Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Дали одите во театар?

Ре: Дали одите во театар? 01 Мар 2014 18:54 #248998

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Темава фатила прашина :D
После шест месеци пак во театар. Сега во новиот да го сефтосаме.
Театарот како објект ми се допадна иако е премногу злато, злато, злато, ама па кога ќе размислам театар ме асоцира на таков сјај и амбиент.
Пред да кажам мислење за претставата само уште ова - билети добивме гратиси од една комшика работи во едно скопско радио. и одиме на билетара ја викаат една госпожа која веројатно им е главна и таа уште подналутено зошто ни дале билети ?!? па ја не ги крадев!
Наводно имале полна сала ученици па затоа никој медиум не давал билети, а овие нас што ни дале утнале. И уште онака не предупредува - ако биде галама не знам како ќе гледате. еве ви сега во ложа билети :aham:
мераци. ложата е топ!!!
А имаше и други гости освен ученициве (кои беа за пофалба). а смешно ни беше што прво дојдоа група монаси, па по нив пензионерки и мм коментира- овие ли се ученици ???
:D

Инаку бевме на „Вечната куќа“. Бев со голема резерва оти слушав различни коментари од тоа дека е премногу долга- трае 4 часа, до тоа дека е здодевна и тн.
Мене не ми беше проблем времетраењето, а уште помалку ми беше здодевна. Ефектите (кои ги покажаа скоро сите што ги има во театарот) се одлични, ама за глумата им симнувам капа особено на Искра Ветерова. Толку беше емотивно што ме расплака во една сцена.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 02 Мар 2014 14:56 #249009

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Minatiot mesec bevme vo lokalen improviziran teatar, gledavme pretstava za deca so amateri glumci i super bese. Mnogu ubavo dozivuvanje, mnogu interesno, iako se bese daleku od profesionalen teatar, sigurno bi odele pak koga ke imaat pretstava za deca :pukanki:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 02 Мар 2014 16:18 #249012

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Мнооогу ретко.
Ама ете вчера бевме и ја гледавме СТЈУАРДЕСИ претставата во драмски. Мнооогу добра комедија. 2 саата смеење. Ја препорачувам ептен!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 03 Мар 2014 08:03 #249028

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
Marfi i jas sakam da ja gledam ama nemozam nikade da najdam koga se odrzuva, na sajtot nema nikakov repertoar, do skoro nonstop na gruper imase nekoi popusti, taman jas resiv da odam nisto nema :neznam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 03 Мар 2014 08:15 #249029

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
ke dopolnam, Teatar Komedija ke pocnat so pretstavi na 12.03.2014, pauza najverojatno poradi preselbata vo novite prosorii vo Centar, ke si pocekam togas
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 09 Јан 2015 01:21 #253370

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Vo poslednive dve godini odime cesto vo teatar i mnogu mi e po merak.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 09 Јан 2015 15:51 #253377

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Mene mi fali teatarot. posledno bevme na Vecnata kukja, pred nekolku meseci. :dry:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.