 03:58 #8143

 • redsonja
 • redsonja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • љубовта е се
 • Теми: 505
 • Thank you received: 635
 • Карма: 64
Легенда за есента, над 10 пати сигурно. И секогаш плачам...
Моите клунчиња
Ј. 08.08
Д. 10.10
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 30 Дек 2009 13:11 #8220

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
"Животот е убав". Сум го гледала и повеќе од 5 пати.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 08 Јан 2010 02:50 #11472

 • fibimk
 • fibimk's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 50
 • Thank you received: 7
 • Карма: 7
Lara Kroft,Deep Impact,Armagedon,Koga jagninjata ke stivnat,Titanik....Ima dosta ama nekoi stvarno e zadovolstvo da se gledaat poveke pati. ;)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 08 Јан 2010 03:13 #11478

 • Arhangel
 • Arhangel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 28
 • Карма: 1
Top Gun so Tom Kruz...Koga brat mi bese 6-to oddelenie,filmov mu bese hit..Go imavme na kaseta,i posto se pogodvev sekogas vo ista smena so nego,ednostavno,znaci bev primorana da go gledam SEKOJ den vo tekot na taa ucebna 92-93.. :laugh: ...Znaci,edno 250 pati..Rekorder sum,zar ne? :laugh: :laugh: :laugh:
Se razbira,gi znaev site repliki vo filmot napamet!! Ama sepak go zasakav,ne sakajki.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 08 Јан 2010 04:10 #11522

 • desi4ka
 • desi4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Titanik
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 08 Јан 2010 04:55 #11552

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Е сега ме потсетивте - Топ Ган, Валканиот танц, Коктел - се труевме со нив.
А да, Момчешка вечер со Том Хенкс - :D има уште, ај ке се сетам
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 08 Јан 2010 04:56 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Филм кој сте го гледале повеќе од пет пати 08 Јан 2010 12:32 #11601

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Убава жена -седум пати и уште толку би го гледала.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.