Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: In memoriam

In memoriam 21 Дек 2009 05:17 #1646

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Почина актерката Британи Марфи


Американската актерка Британи Марфи почина ненадејно во една болница во Лос Анџелес, како резултат на ненадеен срцев удар. Имаше само 32 години.
Британи стана позната со улогата во филмот "Clueless", од 1995 година, а потоа се појави во многу филмски хитови како „8 милји„ ; „ Град на гревот„ ; „Девојки од предградието„ и други.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 21 Дек 2009 05:20 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 05:20 #1649

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
:ohmy: :ohmy: :ohmy:
Божее...жално :( Навистина жална и запрепастувачка вест :(
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 05:27 #1657

 • JaNiTa
 • JaNiTa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Аууу, не ми се верува, уф се наежив цела :(
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 05:30 #1662

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Леле човече, многу ми е жал, ми беше многу симпатична:(
32 години... страшно...
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 05:32 #1663

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Zalno :(
Ova e deneska vtora zalna vest sto ja slusam.Denes pocinal i novinarot Nedzad Memic inaku moj skolski :(
Bog da gi prosti.
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 05:39 #1669

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Леле нема 20мин од кога ја прочитав веста на интернет, ептен ми е жал, не ми се верува, толку е млада.... :(
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 15:41 #1903

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Neka pociva vo mir, zalno:(
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 15:44 #1908

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Lele zalno,neka pociva vo mir
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 16:58 #2021

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
Kerka mi koga vrisna nokeska(na net ushte sinoka imashe),se ubi od plachenje,do sabaile plachela...mnogu ja sakashe,imashe i nejzini sliki vo soba :(( I denes mi e mnogu zalen denot,jas bev bolna koga M.J.umre nemozev da se sozemam ,vaka mi se natazi devojcheto i za Hit Ledzer sega i za Britani Majer...mnogu zalno
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
Последна промена: 21 Дек 2009 18:21 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 17:01 #2026

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Neka pociva vo mir
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 18:10 #2105

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Zalno, no curata imala problemi so srceto od dete.
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 18:14 #2108

 • beti24
 • beti24's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
жалничко,нека почива во мир
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 18:22 #2123

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
Ne e vazno sto imala problem so srceto......i onaka nema 100% zdrav chovek :(((
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 19:36 #2160

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
не можам да поверувам ,многу жално нека почива во мир.
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 20:27 #2224

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Многу жално ,нека почива во мир:((
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 20:28 #2227

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 903
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Ама се шокирав!!!Леле греота!
Нека почива во мир...
??
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 21 Дек 2009 20:41 #2238

 • bubamara***
 • bubamara***'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • одмаздата е најдоба кога се сервира ладна
 • Теми: 45
 • Карма: 3
Se potresiv...ne mi se veruva :( mnogu mi e zal...tolku mlada...neka pociva vo mir :(
ti, sonce i mesecina i tocka i cela vselena...
The administrator has disabled public write access.

Одг: In memoriam 25 Дек 2009 01:25 #5186

 • mama Mia
 • mama Mia's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 16
 • Карма: 1
I mene mi e zal i neka pociva vo mir. Kazuvaat kaj nas na vesti deka golema uloga igra sto taa bila zavisna od midicina i po se izgleda toa e najgolemata pricina za nejzinata smrt. Zalno, sto lugeto si go opropastuvaat zivotot so sekakvi drogi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam 29 Ное 2010 22:18 #79761

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Почина Лесли Нилсен
Почина актерот-комичар Лесли Нилсен, ѕвездата на „Има ли пилот во авионот“ и „Голи пиштоли“, почина на 84 години.

Тој почина во болница во Форт Лодердејл, каде беше лекуван од пневномија, рече неговиот агент Џон Кели.

Нилсен, кој беше роден во Канада, почна како сериозен актер, но во 1980-та, неговата ролја како безнадежен лекар во комедијата „Има ли пилот во авионот“, го направи филмска ѕвезда.

Кариера

Се појави во повеќе од 100 филмови, а имаше и ѕвезда на холивудската Патека на славните.

„Крај него беа пријателите и неговата сопруга, тој само заспа и почина“, рече неговиот внук Даг Нилсен за новинската агенција АФП.

Роден во канадскиот град Реџина во 1926-та, Лесли Нилсен уживаше во актерската кариера која се протегаше шест децении.

Тој почна како телевизиски актер во Њујорк во 1950, настапувајќи во околу 150 драми во живо.

Во средината на 50-тите се пресели во Холивуд, каде ја почна филмската кариера во водечки улоги, искористувајќи го својот убав изглед и висината од 187 сантиметри.

Во 1980, неговата изведба на ладнокрвен лекар во комедијата „Има ли пилот во авионот“, го претвори во талентиран кловн.

Тоа беше улогата во која се прослави со фразата „Не ме нарекувај Шрли“.

„Голи пиштоли“

Успехот во „Има ли пилот...“ му донесе улога во телевизиската комедија „Полициска единица“, каде го играше Френк Дребин, агент склон на инциденти.

Истата улога ја имаше во трилогијата „Голи пиштоли“, каде настапуваше заедно со Присила Присли.

Пред речиси две седмици - на 84 години - Нилсен беше однесен во болица во Флорида, каде што живееше, болен од пневномија.

Неговата состојба се влоши во последните два дена - роднините рекоа дека починал мирно.

BBC- macedonian
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 29 Ное 2010 22:19 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam 29 Ное 2010 23:57 #79789

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
RIP :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam 30 Ное 2010 01:06 #79796

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Za greota...Neka pocivaat vo mir :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam 30 Ное 2010 02:41 #79818

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Bas mi e zal dobar i interesen glumec bese -neka pociva vo mir:(
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam 30 Ное 2010 02:45 #79822

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Нека почива во мир
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam 30 Ное 2010 20:40 #80348

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
bog da go prosti
covekov vo legendi treba da go stavat, eve vo negova cest eden klip

flimmr.passagen.se/movie/a_funny_scene_f...the_naked_gun.action
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: In memoriam 23 Мар 2011 19:10 #124963

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Почина Елизабет Тејлор


Во 79-та година од животот, денеска (23.03) почина Елизабет Тејлор, една од најславните холивудски актерки на 20-от век.


Американската актерка, позната по своите сини очи и осум бракови зад себе, оствари извонредна филмска кариера. Двојната добитничка на Оскар веќе подолг период се бореше со различни болести, а пред извесно време и‘ беа констатирани и срцеви проблеми.
Меѓу бројните улоги, највпечатливи остануваат оние во филмовите „Клеопатра“ и „Кој се плаши од Вирџинија Вулф?“. Врвот на кариерата го достигна во периодот на 50 и 60-те години на минатиот век, кога четири години по ред беше кандидирана за Оскар. Во младоста беше сметана за една од најголемите актерки и најубава жена во светот.
Елизабет Тејлор беше родена на 27 февруари 1932 година, во Лондон.

Извор
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.