Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Дали одите во театар?

Дали одите во театар? 20 Дек 2009 15:02 #1082

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Дали и колку често одите на театар?
Која претстава последна е имате гледано?
Каков вид претстави сакате да гледате?
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Последна промена: 09 Ное 2010 02:35 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 04:54 #1608

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Одам кога ми дозволуваат финансиите, ама мислам дека малку збеснале со цените, карта за МОБ балет 800 денари, во Драмски 400 денари. Двајца да отидат во МОБ 1600 денари, лудост.
Последно што гледав беше балетот Лебедово езеро пролетта оваа година. Јес да си поминав феноменално, ама цело време си мислев "со овие пари ќе купев два пакета пелени за Алексеј" :D.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 05:11 #1643

 • JaNiTa
 • JaNiTa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Привилегирана сум,неморам да плаќам барем во Македонски Народен Театар, ама во последно време не сум била ич. А порано...........израснав во Театар Центар на сцена, зад сцена, пред сцена, во бифето кај чичко Авдо, покрај мајка актерка срамота да не одев :) еее тоа беа времиња кога секоја претстава на памет ја знаев.
Последна промена: 21 Дек 2009 05:13 by JaNiTa.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 12:56 #1738

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Леле ич немам навика а многу сакам,А со цените стварно претеруваат
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 13:04 #1743

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
odam ednas vo dva meseca
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали и зошто би живееле во странство?! 21 Дек 2009 17:10 #2035

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
ја цитам Thatcher и криво ми е што за жал таква ни е реалноста. во ништо не си сигурен. си слушнал колешка прераспределиле на сосем трето место без причина, а друг го избркале. секој ден притисоци. и не знаеш што те чека задутре...не можеш на раат да се порадуваш на дете и неговите успеси или пак убави работи од пусти грижи и триста проблеми :(

Apropo muabetot, sega koleskava mi spomna deka vo sreda ke ima kuklena pretstava za deca, mnogu bila interesna, ama se mislam. Aj, neka pominat virusive, pa ponataka. A, odamna se spremame da ja odneseme Anja.
Последна промена: 01 Мар 2014 18:44 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 19:45 #2169

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Mnogu odamna ne sum bila
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 20:10 #2203

 • Simona`s mom
 • Simona`s mom's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 184
 • Thank you received: 73
 • Карма: 3
Денес прочитав во Дневник,Стопанска банка по некој повод(заборавив што) ке поклонува влезници за театарски претстави во неколку експозитури(имаше наведено кои) за во драмски и тоа за следните 4 дена.Вечерва е Госпоѓа министерка,ако е некој заинтересиран..
Инаку додека живеевме Битола,одевме на театар..прекрасни претстави прават..а во Ск ни е потешко да се организираме за чување на малата
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 22:01 #2324

 • smisjana
 • smisjana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 81
 • Карма: 7
Одам на театар, но не така често како што одев порано. Еднаш на два-три месеци, а порано немавме пропуштено претстава. Simona`s mom во право си и не само претставите, туку и глумците во битолскиот театар се прекрасни.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 22:21 #2330

 • anastasova
 • anastasova's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 75
 • Thank you received: 33
 • Карма: 2
Театарот кај нас може во секој момент да ни падне врз глава,па изгледа поради тоа и нема некоја желба и услови за богата програма,а тоа што игра сега ми е веќе гледано,ама новиот веќе се гради и ќе биде многу убав,па сигурно ќе има и подобра организација и повеќе гостувања па да има што да гледаме.
Инаку многу сакам да одам на театар и луѓево во градов се желни да има нешто,да се случува,да посетуваат настани
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 22:24 #2333

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
За жал несум била одамна,а и кај нас нема театар:(
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 21 Дек 2009 22:33 #2335

 • misticia
 • misticia's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Симона и Мартина :)
 • Теми: 107
 • Thank you received: 3
 • Карма: 27
JaNiTa напишал/а:
Привилегирана сум,неморам да плаќам барем во Македонски Народен Театар, ама во последно време не сум била ич. А порано...........израснав во Театар Центар на сцена, зад сцена, пред сцена, во бифето кај чичко Авдо, покрај мајка актерка срамота да не одев :) еее тоа беа времиња кога секоја претстава на памет ја знаев.

земи ме и мене да се прошверцувам :)
не сум нашла време за да одам одамна, а кога одев одев во Битолскиот театар
само еднаш не ми се допадна претстава инаку обично си одев со големи впечатоци
која ја гледав последно? одамна беше ама мислам зет за кристина
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 22 Дек 2009 00:17 #2393

 • kiki riki
 • kiki riki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 115
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
додека не бев мажена одев на сите премиери, а откако се омажив дојдоа децата ни на една претстава немам отидено :(
The administrator has disabled public write access.

