Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Вадење пасоши, лични карти и др. документи!

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 05:19 #214829

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
по веснициве го имаше бесплатниот телефонски број 0800 192 92 за закажување.
Во Скопје има па премногу гужви затоа до декември веројатно, ама барем културно ќе ви закажат термин, без да ве испотуркаат.Ионака е важно до 1 Окт да имате закажано, за да не плаќате казна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 05:32 #214832

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Битно е да си во процедура за изработка, нема врска дали си закажан до први октомври. Ова од извори блиски на власта :laugh:
телефонски е побавно, вака на мејл кој има можност - чиста и брза работа.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 05:59 #214840

 • Sofija#
 • Sofija#'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Thank you received: 2
На кој мејл се закажува?

едит: Најдов :)
Последна промена: 26 Сеп 2012 06:14 by Marge. Причина: спојување на два последователни постови
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 06:15 #214845

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
Со адреса се водам во друг град, а со маж ми сме во Скопје(тој е од тука, тука живееме), дали можам јас во Скопје да вадам возачка??? И што ми е потребно?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 08:10 #214868

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
Не си жител на Скопје, ќе мора да вадиш возачка таму каде што ти се води личната карта.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 09:45 #214912

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
 • Thank you received: 1773
meU87 wrote:
Со адреса се водам во друг град, а со маж ми сме во Скопје(тој е од тука, тука живееме), дали можам јас во Скопје да вадам возачка??? И што ми е потребно?

Оваа информација нема да ти користи за сега, ама да си знаеш за во иднина - кога ќе промениш лична карта во Скопје, има процедура која трае малку подолго, зашто сите документи за положен возачки испит ќе треба од МВР во твојот град да ги испратат во МВР Скопје, а за тоа јас си чекав некои добри два месеци.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 26 Сеп 2012 10:32 #214940

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
Big Sister wrote:
телефонски е побавно, вака на мејл кој има можност - чиста и брза работа.

Кај го најдовте мејлов луѓе? Или јас не гледам на нивната веб страна или не знам да се снајдам (ова второво ќе да е :muahaha: ).

Ајде пишете го ве молам. На телефон ако добие некој частам :hahaha:

Благодарам :cvet:

едит: аааа го најдов :muahaha: :muahaha:
Последна промена: 26 Сеп 2012 10:41 by Mamita.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 04:01 #221230

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
moze na pp nekoj da mi pise na koja smetka se uplaka za vozacka kniska?
nema na uslugi smetka
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 04:28 #221245

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
Dolphin, ова го најдој на нивната веб страна.

www.mvr.gov.mk/Uploads/vozacka%20dozvola.pdf
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 04:52 #221256

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
ama ova e za dozvola , mene za kniska me interesira
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 05:23 #221272

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
Dolphin, за книшка не треба закажување. Носиш 2 слики, уплатници што треба и има посебен шалтер.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 05:23 #221273

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
Ау се збунив нешто, ти сметка бараш :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 06:02 #221281

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
 • Thank you received: 1773
Значи ако не ја прочитав Dolphin немаше да се заинтересирам и сама да откријам дека мм освен што треба да направи замена на стара со нова возачка (за која што е закажан денес), ќе треба да вади и нова возачка книшка.

Се јавив во МВР да прашам и ми потврдија, а што ако не прочитав, кај ќе трчаше да се слика кога околу МВР нема фотографи?????
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 07:43 #221302

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2766
 • Thank you received: 642
Annabel Lee wrote:
Се јавив во МВР да прашам и ми потврдија, а што ако не прочитав, кај ќе трчаше да се слика кога околу МВР нема фотографи?????

ti kazaa na koja smetka da uplatis?
na istata kako za dozvolata da ne e ?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Вадење пасоши, лични карти и др. документи! 14 Ное 2012 09:21 #221326

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3879
 • Thank you received: 1773
ММ е сега таму...сега ми ги прочита и ми рече дека е истата, оваа ми ја издиктира:

Сметка на корисник: 060010012463112

Приходна шифра:724 122 20

Начин 2

100 денари
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 14 Ное 2012 11:17 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.