Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Последен гледан филм

Ре: Последен гледан филм 20 Ное 2013 12:59 #245939

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Black Swan :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 22 Ное 2013 08:19 #246038

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Now you see me - интересно филмче, акција во комбинација со илузионистички трикови.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 22 Ное 2013 17:46 #246071

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
go gledav filmov pred eden mesec i navistina e super. samo na momenti mi bese prebrzo dejstvoto, pa se slucuvase da premotam nazad nekoja scena za da ja razberam :hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 24 Ное 2013 13:42 #246131

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
The Counselor - не ми се верува како толку добар режисер како Ридли Скот и екипа на добри глумци Бред Пит, Камерон Дијаз, Пенелопе Круз и Хавиер Бардем може да направат ваков лош филм. Катастрофа невидена.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 24 Ное 2013 18:58 #246144

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Prisoners.... stvarno e napnat, ama super film :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 18 Јан 2014 16:55 #248031

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Un plan parfait

Романтична комедија што многу ме бендиса. Екстра е за релаксирање и опуштање,поготово ако сте имале напорен и стресен ден :pukanki:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 18 Јан 2014 17:44 #248034

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
The Graviti i Captain Phillips - dvata me bendisaa ... napnati do beskraj, emocii eden ton ... Za denovivie na rapertoar mi se Her i Philomena , pa kje pisam impresii ..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 20 Јан 2014 04:50 #248073

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
About Time и многу ми се допадна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 20 Јан 2014 05:42 #248075

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ни пуштија на Бум тв нови канали, а еден од нив е Фокс филмови. И има одлични филмчиња. Пред некој ден го даваа Аватар, ме воодушеви филмот.

А последен филм кој го гледав беше синоќа - The Deep End of the Ocean, потресна семејна драма за киднапирањето на 4 годишно детенце, кое мајка му ќе го најде после 9 години. Филмов е преполн со емоции и многу реален.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 22 Јан 2014 05:40 #248129

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Го гледав вчера толку фалениот и извикан The Wolf Of Wall Street со Леонардо Ди Каприо....и пукнав од досада.
Нема да бидам расипан трејлер не раскажувам ама ништо не се дешава....само едно те исто...секс,курва.дрога, :prcprc: па ајмо опет :prcprc: дрога, курва.....а го развлекле, го развлекле...леле мајко....ова ке го собере и во 1 саат па ќе биде интересен а не во 3!!!!
А за глумата на Лео немам коментар. Мене ми е еден од омилените нема збор дека во секој филм е супер, глуми лудило....само филмов ми е :ljuta:
Камо бре смајли што спие ли зева...немам јас :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 22 Јан 2014 10:03 #248131

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Mene periodov mi trgna so gledanje na lesni filmcinja i komedii. Pred nekoj den go gledav Last Vegas so Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman i Kevin Kline. Temata e slicna na Hangover, ama slatko se iznasmeav i toplo go preporacuvam :OK:

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: forumce

Ре: Последен гледан филм 10 Фев 2014 05:17 #248512

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Волкот од Вол Стрит - одличен
Колку што не можев да го поднесам младиот Леонардо Ди Каприо, толку сега ми е :cmok: :opaa:
Во последните неколку филмови се покажа дека старее како виното, и во изгледот и во изборот на проекти.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 11 Фев 2014 08:47 #248537

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
jas gi izgledav site od nominiranite za oskar
silen vpecatok mi ostavi American Hustle i Nebraska, drugite mi bea onaka a definitivno ic ne me bendisa sto duri ne go ni dogledav e Волкот од Вол Стрит
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 11 Фев 2014 15:29 #248543

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
21 Jump Street
Комедија демек ама ништо посебно...одвај чекав да заврши.

Пред него го гледав - This means war и тој е добар. Исто комедија ама интересен е ...го препорачувам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 12 Фев 2014 12:06 #248561

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
American Hustle pocnav i nemozam da go gledam. Ic ne mi e interesen.
Od Gravity kompletno se razocarav. Dosada ziva nikakva prikazna tolku monotono uzasno.
Najverojatno e dobar da se gleda vo kino samo zaradi efektite.
Volkot od Wall Street go gledav i e OK.
Isto go gledav i Dallas Buyers Club i mislam deka glavniov glumec defintivno dobiva Oskar.
Posledno dobro gledano e Philomena.
Последна промена: 12 Фев 2014 12:10 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 17 Фев 2014 08:38 #248729

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Vikendov go gledav White House down koj mi go preporacaa kako dobar. Filmot e interesen, ima akcija i vozbuda, ama sepak ima i mnogu nerealni elementi, taka da na skala od 10 bi go ocenila so 7,5 :roll:

Последна промена: 17 Фев 2014 08:39 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 09 Мар 2014 12:05 #249123

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Red Lights so Robert De Niro i Sigurney Weaver. Napnata drama, so dejstvoto mnogu slicna na Sixth sence. :OK:

The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 09 Мар 2014 12:08 #249124

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Јас го гледав Frozen. Ама на син ми и маж ми не им беше интересен и така сама си го догледав :)
Последна промена: 09 Мар 2014 12:13 by Zoja.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 15 Мар 2014 16:55 #249233

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
macika wrote:
Isto go gledav i Dallas Buyers Club i mislam deka glavniov glumec defintivno dobiva Oskar.

Bravo macika za dobrata prognoza, navistina filmot zema Oscar i za glavna i za sporedna maska uloga :OK:

Jas vcera go gledav filmov i epten me bendisa
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Последен гледан филм 16 Мар 2014 12:39 #249235

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Doubt - Сомнеж - со Мерил Стрип и Филип С. Хофман. Ме воодушевија актерите.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 16 Мар 2014 13:10 #249237

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
12 years a slave.Odlicen mi bese.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 19 Мар 2014 08:34 #249321

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
“Момчето во пругасти пижами“ - ме потресе максимално. Се работи за две деца на 8 години кои ќе се запознаат во втората светска војна. Секое на своја страна од жицата од концентрациониот логор.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 19 Мар 2014 13:11 #249331

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Sum go gledala filmot Sister ahhh :tazna:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 20 Мар 2014 04:58 #249338

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
"Blue Jasmine". Sosema zasluzen Oscar za Cate Blanchett :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Последен гледан филм 31 Мар 2014 15:54 #249563

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Gravity go gledav , ubava e prikaskata ama predvidliva mi bese nekako ,vo kino da go gledav drugo ke bese
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.