Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Предлог за добри комедии?

Предлог за добри комедии? 10 Ное 2012 12:08 #220840

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Ајде, кажете добри комедии, романтични комедии и слично... да се наоружам да гледам после ЕТ :cvet:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предлог за добри комедии? 10 Ное 2012 12:48 #220843

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Adelle, jas bi gi zemala site sezoni na Seksot i gradot, plus dvata filma. :cvet:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предлог за добри комедии? 10 Ное 2012 13:46 #220850

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Curb your enthusiasm
Seinfield
Modern family

Ова се серии.
Последна промена: 10 Ное 2012 13:47 by Зока. Причина: дополна
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предлог за добри комедии? 10 Ное 2012 15:13 #220860

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
 • Карма: 1
Адел, на kinoteka.org/mk/ќе најдеш многу комедии.

Јас послeдна ја гледав What to Expect When You're Expecting.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предлог за добри комедии? 10 Ное 2012 17:03 #220877

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Идејава на Сања за Сексот и градот е топ, јас си ги имам симнато сите серии и одвреме навреме си ги пуштам да ги гледам и никогаш не ми се досадни. Уште една таква незаборавна серија, најдобрата комедија на сите времиња и мислам дека никогаш повеќе никој нема да го надмине нејзиниот успех - серијата Пријатели. Овие две серии и постојано ќе си бидеш со насмевка на лицето :chilpil:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Предлог за добри комедии? 11 Ное 2012 04:07 #220902

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Crtani filmovi :)
Madagaskar,Ice Age, Smurfs... Ili starite na Disney, bez razlika kolku pati i da sum gi gledala sekogas moze uste ednas :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy, Elka

Ре: Предлог за добри комедии? 11 Ное 2012 14:10 #220941

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
what happens in vegas
the back up plane ( za mamicki I tatkovci :srce: )
grown ups
old dogs ( smeenje do solzi )
the notebook ( romanticen, film za placenje - the best movie ever! )

Koga ke mi tekne drug ke pisam


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.