Одг: Дали одите на театар? 22 Дек 2009 00:28 #2400

 • Freya
 • Freya's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 38
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
Јас не го пропуштам „Ристо Шишков“, ако можам да одам, не пропуштам ни една претстава, обожавам да гледам театар, ама за жал и кај нас ако не е “Ристо Шишков“, многу ретко се случува да има. Последниот што го гледав не ми доаѓа на памет како се викаше ама бев фрапирана оти цела претстава беше со еден глумец кој се соблече гол и цело време јадеше банани :)))) типот можеби изеде десетина килограми банани, се чудевме каде ги смести, ептен беше забеган :)
ЕЛИСАВЕТА - 8 години
ИВАНА - 4 години
Последна промена: 22 Дек 2009 00:29 by Freya.
The administrator has disabled public write access.

Дали одите на театар? 25 Дек 2009 05:45 #5386

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Па обожавам да одам ама ете колку ми дозволув студентскиот буџет и времето.еве сега планирам да одам на госпоѓа министерка-секогаш ја пропуштав.инаку последно бев на детска претстава кулклен театар не ми текннува како се викаше принцот
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите на театар? 08 Ное 2010 01:58 #69785

 • red.mari
 • red.mari's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 25
 • Thank you received: 8
 • Карма: 1
Odam cesto vo teatar obozavam tetarski pretstavi,pocnav uste vo sredno,i eve i do den denes jas i mojot soprug se trudime da gi gledime barem onie podobrite i pointeresnite,poslednata pretstava sto ja gledav bese Hamlet,koj ne ja gledal pretstavata ja preporacuvam.Vo kino poretko odam,osven na nekoja dobra premiera,posleden pat bev na Majki na Milco Mancevski i se razocarav od filmot,katastrofa,edvaj cekav da zavrsi,za da stanam,zato sto toa bese dokumentarna emisija ne film:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите на театар? 24 Фев 2011 01:28 #116293

 • бамби
 • бамби's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 54
 • Thank you received: 78
 • Карма: 0
одам често во театар, во драмски ги имам гледано скоро сите претстави...Последна ја гледав Последните Македонци, комедија е баш да Ве насмее, пародија е на македонскиот фолклор и традиција....меѓутоа не ме воодушеви којзнае колку. Секако Хамлет навистина ги заслужува сите аплаузи, а и Демонот од Дебар мало е одлична приказна
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 24 Фев 2011 05:11 #116429

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Богами не сум била во театар веќе една година. Инаку го обожавам драмски и целата таа интимна атмосфера...Не помнам како се викаше последната претстава која ја гледав, но знам дека беше со Благоја Чоревски, Коле Ангеловски и Ѓокица Лукаревски. Баш утре ќе рипнам до таму да видам ако има некоја интересна претстава да си земам карти
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 24 Фев 2011 05:32 #116444

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Одам често и сакам да одам. Последен пат бев есента што измина на претставата "Хамлет", со глумците од скопскиот театар. Главниот лик го играше Дејан Лилиќ, претставата беше :OK:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 24 Фев 2011 05:32 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 29 Мар 2011 11:33 #126256

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Za zal ne :( Vrti suci nikako da dojde redot za odenje vo teatar.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 29 Мар 2011 12:17 #126275

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Одам често, дури ја имам и картичката од МНТ за попусти :OK:

Последната што ја гледав беше во универзална ПЈЕВАЈ БРАТЕ!!!:jupi:

Одлична е! Оддамна се немав така смеено!:hahaha:

Ви ја препорачувам!:da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 02 Апр 2011 14:31 #127493

 • бамби
 • бамби's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 54
 • Thank you received: 78
 • Карма: 0
Олово на перница во драмски вчера ја гледав...современа престава за богатството и сиромаштијата, дали секогаш може се да се купи со пари......одлична е ...ја препорачувам,:OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 02 Апр 2011 14:44 #127496

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Ние не сме биле една вечност во театар:sram2: Страшно:sram: Мислам дека Сергеј е најмногу оштетен по тоа прашање:da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 03 Апр 2011 04:58 #127617

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Porano mislam deka sekoj den bevme vo teatar so mm a sega od vreme na vreme no sepak ne taka cesto kako porano :emm: , ja kupivme i taa kartickata za popusti vo Mnt ama ne sme bile seuste :sram: , ama zatoa po koncertive parce napravivme , neznam Zejko , Oliver ,Sergej, i sega vo vtornik kupivme karti za Aleksandra Radovic :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали одите во театар? 03 Апр 2011 19:22 #127656

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Moram da odam na site pretstavi - toa mi e rabota :jupi:
Inaku, kartata vo MOB ne e 800 denari kako shto napisa nekoja od chlenkite pogore, tuku 4oo denari. 800 denari bila zaradi toa shto bila premiera. I ne znam kako mozhe nekoj da kazhe deka kartata e skapa koga za istite pari kje izedete po 10 kebapi, pomfrit i 2 piva vo kafana. Sepak, i nie umetnicite treba da zhiveeme od neshto. :poimnemam:
Da ne napomenuvam deka umetnik ne se stanuva so 3 godini sredno, ili bilo kakov fakultet, umetnikot se sozdava cel zhivot, pa jas duri mislam i deka niska e cenata za ona shto umetnikot taa vecher go pruzha (povekje od 10te kebapi). :pijani:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.